Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy egy...

Girlll3 kérdése:

Létezik olyan, hogy egy hívőnek Isten boldogtalan és magányos életet szán?

Figyelt kérdés
Mondjuk hisz Benne, követi és mégis magányos marad, akit nem szeretnek és nem találja meg a párját, akivel családja is lehet? Van olyan hívő nőismerősöm, aki nem találta meg a párját és én sem találom. A templomokban meg általában idősebb korosztály van. Én nagyon szeretem Istent, de az nem lehet véletlen, hogy az igény megszületett Bennem egy párra, mégsem kaptam meg. Pedig kerestem is sokáig. Valamint hogy legyen az ember keresztény,ha a gyülekezeti tagok, szomorú, de hidegen hagynak, mivel nem egy korosztály vagyunk, így nincs közös téma?

2020. febr. 24. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell mindent Istenre fogni.
2020. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Isten nem a atkozhat bele az életünkbe, azzal az autonómiánkba taposna.

Mindenért csak is mi vállalunk felelősséget.

Jézus megkísértésének a pusztában második vagy harmadik pontja erről szól.

A sátán felveti az ötletet, hogy ugorjon le a szikláról, hisz isten a fiát úgy is megmenti, de eztel elvesztené jézus a tettei felett a felelősséget.

Magának kellett boldogulnia, ahogy nekünk is.

2020. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 követ62 ***** válasza:
25%

Ha Istenről, az Ő igéjéről beszélsz máris van közös téma.

Valamint az, hogyan szolgálhatsz másoknak.


Azt mondod kérted a társat és nem kaptad?

De vajon ki tudtad-e már mondani Istennek amit Jézus? "Atyám legyen meg a Te akaratod". Ha kitudod akkor abban tesz boldoggá amiben Ő akarja.

2020. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Én szívesen társasjátékozom veled. Bár jobb szeretek számítógépezni, filmet nézni, kirándulni, vagy úszni.

Vagy beszélgetni, de azt csak sör mellett.

2020. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Ahogyan egyetlen szülő sem szánja a gyermekét boldogtalan életre, úgy Isten sem szánt a teremtményeinek boldogtalan életet. Pál azt írta erről: "A ki az ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?” Róma 8:31, 32

Csak meg kell keresnünk a Szavában, mi az az "ajándék", amit nekünk ajándékoz. Ha megtalálod, boldog leszel :-)

2020. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Azt nem tudni, hogy mit szán, de amúgy simán lehet ilyen életed.

Azért elég sokban rajtad múlik. Fogadjunk, hogy te is csak várod az igazi férfit, ugye?

Mert az igény az kevés ehhez: cselekedet is kell.

2020. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Isten szánhat magányt az embernek, de nem boldogtalanságot. Azt mindenkinek magának kell megtalálnia.
2020. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon is.

Isten, ha igazán szeret, azt adja neked, amitől szenvedsz.

Szeretett fiának is azt adta.

2020. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Isten nem szán senkinek boldogtalan és magányos életet. De elképzelhető, hogy valaki nem talál párt. Előttem szólók ajánlották, hogy tenni kell érte. Tedd meg ami tőled telik ("aki keres az talál"), de ha nem akkor ez egy próbatétel. Máshogy is lehetsz boldog, pl. egyedülállóként tehetsz másokért, karitatív munkát vállalhatsz. Nem könnyű, de mi ez a rövid idő az örökkévalósághoz képest. Na, azért fiatalon ne az egyedüllétre rendezkedj be, tedd meg amit tudsz h találj párt (pl. van tudtommal keresztény társkereső).
2020. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek szabad akarata van a lehetőségein belül.


Ha valaki csak ücsörög a babérjain sajnáltatva magát és várja a szájába a sült galambot, abból biztos, hogy nem lesz semmi!


Ha valamit szeretne az ember, akkor lépni kell, cselekedni kell abban az irányban! Isten is csak úgy tud segíteni, ha az ember cselekszik és tesz is érte valamit!

2020. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!