Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mit tenne ebben a...

Jézus mit tenne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Betartaná a gyülekezési tilalmat vagy csinálná tovább a tanítványképzést továbbra is, szembemenve a hatóságokkal?

Tudjuk, hogy jelenleg egyáltalán nem javasolt semmiféle összejövetel, legyen szó akár csak pár emberről is. Nem véletlenül.


Jézus mit tenne ma nálunk? Titokban azért menne idegen emberekhez tanítani? Vagy maradna otthon ő is, amíg csak lehet, hogy ne vigye tovább a fertőzést senkinek sem?


2020. márc. 21. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

1. Megszüntetné a járványt.

2. "Adjátok meg a császárnak, ami a császáré."

2020. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megszüntette a járványt akkor is, amikor itt volt? Akkor hogy lehetett leprás ember? Ő nem ment közéjük.
2020. márc. 21. 14:29
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Hol olvastál ilyet?
2020. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
És mit csinálna Yoda mester?
2020. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
És mit csinálna a jó tündér?
2020. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Jézus betartotta a kor különféle szabályait, tehát valószínűleg most is betartaná.
2020. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg megadná a császárnak, ami a császáré. Amúgy több leprást is meggyógyított, egy alkalommal egyszerre 10-et. (Lk 17,11-19)
2020. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

Videokonferenciát tartana, streamelné a tanítást, és több oktatóvideót is biztos feltenne a youtube-ra is. Én feliratkoznék a csatornájára.


Miből gondolod, hogy nem élne a technológia adta lehetőségekkel? Miért is maradna meg a tanítás egy kicsi körben?

2020. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7# én azt írtam, hogy nem ment közéjük, a leprások jöttek hozzá. Különbség.


A kérdésemnek van háttere: olvastam az egyik Jézust utánzó honlapon, hogy nincs megszüntetve a közösségi élet, hanem csak kisebbek lettek a csoportok. Sőt, mennek idegen emberekhez is. Biztos vagyok benne én is, hogy Jézus betartaná a törvény által előírt szabályokat, hisz példát kell mutatni.

2020. márc. 21. 17:08
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jézust utánzó honlap???
2020. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!