Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből áll egy Ókatolikus...

Miből áll egy Ókatolikus szentmise? Magyarországon hol vannak nagyobb közösségei? Illetve a nagyobb ünnepeket (például Húsvét) hogyan ünneplik? Meg wikipédián azt írják, hogy ünnepli Úrnapját is.

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert Római katolikusként kíváncsi vagyok, hogy mit miként ünnepelnek,mert nem sok információ van róla az interneten.

#Római Katolikus Egyház #Ókatolikus egyház
2020. márc. 11. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Nos szentmise biztos nincs náluk, csak istentisztelet, hiszen nincsenek olyan papjaik, akik létre tudnák hozni az Eukarisztiát.


Javaslom, hogy inkább igazi szentmisét látogass meg, amit egyébként tartanak tridenti rítus szerint is.

2020. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én igazi szentmisét szoktam látogatni,ha így hívjuk, mélyen vallásos Római katolikusként, csak kíváncsi vagyok szimplán.
2020. márc. 11. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!