Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért távolodtak...

Az emberek miért távolodtak el ennyire a vallástól, miért fókuszálnak kizárólag az anyagira, és a spirituálisra egyáltalán?

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 10:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Tipikus hívő kérdés, miszerint aki nem hívő, az csak a zsét halmozza, nem törődik senkivel és semmivel, csak él bele a világba, nincs semmi célja, csak a harácsolás.

Ezer ilyen vita volt már, tényleg egy újat szeretnél indítani?

2020. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

1


Miért érzed magad ennyire támadva? A kérdésből nem derül ki, hogy pontosan úgy vélekedek amint te gondolod, hogy vélekedek.


Szerintem az anyagi világunkban való igyekezetnek párosulnia kellene a spirituális fejlődéssel is. Ha lelkileg nem fejlődünk, csak fizikailag, az ember elkorcsosul.

2020. márc. 19. 10:48
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésem még mindig az, hogy miért távolodnak el a vallástól, és nem az, hogy ezek az illetők harácsolnak vagy sem.
2020. márc. 19. 10:50
 4/25 Tislerics Máté ***** válasza:
81%
Mert a babonát egyre inkább felváltja a tudás...
2020. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

4


Ugysem fogod megkapni a válaszokat a létünk nagy kérdéseire a tudománytól.


Meg lelkileg nem fejleszt, egyre szegényebbek az emberek.

2020. márc. 19. 11:23
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

"nem az, hogy ezek az illetők harácsolnak vagy sem."

Ezt írtad a kérdésben: "miért fókuszálnak kizárólag az anyagira"

A válasz egyszerű: Nem fókuszálnak kizárólag az anyagira.

A másik fontos dolog: A spiritualitás vagy lelki fejlődés nem azonos a vallással! Az, hogy egyeseknek a vallás adja meg azt, amit maguk nem találtak meg, az egy dolog.

Valótlan feltételezésre alapozod az egész kérdést.


Korábban egy másik kérdésnél már leírtam a lényeget:


Én ateista vagyok, és hiszek az emberi jóságban, az emberségben, az empátiában, szeretetben, tiszteletben, toleranciában. Hiszem, hogy amit a hívők Istennek hívnak, az valójában mi magunk vagyunk. Minden jóság és gonoszság csak bennünk van, és rajtunk áll, melyik kerekedik felül. Hiszem, hogy a lelki értékeket nem fentről kapjuk, hanem egyrészt egymástól, másrészt eleve bennünk vannak, ha észrevesszük. Hiszem, hogy a szépség, jóság, béke, szeretet fogalmakat nem sajátíthatja ki egyik vallás sem, mert csak megcsapolják az erejét és keretek közé szorítják azok számára, akik nem tudnak rendet tenni a saját fejükben. Hiszem, hogy a világ, amiben a fenti fogalmak élnek, csak a fejekben létezik, viszont mindenki fejében ott van, és végső soron ebben a világban éljük le az életünket. És hiszem, hogy ez a világ lehet csodálatos és lehet szörnyű is. Csak rajtunk múlik, senki máson, és nem tolhatjuk át a felelősséget.

2020. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Demion ***** válasza:
89%

"Ugysem fogod megkapni a válaszokat a létünk nagy kérdéseire a tudománytól."


A vallástól sem, azok csak vaktában lövöldöznek, a tudomány legalább egzakt válaszokat ad, amire pedig nem tud választ arra ki meri mondani, hogy nem tudja.

2020. márc. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6


Úgy értettem, hogy az anyagi világra, amelybe sok minden beleértendő. Nem kizárólag a harácsolás, ami egy véglet.


Nem gondolod, hogy a jelenlegi világberendezkedés elősegíti a lelki világ elszegényedését.


Nem csak a vallás útján lehet azt fejleszteni az igaz. Nem is tartom magam vallásos, templomba járó embernek, pusztán megfigyeltem, hogy ez emberekben gyakran nem fedezhetők fel a lelki értékek, erények.


A vallás ugye az évszázadok során pont erre gyúrt, nagy szerepe volt abban, hogy a vademberből civilizált embert faragott. Mondhatni az volt az első lépcső a civilizált emberré válásban. És nem a tudomány. A tudományok csak az eredménye volt ennek a folyamatnak, amely csak az elmúlt néhány évszázadban indultak gyors fejlődésnek.


De ha alapokat elfelejtjük, amire a civilizációnk épül, akkor össze is omolhat minden.


A vallás mint, írtam csak egy gyakorló lehetőséget biztosít, mivel a mai rohanó világban az ember önként csak nagyon ritkán veszi a fáradságot, hogy az az oldalát is fejlessze, és nem csak a saját hibájából kifolyólag megreked az anyagi világában.


Szép dolog az, hogy hiszek azokban amiket felsoroltál de azok nem adottak csak úgy. Azokat megszereztük, kifejlesztettük az évezredek során komoly áldozatokkal, és nem tűnik úgy, a vallást felcserélendő, más alternatív fejlesztési opciókat biztosítana a jelenlegi világberendezkedés.


De tessék. Szerinted ezt a mai modern ember, hogyan tudja megvalósítani, milyen lehetőségei vannak?

2020. márc. 19. 12:17
 9/25 anonim ***** válasza:
Mert most a pénz az isten. Kapcsold be a TV-t és meglátod. Sok TV csatorna a gazdagságról szól, hogy hagy irigykedjen mindenki. MTV, VIVA, Spektrum, Travel, stb.
2020. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Tislerics Máté ***** válasza:
67%

,,A vallás ugye az évszázadok során pont erre gyúrt, nagy szerepe volt abban, hogy a vademberből civilizált embert faragott. Mondhatni az volt az első lépcső a civilizált emberré válásban. És nem a tudomány. A tudományok csak az eredménye volt ennek a folyamatnak, amely csak az elmúlt néhány évszázadban indultak gyors fejlődésnek."


Ez egy óriási tévedés! A vallások KIZÁRÓLAG az erkölcsi tanításaik révén értek el civilizálódást. De az erkölcsi értékek társadalomtudományi jelenségek.


Ha nem viselkedsz erkölcsösen, akkor az emberek megutálnak és kiközösítenek. Ezért alakultak ki az erkölcsös cselekedetek: Segíteni egymást, óvni egymást, szeretni, megérteni és nem gyűlölni a másikat. Egy csimpánz közösség is kiközösíti azt az egyedet, amelyik képtelen megtanulni erkölcsösen viselkedni!


Minden vallás szektaként indul. Van egy vagy két szellemi vezető, akik tanítványokat gyűjtetnek maguk köré. Hisznek dogokban, szertartásokat tartanak, kialakítják a dogma rendszerüket. Aztán ezek a szekták elkezdenek terjedni. Egyre több követő, egyre több pénz, egyre nagyobb hatalom és befolyás. Tehát el kell kezdeniük erkölcsi tanításokat is közölniük, különben a közösség kitaszít sok bunkó erkölcstelen tagot és kevesebben lesznek. A vallások összetartják az embereket. Közösséget hoz létre! Amibe jó érzés tartozni. Ezek csak nagyra-nőtt szekták! Több milliárd vallás létezik. Több 100 milliárd istenképpel. Mindenki másban hisz. Ez egy nagyon komolytalan dolog. Gyerekes... Még a gyerek is megérti, hogy szörny az ágya alatt nincsen! Nem kell félne tőle! Csak odaképzeli. A felnőttnek már hiába mondod, hogy fölösleges félnie a pokoltól. A szörny az ágy alatt és a pokol is ugyan az! Kitalált marhaság, amire semmi bizonyíték nincs, de félelmet azt simán tud kelteni!


A tudomány pedig a világ megismerésének a folyamata! Ez választ el miket leginkább az állatvilágtól! A csimpi nem rak tüzet! Mi igen! Azért mert meg akarjuk ismerni a világot. Tudni akarjuk hogyan lehet tüzet rakni és meg is csináljuk. Az ember a legokosabb majom. Mert megismerte a világot amiben él. Érti az ok-okozati összefüggéseket benne. Sokkal de sokkal jobban, mint a többi élőlény. Ez a sikerünk kulcsa! A tudomány!


Vallásos egy galamb is tud lenni: Burrhus F. Skinner egyik kísérlete bebizonyította hogy a galambok is képesek babonásak lenni. Ez a viselkedésmód vezetett az embernél is a vallások kialakuláshoz: Nem tudták megmagyarázni a fizikai jelenségeket, ezért helytelen következtetések révén felállítottak egy babona rendszert. A Nap a főisten, a Hold a felesége, Thor a villámok ura. Folytassam? Mind butaság! Még szerencse, hogy a tüzet és feltaláló "tudós" ősemberek, nem haltak ki és rájöttek mik is valójában ezek a jelenségek. A tudomány a tudás! A vallások marhaságok, hibás történetek összessége. Attól még, hogy sokan hisznek benne, nem igazak! Ami igaz az a tudományos ismeret! Ha létezik Isten, akkor azt a tudomány segítségével fogjuk megtalálni! Más módszer nincs a birtokukban, Az imádkozás bizonyítottan hatástalan. A megismerés útján való felfedezés pedig tökéletesen működik: Felszáll a repülő, bekapcsol a mobil. Mert a természettudományos elméleteinkre épülő technológia működteti ezeket!


A nagy demográfiai és alapműveltségbeli fejlődések mindig a humanizmussal vannak összefüggésben. A középkori Reneszánsz a tudomány diadala! A Felvilágosodás a tudomány diadala! Ilyenkor lettek az emberek tanultabbak, és ez által sikeresebbek! A világ csak akkor fejlődött, amikor a tudomány is...


A vallásos gondolkodás pszichológiai jelenség. Amit a tudomány vizsgál! És ezzel bezárult a kör... Ideje lenne felnőni és megérteni hogyan működik a világ! Nem önkényes elméleteket gyártani, hanem TANULNI!! és ezáltal pedig megérteni az ok-okozati összefüggéseket!

2020. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!