Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallás szerint...

A keresztény vallás szerint mégis miért bűn az ha valaki öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

Értem én,hogy isten adta az életet és ha ezt eldobod az bűn...de mégis miért?! hogyha valakinek nem tetszik ez a szar amit állítólag ő teremtet,miért baj az ha valaki megöli magát? Ráadásul még utána is jöhet a sz*pás a poklon...

egyre nagyobb hülyeségnek tartom ezt az egészet...

16/F



2014. jan. 28. 16:57
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
A vallás egy nagyon tudatosan felépített humbuk...
2014. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.


Te nagyon fiatal vagy, hogy az életet eldobd magadtól.

Tudod, vannak olyan emberek, akik sokkal nehezebb körülmények között élnek, és még is ragaszkodnak az élethez.

Miért bűn?

Erre nem lehet csak úgy választ adni, hogy csak.


Ha eldobod az életedet, egy valakinek szerzel örömet.

akik itt maradnak, és a teremtődnek pedig bánatot.

Ugyan is a világban zajló események, nehezen elviselhető válságos napok, Isten ellensége miatt vannak.


Jézus figyelmeztetett, hogy aki mind végig kitart, annak lesz jobb, de ha valamiért még is meghal, akkor vissza kapja az életét, Isten messiási királyságában, itt a földön.

Ha feladod, akkor máris Sátánnak van igaza. hiszen sz Ő állításai miatt uralkodnak ezek az állapotok, és ezzel szándékozik az embereket elfordítani Istentől.

Ezért bűn, egy részt.

Más részt az ember nem dönthetne a saját élete felől, mert ha igen akkor elzárja magát a feltámadás lehetősége elől, mivel önként mondott le arról.


Kedves kérdező.

Pokol tüze pedig nem létezik. Isten ilyet nem hozott létre, és az ördögnek sem engedett ilyen helyet létre hozni.

Ez téves félreértelmezés egy biblia tanításnak.

Isten a Bűnért a halált szabta ki büntetésül, vagy is visszatérést a porba, a nemlétezés állapotába.


Penu

2014. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

valószínűleg sokaknak nem tetszenek egyes dolgok, akár amit maguk körül látnak(akár amit önmagukban)..

a lényeg nem biztos, hogy minden esetben ezen látható dolgokban van..

nagyon fiatal vagy, remélhetőleg megtalálod a kérdést az idők folyamán a válaszaidra(nemcsak Istennel, hittel és kereszténységgel/Krisztussal kapcsolatosan)

egyébként meg valójában érdemben nem tudok mit írni, vigyázz magadra

2014. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Ha eldobod az életedet, egy valakinek szerzel örömet.

akik itt maradnak, és a teremtődnek pedig bánatot. "


Aki eldobja az életét, az valószínűleg hatalmasat tojik Jehova fejére illetve, legkevésbé sem az jár a fejében, hogy a pokolba fog-e kerülni vagy sem...

Tehát az nem fogja visszatartani, hogy Jehova durcás lesz.

Ne vedd beszolásnak, csak gondoltam megjegyzem.

Bár az is lehet, hogy az illető jobb életben reménykedik, ha éppen magánál van. Mindegy, csak ne a mostani élet legyen...


Egyébként miért dobnád el az életed?:(

Mi a rossz benne kedves kérdező? Mi bánt?

Az élet teli van fájdalommal, de ami nem öl meg, az megerősít....

Keresni kell valami, amiben örömödet, békédet leled.

Nem szabad rágódni, állandóan birálni magad és szenvedni azon, hogy mit dobtál el, mit veszítettél, mit fogsz veszíteni stb....

Próbáld meg értékelni ami van és ami nem tetszik azon változtatni. Ismered meg magad, fogadd el magad és javítsd ki amit lehet.

2014. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Én már 47 vagyok. Nekem már szabad?
2014. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
remélhetőleg az ember végül csak "küzd és bízva bízik" tovább az élet "hullámvölgyei" illetőleg nehézségei(csalódások, kudarcok) ellenére, kortól függetlenül..
2014. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én már 47 vagyok. Nekem már szabad?"

Már elkéstél :P

Amúgy NEM! Te sem legyél öngyi, kár volna...:(

2014. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mert Isten okosabb nálad, és jobban tudja, van-e értelme az életednek. Ha öngyi leszel, megkérdőjelezed ezt az okosságat, ergo a mindenhatóságát.
2014. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nem akarok öngyilkos lenni...még :D

de többek közt ezt is elég nagy hülyeségnek tartom a vallásban.

2014. jan. 29. 15:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem minden vallásban benne van. Ha boldog és gondtalan túlvilágot ígérnek valamilyen formában, automatikusan felmerül, hogy akkor miért kellene tovább szenvedni itt a "siralomvölgyben". Ezért bele kell illeszteni, hogy az öngyilok fölöttébb helytelen. (ez persze egy ateista megközelítés)
2014. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!