Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találkozhatunk Jézussal?

Hogyan találkozhatunk Jézussal?

Figyelt kérdés
2020. márc. 8. 12:39
1 2
 11/12 Attila_the_hun ***** válasza:
A kérdésen is jót nevettem, de a válaszok a legjobbak. :)))
2020. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nos igen! De hát ne csodálkozzunk a válaszokon, ha már maga a kérdés is érdekes és félreérthető!


Röviden! Személyesen Jézussal csak a halál bekövetkezte után lehet találkozni ill. a vég idelyén, amikor Jézus majd vissza jön!


Viszont Jézust meg lehet találni ill. lehet vele kapcsolatot teremteni őszzinte, alázatos, megtörtszívű bűnbánó imádság által!


Jézus képes beköltözni az emebr szívébe és tudatába az Ő Szent Szelleme, a kegyelem Lelke által, de ez ugye nem egy szemtől szembeni testi találkozás!!! Ezért senki se értse félre a dolgot!!!!


Valóságos, élő kapcsolat lehet személyes testi érintkezés és találkozás nélkül is!!!


Jn.20,29.Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.


Mégegy utolsó fontos dolog a Szent Szellemről, amiről idáig még nem tettem említést. Ugyebár idéztem igéket, melyek azt bizonyítják, hogy Isten Szent Szelleme, nem egy „személytelen hatékony és tevékeny erő”, hanem Isten Személyes Tudatos Szelleme.



A korábban említett jelzők a következők voltak: ( meg tud szomorodni, tanít, vezet és vezérel, vígasztal, esedezik, benne van a bölcsesség, értelem és ismeret, még megbántani és káromolni is lehet, ajándékot oszt, felüdít, megfeddi a világot, hall és szól, mindent ismer és vizsgál valamint bizonyságot tesz)!!!! Ezek mind olyan jelzők, melyekkel csak is tudatos Szellem rendelkezik! Egy „személytelen hatékony és tevékeny erőről” ezeket nem lehet elmondani!



Most viszont megemlítenék mégegy nagyon fontos és lényeges dolgot ezzel kapcsolatban! Ez pedig az Isten Szent Szellemének a tartozkodási helyéről szól! Hol lakik a Szent Szellem Aki Isten Szeleme és nem egy „személytelen hatékony és tevékeny erő”???



Hol lakik?



Te mit mondasz és mit válaszolsz erre? Hol lakik Ő?



Akkor most idézek néhány igét, melyek azt igazolják, hogy Jézus által az igaz ember szívében lakik.



Jn 14,17. Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.


Rm 8,9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


Rm 8,11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.


1Kor 14,25. És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.


Jn 1,12. Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;


Jn 14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.


Jel 3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


1Kor 3,16. Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?


1Kor 6,19. Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?


1Kor 14,25. És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.


1Jn 2,27.. És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.



Még sorolhatnám!



Tehát a lényeg, hogy Isten Szent Szelleme, bizony Személy, hiszen Ő maga, Ő magából való ahogy Maga Jézus is! Mivel személy és nem személytelen erő, ezért képes a megigazult ember szívében LAKNI!

2020. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!