Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység térítő vallás?...

A kereszténység térítő vallás? Vagy csak bizonyos ágazataira, gyülekezetekre igaz ez?

Figyelt kérdés

2020. márc. 31. 16:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%

Jézus nem vallásokat, vagy vallást alapitott.

AZ Istennek járó helyes, és tiszta imádatot állitotta helyre, az újszövetség szerint. Ezért már nem a régieket kellett "hirdetnie" a népének, hanem az újjakat.


Sajnálatos módon a valamikori választott nép, nem reagált a meghivásra, igy Jézus halálával, határozottan jelezték hogy visszautasitják Istent és a kinevezett királyát, az új szövetség követét.

Ezért idővel már nem csak Izrael népéhez mentek, hanem kibővitette más nemzetek felé a meghivást, hogy akkor Ők biztosan elvgzik majd ezt a feladatot, amit rájuk biz.

A nemzetekből valók pozitivan reagáltak a meghivásra, elfogadták, a valódi messiást, és elkezdték hirdetni, elmondani más embereknek, Isten szándékának ezt a megvalósulását, majd azt is, hogy a jövőben mi fog még történni.

akik helyesen viszonyultak ehhez, és elfogadták, azt megtanitották Jézus paancsát élni, tenni, és Ők is tették azt a feladatot.

Sajnos a jövendölések alapján ez leállt, mivel a szakadás az első század után nem sokkal bekövetkezett. Kialakultak az olyan keresztény "ágazatok", ahol emberi uralkodókkal, és más népek vallásos szokásaival keveredve akartak egyre több "keresztényt" csinálni.

Megalakult az első olyan "vallás", ahol Papi, és laikus osztály különbségek jöttek létre. A Többit mindenki tudja.

2020. ápr. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Kzitus,

"te valóban így érted ezt a Krisztusi utasítást, vagy szándékosan elhagyod a vers elejét?"


A krisztusi utasítást igazából ti nem tartjátok meg. Szentháromság-tagadásotok és a keresztséggel kapcsolatos tévtanításotok pont arra utal, hogy az általam idézett részt ti hagyjátok el szándékosan. Előbb söprögessetek a saját házatok táján.

Ezt a részt úgy értelmezem, ahogy az Egyház mindig is végezte a missziós tevékenységet, megismertetni Krisztust mindenkivel, aki még nem ismeri, elsősorban a személyes példán keresztül. Mert ha ez nincs meg, alapjaiban hiteltelenné válik, hogy Krisztusról beszélünk, ergo károsabb, mintha nem is csinálnánk semmit.

A vers elejét idézhetem, de megint csak nektek lesz "rossz".

"A tizenegy tanítvány pedig elment Galileába, arra a hegyre, ahova Jézus rendelte őket. Amikor meglátták őt, leborultak, bár egyesek még kételkedtek. Jézus odament és azt mondta nekik: »Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön." Ez van az általam idézett rész előtt. Tessék. :)) Én valóban így értem Krisztus tanítását, ebben a részben Szent Máté evangélista gyönyörűen felépíti Krisztus egylényegűségét az Atyával. Nem véletlenül borulnak le a tanítványok a Feltámadott előtt - a leborulás egyértelmű jele az imádásnak, ami csak Istennek jár ki.

Inkább te gondolkozz el néhány dolgon.

Meg azon is, hogy mennyire lehet hitelesen Krisztus tanítását közvetíteni, ha gyakorlatilag minden második mondatotok a keresztények gyalázása és "hazudozva minden rosszat mondtok" (Mt 5, 11), csak hogy magatokat igazoljátok.

2020. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

"leborulás egyértelmű jele az imádásnak, ami csak Istennek jár ki."


NA ez egy hatalmas Tévedés.

(Máté 28:17) 17 és amikor meglátták őt, hódoltak neki, de némelyek kételkedtek.

Jézusnak a hódolatukat fejezték ki, és nem az Istennek járó imádatot adták. Ezzel kifejezték Isten előtt, hogy elfogadják az Atyja elrendezését, Jézussal kapcsolatban.

Jézus pedig a hatalmát egy időre kapja, amit Isten szándékának megfelelően fog gyakorolni. Jézus a hatalmát kapta, ahogy Sátánnak is csak engedéllyel és korlátok között van most még megengedve a világ feletti uralma.

2020. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 KZitus ***** válasza:
51%

#12

Írsz egy nekem címzett hozzászólást, majd idézel az írásomból, miszerint: ""te valóban így érted ezt a Krisztusi utasítást, vagy szándékosan elhagyod a vers elejét?"

De az helyett, hogy a saját idézeteddel foglalkoznál, vagy arról írnál, engem támadsz, és személyeskedsz! Mire jó ez? Kinek jó ez? Számít az, te, vagy én hogyan értem az Írást? Nem inkább az számít, Isten mit lát a te és az én szívemben?

"A krisztusi utasítást igazából ti nem tartjátok meg." - minden ember szerencséje, hogy ezt NEM EMBEREK HATÁROZZÁK MEG, legfeljebb neked személyesen nem tetszik. Váljon az egészségedre :-) (bár csak így lenne!)

Ha én, vagy bárki más tévesen ítélem meg a szentháromságot(aminek egyáltalán nincsen jelentősége, csak TE csinálsz neki) azért én veszem a jutalmam, vagy a büntetésem. De neked mi közöd hozzá? (ezt Krisztus is mondta!)

Miért nm a kérdéssel foglalkozol, inkább az EMBEREKKEL, amihez egyikünk sem kapott jogot Jehovától, vagy ahogyan te mondanád Istentől.

Azért, ahogyan egy egyén, egy ember miként éli(vagy nem éli) a keresztényi életét, teljesen bizonyos, hogy a maga idejében mindannyian felelni fogunk. DE! Nem emberek, inkább a Teremtőnk előtt! "»Hamar eljövök. Nálam van a jutalom, amelyet adok, és mindenkinek a tettei szerint fizetek." jelenések 22:12, nem kell azt gondolni, Isten nem lát MINDENT. azt is amit itt írnak...

"Inkább te gondolkozz el néhány dolgon." - köszönöm aggodalmadat :-)


"Meg azon is, hogy mennyire lehet hitelesen Krisztus tanítását közvetíteni, ha gyakorlatilag minden második mondatotok a keresztények gyalázása és "hazudozva minden rosszat mondtok" (Mt 5, 11), csak hogy magatokat igazoljátok." - idézd kérlek, hol gyaláztam itt az írásomban a keresztényeket! (minden második mondatot) Köszönöm :-)

2020. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"De az helyett, hogy a saját idézeteddel foglalkoznál, vagy arról írnál, engem támadsz, és személyeskedsz! Mire jó ez? Kinek jó ez? Számít az, te, vagy én hogyan értem az Írást? Nem inkább az számít, Isten mit lát a te és az én szívemben?"


Zitus!


Igaz hogy Isten a szíveket vizsgálja. De mit is tanít az Őrtorony társulat a különféle értelmezésekről?

Mit tart az Őrtorony társulat az ökumenizmusról? Szóval a te egyházad miket is tanít ezekkel a témákkal kapcsolatban? hogyan magyarázza ezeket?

És Zitus! Nagyon fontos hogy megértsed nem téged támadlak! Sőt egyetértek azon törekvéseddel hogy az ember figyeljen a szívére. De te az Őrtorony tagja vagy és azért vagy a tagja mert egyetértesz vele. És az Őrtoronynak határozott az állásfoglalása!


"...minden ember szerencséje, hogy ezt NEM EMBEREK HATÁROZZÁK MEG, legfeljebb neked személyesen nem tetszik."


Az Őrtorony esetében bizony ez nem így van! Ott a Vezető Testület határozza meg hogy mit hogyan kell megtartani még olyan kérdések esetében is határoz amiben a Biblia nem foglal állást!


"Ha én, vagy bárki más tévesen ítélem meg a szentháromságot(aminek egyáltalán nincsen jelentősége, csak TE csinálsz neki) azért én veszem a jutalmam, vagy a büntetésem. De neked mi közöd hozzá? (ezt Krisztus is mondta!)"


A szentháromságot te úgy ítéled meg ahogyan az Őrtorony ítéli meg és te ezt követed hited szerint! És ez nem jelenti azt hogy téves a megítélés!


"Miért nm a kérdéssel foglalkozol, inkább az EMBEREKKEL, amihez egyikünk sem kapott jogot Jehovától, vagy ahogyan te mondanád Istentől."


Vagy ahogyan én mondanám! - Mennyei Atyám!


"Meg azon is, hogy mennyire lehet hitelesen Krisztus tanítását közvetíteni, ha gyakorlatilag minden második mondatotok a keresztények gyalázása és "hazudozva minden rosszat mondtok" (Mt 5, 11), csak hogy magatokat igazoljátok." - idézd kérlek, hol gyaláztam itt az írásomban a keresztényeket! (minden második mondatot) Köszönöm :-)"


Zitus általában ne szokta gyalázni a keresztényeket. De az Őrtorony tanítása természetesen rá is hatással van és a TANÍTTATÁSÁNAK

2020. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


- A vége lemaradt!


"Meg azon is, hogy mennyire lehet hitelesen Krisztus tanítását közvetíteni, ha gyakorlatilag minden második mondatotok a keresztények gyalázása és "hazudozva minden rosszat mondtok" (Mt 5, 11), csak hogy magatokat igazoljátok." - idézd kérlek, hol gyaláztam itt az írásomban a keresztényeket! (minden második mondatot) Köszönöm :-)"


Zitus általában ne szokta gyalázni a keresztényeket. De az Őrtorony tanítása természetesen rá is hatással van és a TANÍTTATÁSÁNAK megfelelően még is csak egy bizonyos álláspontot képvisel. Ami ugye azt eredményezi hogy csak és kizárólag Jehova tanúi keresztények senki más hiszen mindenki más a hamis vallásban van!

És ez az állás foglalás bizony amolyan gyalázat féle hiszen ezzel is igazolja az Őrtorony társulat hogy ők az egyedüli csatorna Isten és ember között! Ami igen csak hajlik a hazugság felé mert csak egy közvetítő van Isten és ember között. Jézus Krisztus a Megváltó!

2020. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 HaEv ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Sokak szerint a kereszténység nem vallás. :)

A vallás maga már egy olyan fogalom, amivel meggyűlik a baja annak, aki meg akarja fogalmazni.

Ahhoz, hogy ne kelljen találgatni, mire is keresed a választ, ki kellene fejtened ennél jobban a kérdésedet.

Pl. mely "ágazatokat" vagy "gyülekezeteket" érted kereszténység alatt. Mert vannak, akik a Jahova Tanúi "vallást" nem tartják kereszténynek.

Szóval nagyon sok kérdést kellene feltennem ahhoz, hogy válaszolni tudjak. Mivel túl általános a kérdés, és nem lehet tudni, mire gondolsz. Ez csak vitatkozáshoz vezet, mert nincsenek az alapok tisztázva.

Köszönöm a megértésed.

2020. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!