Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan képes Isten megszabadít...

Hogyan képes Isten megszabadítani a szenvedélybetegeket?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom,hogy higgyek benne,mert csak ő képes helyreállítani az embert.


Én régóta gyógyszerfüggő vagyok és nagyon szeretnék hinni de odáig még nem jutottam,hogy bizosan létezik.

Mivel döntöttem az életvitelem megváltoztatásáról és egyik nap beszélgettem egy Plébánus Úrral akitől kaptam egy érdekes könyvet: Tomka István:találkozás a kereszténységgel! és nagyon tetszik,ebből kell tanulnom mert új vagyok hit terén és érdemes misékre járnom,kb.1 ev múlva lehet megkeresztelkednem.


Halás lennék ha valaki írna nekem a témáról,a templomban hogyan illik viselkedni,szabas e a más emberekkel beszélgetni mise után mivel magányos fiatalember vagyok de nyitott a változásra.Mi történik egy misén?

Szabad űlni új tagként az első két sorban?Ha 6-kor kezdődik,mikor illik helyet foglalni?Keresztvetést mikor kell csinálni?


2020. febr. 27. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ami felől Te kérdezel, azok csak vallásos külsőségek, amiknek semmi köze Isten szabadításához.

Isten úgy tud megszabadítani szenvedélybetegségből, ha kéred erre Őt. Olvasd nyitott szívvel a Bibliát, először is az evangéliumokat, mert a hit Isten Igéjének a hallásából, olvasásából származik. És ha Isten megajándékoz hittel, azzal meg is szabadít, mert új emberré tesz.

2020. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...Keresztelkedni pedig akkor kell, ha hitre jutottál, és amint hitre jutottál, már keresztelkedhetsz is.
2020. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj el nyugodtan misére, hátul ülj le és figyelj. Ez jó. Nem szoktak egymással beszélgetni közben. Néha felállnak a hívők, néha térdelnek, néha ülnek, te is teheted, de ha csak ülve figyelsz, az sem baj. A szakrális szertartás egy dráma: az oltárnál misztérium - titok- történik. A hívő ennek részese. A templomtér az eget és a földet összeköti (kivált a régi négyzet alaprajzú és kupolával fedett tér adta ezt az élményt), az eget és a földet összeköti a hívő - függőleges gerinccel- Ő a világ tengelye, istengyermekségéből felnőve.

A "religio" -vallás-szó etimológiailag összefügg a "összekötéssel" Átélhető mindez, csak nyugodtan, csendben figyelj - hinni nem "kell", az az átélésből alakul. Az jó, ha a függőségtől meg akarsz szabadulni - esetleg a plébánostól kérheted, hogy segítőként addiktológust ajánljon, de a lényeg a Te saját akaratod.

[link]

2020. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Én kábítószer függő voltam és erős dohányos. Nekem a Jézussal való találkozás segített letenni.


https://www.youtube.com/watch?v=wRcDjIqLd0g&t=243s&ab_channe..

ebben a videóban sok hasznos dolgot találsz meg a többi részében is.

2020. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:
53%

Szia

Úgy képes megszabadítani, ha megfogadod a tanácsait. Persze nem árt, ha segítenek neked ebben.

Talán ez is segít: [link]

Vagy ez: [link]

Figyeld meg, ez a 6 fiatalember hányféle szenvedélyéről mondott le: [link]

2020. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyan szivből kéred, tud erőt adni. A Biblia úgy irja, hogy szokásosnál nagyobb erőt ad.
2020. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

A szenvedélyek egyfajta "szerelem" abba a dologba, aminek a rabja vagy. Ad neked valamit, amiről azt gondolod, más nem tudja megadni, pl. gyógyszerfüggőség esetén gondolom valamiféle nyugalmat, békét imitáló kábulatot ad. De az igazi béke Jézusban van. Úgy megy leszokni, hogy megismered Istent és az ő Fiát, aki egy az Atyával (Jézus Isten) és Ő lesz a szenvedélyed. Isten ugyanis szenvedélyesnek teremtett minden embert, mindenki imád valakit vagy valamit, és erősen ragaszkodik az imádta tárgyához. De minden más szenvedély, amely nem Istenre irányul, legyen akár semleges vagy jó(!) dolgok iránti is, rombolnak, leépítenek szellemileg, sokszor testileg és lelkileg is. Ezt magad is tapasztalod a gyógyszerfüggőséggel. Az Isten iránti szerelem, szenvedély viszont kiteljesít, megerősít, felépít szellemileg. Ha megismered Istent, mennyire önfeláldozóan szeret (pl. elküldte Jézust, az egyetlen fiát, hogy ő haljon meg helyetted, amit megérdemelnél a bűneid miatt), mennyire irgalmas ("mint apa a fiaihoz"), mennyire igazságos ("megfizet mindenkinek cselekedetei szerint"), gondokodó (pl. "bőven adott nektek szívbéli örömöt és termést hozó időket"), és komolyan törődő is (ez nem szentimentális áltörődés, hanem a szigorúság, edzés, nevelés, fenyítés, és elszámoltatás is a része, hiszen nem javaslatokat tesz nekünk, hanem parancsolatokat ad, és a saját érdekünkben jó megfogadni őket, hogy tökéletsedjünk, és mert "vizsgázni" kell belőlük majd az utolsó ítéletkor). Sok más tulajdonságát is lehetne felsorolni Jézusnak, és remélem beleszeretsz ebbe az Istenbe.

Bár ebben a világban még nem látszik szembetűnően az ő hatalma (kutatni, vizsgálódni kell Isten után), és sem Istent, sem a fenti tulajdonságait nem látjuk a szemünkkel, de pont a hit (hogy nem látod, mégis reméled, hogy ő ilyen, és egy napon meg is fogd őt látni) tehát ez a hit az, amit Isten nagyra értékel, és hit nélkül nem lehet nála labdába rúgni.

Isten a szívedet, lelkedet, elmédet és akaratodat szeretné teljesen uralni, de erről te döntesz ("Szeresd az urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes elmédből és teljes erődből, ez az első és nagy parancsolat" -- mondta Jézus). Amint látható, a súlyos függőségek is ezeket akarják teljesen uralni.

Személyesen nekem igen komoly kifogásaim vannak a katolikus egyház tanításai (teológia) és működésével kapcsolatban, és az általad kérdezett külsőségek éppenséggel megtéveszthetnek sok embert. Ezért Istent nem érdekli, hogy milyen külsőséges vallásos teljesítményre vagy viselkedésre vagy képes egy templomban 2 órán keresztül, csak mert emberek kitaláltak valami szabályt. Olvasd el a Máté evangélium 15:1-20-at. Jézus megfeddi a farizeusokat, mert Isten parancsai helyére a saját emberi hagyományaikat tették, és ezzel Isten parancsolatait elhagyták az életükből. "Ez a nép csak ajkával tisztel engem, szíve azonban távol van tőlem.".

Istennek az életed kell, és ő boldoggá és békéssé is tesz, ha oddadod neki, és elkezded követni Jézust, szintén hitben járva, nem látásban. Ehhez neked is erőfeszítéseket kell tenned, hogy idővel minél teljesebbé legyen felé a szereteted. Ha fel tudod idézni, milyen volt, amikor szerelmes voltál valakibe (egy férfiba vagy nőbe - nem tudom, te férfi vagy nő vagy), szóval ha valakit nagyon szerettél, akkor tegyél hasonlókat Isten iránt, mint amit érte tettél. Pl. alig vártad, hogy halld a hangját, érdekelt, amit a szerelmed mondott (Istent úgy tudod ebben szeretni, hogy nagyon érdekel az ő szava, a Biblia, gyakran olvasod). Lehet, hogy eközben néha magadat is hülyének érzed, mert még azt sem tudod, hogy hiszel-e igazán benne, megis elmész vele sétálni, és közben beszélgetsz vele imában.

De nincs garancia, hogy Isten gyorsan megszabadít bárkit a függőségeikből, akár visszaesések következhetnek be közben, mert próbára tehet minket. Úgyhogy annak ellenére, hogy Jézus meg tud szabadítani hit által, a saját kitartásunk, önmegtagadásunk, türelmünk és más hívő emberek általi segítség, megértés is fontos részét képezi a folyamatnak. Remélem, ez segített valamit.

Ha esetleg valamiben még tudok segíteni, írj.

üdv Stefán

2020. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szonata válasza:
A magadban való hit az egyetlen. Az elhatározás, terv és megvalósítás.
2020. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!