Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőként ateista környezetben?...

Hívőként ateista környezetben? Más is van ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Akár a család, akár a baráti kör stb. nem hívő, ti viszont igen. Magányosnak érzitek magatokat ebben a helyzetben? A hitetek nem gyengül?

2019. febr. 7. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Mindig mondogatom, hogy majd megveri őket Isten és akkor jobban is alszom. Persze muszáj veszekednem velük, ha nem akarom, hogy a pokolba kerüljenek. Inkább utáljanak ők, mint Isten. Mert ha Isten utál, akkor nem marad a környékből semmi, csak fogcsikorgatás.
2019. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Még mindig sokkal kellemesebb, mint fordítva.

Viszont tudom, hogy a hívőnek kell a sok másik hívő, különben gyengül a hite, ezért keress közösséget.

2019. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Örülj neki. Sokkal jobbakat lehet beszélgetni azokkal, akik nem akarnak örökké ugyanannál a témánál kilyukadni.
2019. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el, hogy fordítva sokkal rosszabb tud lenni :)
2019. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a családból egyedül nagymamám hívő.

Nem zavartatja magát, jár templomba meg minden. Nem úgy néz ki, mintha gyengülne a hite. Néha zsörtölődik, hogy mi mért nem vagyunk keresztények, de ennyi. Udvariasan meghallgatjuk, ha valami istenes témáról szeretne beszélni, aztán megyünk tovább dolgunkra.

2019. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Karena26 ***** válasza:
41%

Igen. Bizonyos szempontból (nagyon) magányosnak érzem magam világi környezetben.

De (!) ilyen kihívásokkal teli helyzetben, mikor az emberek lelkileg, életmódilag és gondolkodásban távol vannak tőlem, Istent sokkal közelebb érzem magamhoz, és a Hozzá való fordulással (mer'hogy kihez máshoz?!?) a kapcsolatom is javul, erősödik vele. Sőt, beszélek Róla az embereknek, vagy bizonyságot teszek az, még a hitem is nő!!! :)

Ha pedig a hitem miatt üldözés alatt állok, szó szerint Isten dicsősége szokott fényleni rajtam! ;)

2019. febr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Rachel Warner ***** válasza:
51%
Én épp fordítva. Hitetlen vagyok keresztény környezetben. Csak néha necces.
2019. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

"a hitem miatt üldözés alatt állok"

Kedves Karena - pontosan mikor voltál életveszélyben a hited miatt?

Mesélj!

2019. febr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy fordítva is kellemetlen lehet...

Én úgy érzem, nem tudom így rendesen megélni a hitem. Kicsit bennem van az is, hogy mások mit szólnak hozzá, bár igyekszem, hogy ez ne zavarjon.

Ami zavar: néha szóba kerülnek vallásos témák (ők hozzák fel, nem én!!), és akkora baromságokat képesek mondani, hogy elképesztő. Pl. a keresztények mindent elhisznek, szerintük lapos a föld stb.

2019. febr. 8. 10:50
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

"Pl. a keresztények mindent elhisznek"

Hát... sok mindent, de nem ez a legnagyobb gond.

Nézd meg a pontozást.

ROSSZINDULATÚAK!

EZT mondta nekik Jézus?

Miféle keresztények ezek?

És sajnos ebből van a több itt.

2019. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!