Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tanúk álláspontja szerint...

A Tanúk álláspontja szerint Istent lehet a Jehován kívül más néven is megnevezni?

Figyelt kérdés
Igen vagy nem választ mindenképpen kérnék. Amellett! jöhetnek a km hosszú bibliai idézetek.
2020. márc. 1. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból igazuk van, hogy fölösleges Zeusznak hívni, mert igencsak félreérthető.

Viszont átestek a lő túloldalára, hogy halott betűket imádnak és túl nagy jelentőséget adnak neki.

2020. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Magyar nyelven Isten neve a Jehova név a legelterjetebb. De a Jahve név is használatban van, ami talán a legpontosabb kiejtés. Valamint Isten nevének a rövidített formája a Jah. A Jahve név elterjedése azáltal lenne lehetséges, ha a magyar nyelvű Biblia fordításokban az ÚR szó helyet a Jahve nevet használnák. Sajnos egyik Biblia fordítói bizottság sem meri ezt felválalni, ugyanúgy mint a szellem szó használatát az eredeti helyieknek megfelelően.
2020. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Igen.

A pontosság kedvéért: Magyar nyelvterületen Isten nevének a legismertebb kiejtési formája a „Jehova”, bár a héber nyelv tudósainak többsége a „Jahve” alakot részesíti előnyben. A legrégebbi héber kéziratokban a név négy mássalhangzó formájában jelenik meg, amely tetragram (a gör. te·tra- [négy] és gramʹma [betű] szóból) néven ismeretes. Ez a négy betű jobbról balra írva: יהוה, amely JHWH (v. JHVH) formában írható át magyarra.

Krisztus is többféle képen szólította Jehovát. Ezért nem helytelen ha égi Atyánknak, Teremtőnek, mindenható Istennek, Alkotónak,....szólítjuk.

2020. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Maria del ore ***** válasza:
0%

Szerintem NEM:

Ezzel kapcsolatban, A Károli Gáspár forditásban ezt találtam:

2Mózes 6:3. Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

Előtte a 3. részben ezt találtam:

2Mózes 3:15. És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr, a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és ez az én emlékezetem nemzetségről nemzetségre.


Nem értem, hogy ha az egyik helyen azt irja, hogy ez a neve, akkor a Másik helyen miért másként irt, vagy forditott. S Isten szerint nemzedékről nemzedékre ez a neve, és igy kell emlékezni Rá.

Vagy Jehova a neve, vagy az Úr?

Az Úr kifejezést pedig magam sem tartom tulajdon névnek, Tehát akkor itt valami sántit.

Károli ezt irja még:

2Mózes 15:3. Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova.


Felmerül a kérdés, hogy miért forditotta másként, ha az eredeti forditásban a Tettragramma van, és nem Isten hatalmának kifejezése, az Úr kifejezés.


A Másik amit nem értek, hogy Károli miért forditotta igy, ha hazugság? És miért hagyták Jóvá ezt az egyházak?

Mig más forditások teljesen, vagy részben nem úgy forditják, vagy is nincs egység ezekben sem.

2020. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Végre egy határozott, egyenes válasz. Köszönöm.
2020. márc. 1. 20:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Az utóbbi kettőre értettem.
2020. márc. 1. 20:10
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


"A pontosság kedvéért: Magyar nyelvterületen Isten nevének a legismertebb kiejtési formája a „Jehova”, bár a héber nyelv tudósainak többsége a „Jahve” alakot részesíti előnyben."


És kik azok a héber nyelv tudósok akik a Jehovát részesítik előnyben?

2020. márc. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha szabadna hozzászolnom, megköszönöm és a rövid lényegre törő válaszomat remélem mindenki megérti!


ISTENNEK NICS SZEMÉLYI, TULAJDON NEVE! Személynevük csak is a teremtményeknek vannak, Isten pedig nem teremtmény!


Ha viszont a másik oldalról nézzük a dolgot, Istennek rengeteg, szinte megszámlálhatatlan neve van!


Mik ezek a nevek? E nevek mind a tulajdonságát fejezik ki! Nincs ez másképp az úm. Jehova névnél sem!


A Jehova gyakorlatilag nem jelent mást, mint szintén tulajdonságot, mégpedig azt, hogy "Örökkévaló"!


Eredetileg JHVH- YHWH, aminek jelentése nem más, mint: "Vagyok, Aki vagyok"! Azaz én vagyok az, Aki öröktől fogva van!


2Móz.3,14.És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

15.És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr, a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és ez az én emlékezetem nemzetségről nemzetségre.


Tehát Isten neve nem más, mint: "VAGYOK". Isten öröklétű, Akinek élete van önmagában, ahogyan Jézusnak, hiszen Ők egyek!


Jn.5,26.Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,18.Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

Mt.28,18.És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


Röviden Jézus és az Atya egyek! Isten "Jehova" neve nem jelent mást, mint azt, hogy "VAGYOK".


Mt.1,23.Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.


Aztán itt jön képbe Jézus Neve: "Immanuel" aminek jelentése: "Velünk az Isten"!


Tehát Isten kinyilatkoztatja magát Mózesnek a csipkebokorban, hogy Ő az Örökkévaló! Azután kijelenti magát Jézusban, hogy Jézus által, az emberekkel van, az emberek között van, köztünk van testben, azaz Isten megjelent köztünk testben! Azaz Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személéyben!


1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Tehát gyakorlatilag Istennek nincs személyneve, de ha már az ember ragaszkodik a személynévhez, az Magában, Jézus Személyében lett teljessé kinek neve: "Immanuel" azaz velünk az Isten, kinek személyneve: "Jézus"!


Jn.14,6.Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Jn.11,25.Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

Jel.1,8.Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.

Jel.1,11.A mely ezt mondja vala: Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; és: A mit látsz, írd meg könyvben, és küldd el a hét gyülekezetnek, a mely Ázsiában van, Efézusban, Smirnában, Pergámumban, Thiatirában, Sárdisban, Filadelfiában és Laodiczeában.

Jel.1,17.Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

Jel.21,6.És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

Jel.22,13.Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


Tehát röviden Isten Neve: "Vagyok" (Örökkévaló), Jézus által pedig a testet öltött "Vagyok", Aki az emberekkel vagyok mindörökké!

2020. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva. A tanúk Magyarországon ezt a 4 formát használják Istenre: Jehova, Jah , Jahve vagy a legfőbb Úr. A Jahve alakot nem használjuk összejövetelen,mert eredetileg nem tudjuk hogyan ejtették és a Jehova alak van a legjobban elterjedve. Az Újvilág fordítás bibliában hátul benne van több nyelven is Isten neve. Többek között a Jahve is .
2020. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Isten nevének a pontos kiejtését már senki sem tudja. Csak a mássalhangzók: JHVH biztosak. Azok a zsidó tudósok, akik a héber szövegben kitették a magánhangzókat, Isten nevét tiszteletből és félelemből nem mondták ki. Az eredeti magánhangzók helyett az ,Úr' jelentésű héber szó magánhangzóit írták le, és felolvasáskor ezt kellett mondani: adonáj, a szókezdő a az írásban e-re rövidült. A Jehova név úgy alakult ki, hogy a JHVH mássalhangzók közé az adonáj szó magánhangzóit írták. Isten nevének az eredeti formája már nem deríthető ki a Jah rövidítésből sem, amely szerepel például a Hallelu-Jah-ban, sem a régi görög szövegekből. A Jahve vagy Jehova olyan tulajdonnév, amely Izráel Istenét minden más istentől megkülönbözteti. Csak idővel lett általános az a felismerés, hogy ő az egyetlen Isten, és minden más isten ,halott bálvány'. A Jahve vagy Jehova név jelentése vitatott. A 2Mózes 3:13-15-ben a lenni igéből eredő értelmezést kapjuk, ami igen szépen fejezi ki Izráel Istenének a lényét és lényegét, úgymint jelenlétét népe közelében és a teremtett világában. A mai modern fordításokban ahol az ÚR szó jelenik meg, azt jelzi, hogy az eredeti kéziratokban ott Isten neve szerepel. Isten a szívembe helyezte, hogy őt a Jehova néven szólítsam.
2023. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!