Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érvényes az a keresztelés,...

Érvényes az a keresztelés, ami nem Jézus által szöveget tartalmazza?

Figyelt kérdés
Egy Jehova tanúi tanulmányozó szerint igen, abszolút biblikus a szervezetbe való bemerítkezés szövege. Viszont Jézus mást mondott. Kinek kell hinni? Az őrtorony zártkörű részvénytársaság tanításának vagy Jézus Krisztusnak? Melyik mond igazat?
2020. márc. 18. 17:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy szervezetbe keresztelkedés.
2020. márc. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 KZitus ***** válasza:
0%

#9

"Én hallottam egyszer hogy beszéltek arról, hogy Az atya a fiú és a szetlélek, vagy szellem nevében kell megkeresztelkedni." Jól hallottad! Csak azt teszik, ami a Máté 28:19-20 versében van, de nem csak azt az egy mondatot ragadják ki belőle, a teljes mértékben azt tesszük amire Krisztus utasította a követőit: "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket+ az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Tehát megyünk az egész világon, és olyan embereket keresünk, akik vágynak arra, hogy a krisztusi alapelvek szerint éljenek. Ha találunk ilyen embert, akkor hónapokig, évekig tartó tanulmányozás folyik vele az egyén képességeitől, szokásaitól és életvitelétől függően. Valakinek gyorsan megy az, "hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.", valakinek lassabban. De rengeteg olyan egyén is van, aki nehéznek találja a keresztényi életmódot, és abbahagyja a tanulmányozást, nem jut el a keresztelkedésig. Ez MINDIG az egyén döntése.

Az, hogy ez a szolgálat(parancs) nem csak az első századi keresztényekre vonatkozott jól mutatja Krisztus parancsának az utolsó mondata.

Egyébként nincsen Krisztusnak olyan szövege, amelyet keresztelkedésnél szó szerint alkalmazni kellene. Ettől sokkal de sokkal jobban szerette Krisztus a követőit, és nem állított írott szabályt erre vonatkozóan.

2020. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Innen látszik, hogy nem egy Bibliát olvasunk. Az enyémben benne van, a tiédben nincs. Az enyémben szerepel a kegyelem szó, a tiédben nem.

Ugyanakkor az enyémben nem szerepel az, hogy újságos állvány mögött kell állni némán, mivel Krisztus is ezt tette 😀


Jó, persze, ez nem az első eset, hogy szembe mentek a Bibliával, tehát nem meglepő amit állítasz.

2020. márc. 20. 17:20
 14/15 anonim ***** válasza:

A HIT Isten ájándéka. Minden embernek van hite.

A vallás az emberek által ideológiák mentén létrehozott felfogások összessége, amely az embereket megosztja. Nem Istentől való!

A Biblia jelentése: könyvek. A mű eredete nem egyértelmű. A más vallások szent iratai (KORÁN, BRAHAMA GITA, Mormon Könyve) tartalmukat tekintve más-más tanokat hirdetnek.

A vízzel való keresztelés (vízbe merítés) Keresztelő Szent Jánostól származik. Jézus tűzzel és Lélekkel avatott be.

Így a keresztség az emberek vallási hovatartozását hivatott eldönteni, szándékunktól, akaratunktól függetlenül történik. Ezért felnőtt korban ezt a hovatartozást kell megerősíteni (bérmálás, konfirmálás).

2020. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Amelyik nem az pedig nehezen nevezhető kereszténynek."

Beszedetek legyen igen igen, nem nem:

nehezen = nem.

2020. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!