Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találkozhatunk Jézussal?

Hogyan találkozhatunk Jézussal?

Figyelt kérdés
2020. márc. 8. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát sehogy egyelőre,pedig jó lenne.

Beszélni beszélhetsz hozzá,ő hallja de ennyi

várni kell mig meg döglünk,

2020. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy.
2020. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 KZitus ***** válasza:

Szia

Hogyan szeretnél találkozni Vele?

2020. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet vele találkozni szerinted?
2020. márc. 8. 13:27
 5/12 KZitus ***** válasza:

"Sehogy."- ???? Az életed része lehet - ha engeded!

Így hív magához: "Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok, és súlyos terheket cipeltek, és én felfrissítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.” Máté 11:23-30

Úgy mehetünk Jézushoz, (találkozhatunk vele) ha igyekszünk minél többet megtudni arról, amit mondott és tett,ahogyan azt Lukács is tette, ahogyan itt elmondja(leírta): Lukács 1:1–4). Ezt senki más nem teheti meg helyettünk; nekünk kell tanulmányoznunk a róla szóló beszámolókat.

2020. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Várd meg az itéletnapot.
2020. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Találkozhatsz lélekben és az Oltáriszentségben.
2020. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jézus megígérte, hogy velünk marad a világ végéig, tehát találkozhatunk vele, mégpedig az Eukarisztiában, ahogy azt az utolsó vacsorán elrendelte.
2020. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Ő a mennyben van, mi meg a földön. Ezért nem tudunk jelenleg úgy találkozni vele, mint ahogy egy emberrel itt a földön. De ha mondjuk, ha a régi időben, amikor még nem volt telefon, egy családtagod egy távoli országban volt, ha nem is láthattátok volna egymást, úgy tudtatok volna kapcsolatot tartani, hogy levelet írtok egymásnak. Szerencsére Istennek nem szükséges levelet írnunk, elég imádkoznunk hozzá, sőt elég rá gondolva neki intézni a gondolatainkat (bár hangosan kimondani még jobb), mert felfelé van "rádióösszeköttetésünk", Jézus Isteni képességek birtokában minden rezdülésünket "hallja". Ezért biztosak lehetünk benne, hogy az imáinkról tudomása van.

De mi nem halljuk Isten rezdüléseit, erre emberként nem vagyunk elég érzékenyek. Ezért lefele irányban a Jézus által írt "levelekre" vagyunk hagyatva. Ő ezeket nem a saját kezével írta, hanem a Szentlélek által ihlette a tanítványait, főként a legbelső köréhez tartozó apostolokat, hogy írják le az ő üzenetét az embereknek. Ez lett az Újszövetség, és bár minden ember számára elérhető ma már, mégis kevesen vannak, akik személyesnek veszik ezt az üzenetet, és arra használják a saját életükben, hogy minél jobban megismerjék Jézust, hogy amikor majd tényleg szemtől-szembe összetalálkoznak az utolsó napon Jézussal, akkor "jó és hű szolgámnak" szólítva örömmel üdvözölje őket a mennyben. De minden ember találkozni fog Jézussal, nem csak azok, akik szolgálták őt. Sajnos -- úgy látom -- a világ jelen állapota szerint a legtöbb embert Jézus úgy fogja "üdvözölni" az ítéletnapon, hogy "Nem ismerlek titeket. Távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

üdv Stefán

2020. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap egy aluljáróban zenélt valami csapat, ki volt mögöttük írva egy nagy molinón, hogy Jézus hamarosan visszatér...

...gondoltam kiszaladt egy sörre valahová, de nem volt időm megvárni.

2020. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!