Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi jelentése lehet Istenről...

Mi jelentése lehet Istenről szóló álomnak?

Figyelt kérdés
Éppen az éjjel azt álmodtam, hogy Isten megszólalt, mindenhol jött a hangja és azt mondta, hogy amíg nem lesznek alázatosak az emberek és bűnbánóak, addig szakad az eső és mellette fém és kő hullik az égből. És láttam is, szörnyű volt és nagyon féltem, azt hittem nem álom. És akkor jöttek hozzám a haverok, bejöttek TV-t nézni és azt mondták egyszer majd elmúlik az eső. Én hiába magyaráztam hogy nem fog, nem hittek nekem.

2020. márc. 24. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt miért nem teszed hozzá, hogy ezt az álmot Donalt Trump elnökségének negyedik évében látad?


Ha már ennyire nagyon majmolod Dániel és a Jelenések könyvét...

2020. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*Donald
2020. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem is olvasok Bibliát. Filmeket néztem a napokban és nem vallási témájút.
2020. márc. 24. 11:58
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi

Jelenleg Isten nem küld álmokat, és nemszól ilyen módon az emberekhez. Az emberek azt álmodják, amikkel a minden napokban foglalkoztatják magukat, akár a filmeken látottak, vagy más módon hallottak által.

2020. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Született benned egy tapasztalat(Isten megszólalt), hogy amíg nincs megértés(alázat) és tudatosság(bűnbánóak), addig marad a bizonytalanság, sírás(eső), szenvedés(fém hullik) és bűntudat(kő hullik az égből). Ezt te jól tudod(és láttam is), hisz átélted, nagyon félelmetes tud lenni. A haverok is jöttek érdeklődni irántad(jöttek hozzám..TV-t nézi) és biztattak, hogy egyszer minden véget ér(elmúlik az eső). De te kilátástalannak érezted a helyzetet(magyaráztam) és nem hittél a változásban(nem hittek neked).
2020. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Zsidók levele 1:1-2

"Miután régen sokszor és sokféleképpen szólt Isten az atyákhoz a próféták által, ezekben a végső időkben a Fiú által szólt hozzánk, akit mindennek örökösévé tett, aki által a világot teremtette."

Tehát maga Isten már nem szól manapság álmokban senkihez, ezért az álmok magyarázata nem a vallás feladata szerintem, hanem esetleg a pszichológusoké (?). Az álmokban néha előjönnek olyan dolgok, amelyeket a tudatos én letuszkolt a tudatalattiba, és az álomban, ahol a tudat kontrollja laza, ezek előjönnek. De nehezen tudom elképzelni, hogy lehet egy 100%-ig helytálló pszichés állapotfelmérést végezni egyetlen álom alapján, még akkor is, ha létezik ennek szakértője. Az meg végképp elképzelhetetlen számomra, hogy az álmokban megjelenő dolgok pontosan konkretizálhatók lennének, pl. valamit mondanának a jövőről, vagy konkrét útmutatást jelentenének az életben. Inkább múltban történt eseményekre adott torzított és a psziché érzelmi, szimbolikus képeket képző rétegén átszűrt reakcióknak tűnnek. De nem vagyok szakértő ebben.

A te álmod lehet csak egy egyszerű reakció a jelenlegi bizonytalanságot és félelmet keltő koronavírus helyzetre. Ha esetleg megijesztett ez az álom, nem kell félned az álmoktól. (Sokan tartanak attól, hogy ha valami félelmeteset álmodnak, az rosszat jelent rájuk nézve. De ez csak babona, és semmi alapja nincs.)

üdv Stefán

2020. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jdfGabrella ***** válasza:
Isten üzen neked.
2020. márc. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok az #5-ös, aki megfejtette az álmodat.

Az a helyzet, hogy egy Isten van és az ott van mindenkiben. Ezt Jézus mondta. Már az is bizonyítja Isten létezését, hogy álmodunk. Minden álmot Isten üzenetének lehet felfogni.

Az álomvilágot a bennünk lévő Isten teremti, tehát az álmaikban lévő Isten mi vagyunk. Mi szólunk magunkhoz.

De mi is az Isten. A Biblia azzal kezdődik, hogy kezdetben volt az ige, ami Istenné teszi Istent. Az ige nem más, mint a tudatos gondolat. Az hogy születnek bennünk felismerések, megértések, gondolatok a tapasztalatok által a bennünk lévő Istenre újabb bizonyíték.

Életünk értelme, amiért leszülettünk erre a világra, hogy minél több megértés szülessen bennünk. Ezáltal teljesedik, fejlődik a lelkünk és kerülünk minél közelebb Istenhez a szeretet által és a tudatos élettel. Vagyis Istent magunkban kell keresni a jelenben.

2020. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Van egy történet a bibliában a Noé bárkálya és az pont erről szól hogx esik nagyon az eső és ezt Isten akarja
2020. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak. Ap. csel. 2;17 és Ézs.44;3. Isten ma is szól az emberekhez ugyan úgy mint régen. Világosan látszik manapság nagyon meg szaporodnak az ilyen jelenségek. Persze egyre több hamis próféta is van ( ahogy az úr Jézus előlre meg mondta ) ezért meg kell vizsgálni imádságban és az ige által hogy Istentől származik e.
2021. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!