Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mostani világjárvány az...

A mostani világjárvány az Ördög műve és csak az imádkozás segíthet?

Figyelt kérdés

2020. márc. 13. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
És mi a helyzet azokkal akik háborús kellős közepén van meg akik éheznek. Ők is imádkoznak de az ima felesleges. Mivel ha hatásos lenne az imánk akkor nem történne mindez ráadásul a mi Úrunk miért engedné h ilyen helyzetben kerüljünk...
2020. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 jdfGabrella ***** válasza:
87%
Nem
2020. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszek benne. A koronavirust valahol megalkották s szabadjára engedték a világba biológiai fegyverként. Az Istentől csak annyi függ hogy ha Ő tudja hogy milyen időjárásnál pusztúl el a koronavirus akkor olyat adna a világra.
2020. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Az utolsó napok jele. Erről olvashatunk a Lukács 21:11-ben
2020. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem az ördög műve, és az imádkozással sem érsz el semmit. Mosd meg inkább a kezedet evés előtt.
2020. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát, kedves kérdező: mi már nem a középkorban élünk.

Úgy néz ki, te még igen.

2020. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Isten sokszor megengedi, hogy rossz dolgok történjenek, mert abból is tud jót kihozni. Ezt szokás Isten megengedő akaratának nevezni. Van Istennek egy ideális akarata is, amely csak az utolsó ítélet után és a feltámadás után valósul meg. Abban már nem lesz szenvedés, sem halál.

A Biblia sokszor Isten megendedő akaratát is mint Istentől származó döntést érzékelteti (olyan szempontból jogos, hogy Isten mindent előre tud, és lenne hatalma bármilyen rossz vagy gonosz dolgot megakadályozni, de sokszor nem lép közbe). Ézs 45:7 "Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az ÚR cselekszem mindezt."

Ez a mostani helyzet pl. ráébreszthet sokakat, hogy az élet nem annyira biztonságos, mint gondolnák, és lehet, hogy többen elgondolkodnak, hogy mi lesz velük, ha meghalnak, és többen elkezdik keresni Istent.

üdv Stefán

2020. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Demion ***** válasza:
72%

"többen elgondolkodnak, hogy mi lesz velük, ha meghalnak, és többen elkezdik keresni Istent."


Kár, hogy erre nem kapunk választ, mert ahány istenhit van, annyiféle válasz is van erre a kérdésre.

2020. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Járványok, vírusok mindig is voltak. Az ó szövetségi időkben is.


Akkor ezek nem voltak ismeretesek, nem volt gyógymód, nem voltak gyógyszerek stb. Isten erre mit mondot?


Különüljenek el, ne érintkezzenek, fertőzött dolgokat égessék el, ne egyenek dögöt, döglötten talált állatokat stb. Tele van ilyen intézkedésekkel Isten részéről az Ó szövetség!!!


Volt lepra-kolera-pestis-fekete himlő-spanyol nátha-tífusz-vérhas-malária-sárgaláz-ebola-aids stb. stb.

2020. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia

Ahogyan a "9"es válaszoló is írta régebben is volt járványos betegségek.Bár a Biblia beszámolója szerint amikor Isten megteremtette az első emberpárt tökéletesnek formálta őket,és egy tökéletes,paradicsomi körülmények közé helyezte őket.Az 1Mózes 3 fejezetének a 16tól terjedő versekben le van irva,hogy miért van az most ami.Ugye az első emberpár engedetlenné vált,s igy Isten megbüntette őket.De nekünk a leszármazottaiknak adott egy csodálatos reménységet,így van rá módunk,hogy megszabaduljunk az öröklött bűn hatásától és következményeitől.Ha kiváncsi vagy rá,hogy mit kell tennünk annak érdekében,hogy részesülhessünk ebből akkor nyugodtan írj privátban is akár! :)

Vmint az 1Timóteusz 3:1 azt irja,hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető,válságos idők lesznek.

Sőt Jézus beszélt arról is,hogy lesznek nagy földrengések,élelmiszehiányok és járványos betegségek!Lukács 21:11

S persze ezek már akkor is megvoltak amikor még Jézus itt élt a földön,de nem ilyen mértékben mint most,ugyanis akkor csak egyik hely után volt a másikon,most viszont ezek egyszerre történnek meg!Ez is azt bizonyitsa,hogy Isten hamarosan közbe fog avatkozni,s véget vet ennek a sok bajnak.

2020. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!