Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni a hétköznapi...

Mit lehet tenni a hétköznapi életben Istenért?

Figyelt kérdés
Ti mit tesztek más emberek lelkéért? Én például nem merek random emberekhez odamenni az utcára és leszólítani őket, hogy "Hé, te! Higgy Jézus Krisztusban". És szerintem az ilyen utcai térítések és kopogtatások nem is nagyon használnak. Mit lehet tenni akkor, a Istent akarom követni és mit tehetek, hogy ne legyek gyáva?

2020. márc. 30. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem is helyes ez a házalásos térítgetés, hiszen nem vagy te valami ügynök, s valószínűleg már mindenki hallott Krisztusról (legalábbis környezetünkben). Viszont élhetsz olyan példamutató keresztény életet, mely által másokat is Krisztushoz vonzol.
2020. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Csak egyet: jó példát mutatni.
2020. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Isten nem azt várja hogy térítsünk meg 1000 embert. Sok szent volt aki senkit se térített meg. Szent József jut így elsőre eszembe aki tudtommal 0 embert térített meg :)

A legjobb amit tehetsz az az hogy Isten akaratát teljesíted. Ami egyébként nem könnyű mert először fel kellene ismerni hogy mi is az és aztán megtenni se biztos hogy könnyű. De persze az is előfordulhat hiszen Isten szeret minket és azt szereti látni ha jól érezzük magunkat.

2020. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Isten leiratta, hogy a keresztény hogyan éli a minden napjait, az Ő elvárása szerint.

A Cselekedetek könyve az első keresztények életéről, és feladatairól szólnak, amiket tovább kellett adni másoknak.

"nem merek random emberekhez odamenni az utcára és leszólítani őket, hogy "Hé, te! Higgy Jézus Krisztusban"

Ennek cáfolására csak egy Biblia vers a válasz:

(1János 4:18) 18 A szeretetben nincs félelem, ugyanis a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályoz minket. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben.

Aki a Krisztus királyi törvénye alapján szereti a Teremtőjét, és a felebarátját mint Ön magát, az nem fél.

Plusz Isten szelleme segitséget nyújtott az első keresztények esetében is, és a modern korban is, hogy ezt a feladatot Isten népe végezni tudja.

Ez pedig nem házalás, Krisztus sem tartotta, vagy nevezte annak, ellenben nem tett volna ilyet, és az első tanitványait sem hatalmazta volna fel erre.


Egyébként pedig Jézus kiképezte a tanitványait, hogy mit mondjanak, mit tegyenek, mit ne tegyenek, hova menjenek, stb.

Most sincs másként. A keresztények oktatva vannak.

Persze most a virus miatt nem lehet szolgálatot végezni

2020. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

"Én például nem merek random emberekhez odamenni az utcára és leszólítani őket, hogy "Hé, te! Higgy Jézus Krisztusban"."


Nyilván nem, de miért is mennél oda? Honnan gondolnád, hogy nem hisz Krisztusbban, és milyen tekintély alapján kérnéd számon az ő hitét? Teljesen normális,hogy ezzel egy rendesen szocializált embernek fenntartásai vannak.


Az örömhír hirdetése nem bibliakötetek direkt marketingelését jelenti. Isten nem egy portéka, amit levehetsz a polcról a vallások áruházában, vagy kiválaszthatsz egy prospektusból, mert az majd boldogságot hoz neked.


Ha megnézed, bizonyos neoprotestáns közösségek szinte teljesen egy üzleti modell szerint dolgoznak. Öltönyös emberek hirdetik Krisztust, mint egy mosóporreklámot: "én eddig nem hittem Jézusban, de mióta őt követem, sokkal jobb lett az életem." Stadionokban és sportcsarnokokban tartják a szertartásaik, mintha egy koncert vagy cirkusz lenne.


Ha szeretnél részt venni az evangelizációban, a legjobb módszer a jó példa. Nem prezentálnod kell, hogy mekkora hívő vagy, meg jópontokat szerezni, hanem egyszerűen megélni a hitet, szavakban és cselekedetekben, őszintén, transzparensen.

2020. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem az a cél, hogy váltsd meg a világot. A saját lelkeddel kell foglalkoznod elsősorban. És ha rendben vannak a dolgaid, akkor foglalkozz csak másokkal. Segíteni csak annak lehet, aki kéri!
2020. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én katolikos vagyok és hiába mondom meg az utcán vallást tukmálónak, akkor sem száll le rólam. Akkor is azt mondja, hogy térjek át Jehovának. Gusztustalan. Hitetlent meg persze kerülik, mert azok kiröhögik vagy gúnyolódnak vele. Pl. festőművész, zeneszerző, nővér, orvos, asztalos vagy bármi lehetsz aki jobbá teszi a világot.
2020. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

"Mert az Emberfia azért jött, hogy megkeresse, és megmentse az elveszettet."(Lk 19:10) + "Ahogy engem elküldött az Atya, úgy küldelek én is titeket."(Jn 20:21) Akkor ebből a kettőből ugye egyértelmű, hogy Jézus ad egy missziót a lelkek megmentésére és megtartására. Ha esetleg valaki úgy gondolja, hogy ez szavak nélkül is menni fog, ajánlok figyelmébe két mondatot az újszövetségből:

"Mert ha valaki szégyell engem és az én beszédeimet e parázna és bűnös nemzedék előtt, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor eljön Atyja dicsőségében a szent angyalokkal."(Mk 8:38)

"Őáltala [Jézus által] vigyük Isten elé mindenkor a dicsőítés áldozatát, vagyis nevéről vallást tevő ajkaink gyümölcsét."(Zsid 13:15)

Ezek elég meggyőző igék arról, hogy Jézusnak nem elég jók azok, akik "titokban" keresztények, akik nem követik őt azokban a célokban, amiért ő élt. Nem csak jó példában, hanem az evangélium hirdetésében is. A jó példáért igen keveseket üldöztek eddig, de amikor beszélsz az igazságról, hirdeted, amit Jézus is hirdetett, jönni fog az üldözés. Amíg felmerül akár egyetlen lélekről is, akivel kapcsolatban vagy, hogy elveszett, addig szeretetlenség nem keresni

a lehetőséget arra, hogy beszélj neki Jézusról.

De mondhatod Jézusnak, hogy "Nem megyek!" Mondhatod Jézusnak, hogy "Szégyellek!", talán a templomban nem, de a munkatársak előtt már igen, a nem hívő rokonaid előtt már igen, és az utcán is igen. Ő tiszteletben fogja tartani a döntésedet, és te is tiszteletben fogod tartani az ő döntését az utolsó napon, hogy szégyell-e téged, és hogy hova nem mehetsz.

Mellesleg szerintem az utcai evangélizálás Magyarországon, ahol majdnem mindenki úgy gondolja, hogy tökéletesen jól tudja, mi a kereszténység, nagyon nem hatékony felhasználása az Istentől kapott időnknek és energiánknak.

De a kedves kérdező buzgósága mellett megvan a kellő ismeret is arról, hogy Jézus mit tanított? Mert a jószándék önmagában kevés szokott lenni mások megmentéséhez, sőt, akár még rossz is kisülhet a jó szándékodból.

üdv Stefán

2020. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jézus mikor a földön járt leszólította az embereket.

Ő mutatta a legjobb példát abban, hogy miként tudjuk megosztani az emberekkel Isten hírét.

2020. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, csak nem mindegy, hogy miért csinálja az embet: Istenért, vagy a másik emberért? Vagy azért, hogy jópontokat szerezzen, mert azt mondták, hogy ez a helyes cselekedet?


Krisztust követve nem hirdethejük az örömhírt saját erényességünk bizonygatására, mert azzal csak saját méltatlanságunk takargatjuk. Sokan azért állnak be vallások és ideológiák hirdetésébe, mert saját életüket képtelenek rendbe tenni,és ezzel kompenzálnak, hogy jobban érezzék maguk, és erényesnek lássák őket.


Ezzel amúgy minden ember küzd, én is sokszor veszem észre magamon, hogy másoknak osztom az észt, közbe meg én sem vagyok sokkal különb. Nehéz levetni az erényfitogtatás vágyát.

2020. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!