Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Medjugorjei...

Mit gondoltok a Medjugorjei jelenésekről, szerintetek pár éven belül vége mindennek?

Figyelt kérdés
Ti hisztek a Medjugorjei jelenésekben, vagy hoaxnak gondoljátok? Elméletileg a látnokok szerint még 2 titok van vissza és leleplezik a titkokat amiket Mária mondott el, és pár év múlva bekövetkezhet a második eljövetel ezzel együtt pedig a világvége is. Ti mit gondoltok?

2020. márc. 19. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem hitelesek.
2020. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Katolikus vagyok, Medjugorjét nem fogadta el a Szentszék természetfeletti eredetűnek, sőt egyelőre még kegyhelynek sincs nyilvánítva. Ennélfogva én nem tartom hitelesnek ezeket a jelenéseket.

Nem hallottam ezt, hogy 2 titok van vissza, sőt igazából én arról se tudok, hogy lennének "titkok" (Fatima esetében voltak). De ha ez így van, akkor biztosan nem a Szűzanyától jövő üzenetek ezek. Sokkal inkább valaki mástól, aki zűrzavart akar kelteni.

2020. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ezt én is hallottam, de szerintem ez kamu, számomra nem tűnik hitelesnek.

De még ha az is lenne, az ilyen magánkinyilatkoztatásokat nem kötelező elfogadni (még akkor sem, ha a Szentszék esetleg hitelesnek fogja nyilvánítani).


Egyébként meg:

"Nem tudjátok sem a napot, sem az órát."

Ezért én csak riogatásnak tartom az ilyesmit.

2020. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Az Egyház nem fogadja el őket, így én sem.
2020. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Kamu. Nincs már semmiféle titok, a Biblia teljes. Jézus és az apostolok mindent kinyilatkoztak. Jézus 2. visszajövetelének az időpontja pedig soha ne fog kiderülni, csak, amikor megtörténik.


Jézus 2. visszajövetele akár 10 percen belül is megtörténhet, de szerintem akár 200 éven belül is. Figyelve a világ "elhomokosodását" a vég szerintem közel, mert a homoszexualitás terjedése az ember erkölcsi bukásának a vége. Onnan már nincs lejjebb

2020. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van részletes leírás a titkokról, aki nem hallott volna ezekről.

2020. márc. 19. 18:37
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Ezek a Jelenések nem biztos, hogy Istentől származnak. Az ördög is meg tud jelenni női alakban. Jézus a megváltó, nem az anyukája!
2020. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

#5-ös, a megjegyzésed a homoszexualitásról - mindig megdöbbenek, mikor újra és újra látom, hogy a vallásod milyen mérhetetlenül immorális ökörségek kimondására késztet. Amit a homoszexualitás terjedéséről elhadartál, hát fogadni mernék, hogy nem is érted miért probléma.


A feltett kérdésre válaszolva: az utóbbi két évezredben sorra születtek ilyen észlelések. A jelenések jelentős része visszavezethető arra, hogy a hitbuzgó tanú éppen napok óta koplalt vagy nem aludt. (Merthogy véletlenül épp egybeesnek a bűnbánatkori tennivalók a hallucinációt kiváltó tennivalókkal.) Bár a Biblia kifejezetten tiltja, hogy Istenen kívül mást is imádjon a hívő, a katolicizmus (is) elment egy olyan irányba, ahol Mária és a szentek is gyakran bálványként kerülnek elő, hozzájuk imádkoznak.


Összefoglalva, egyértelműen hoax, a Vatikán nem véletlenül nem fogadja el, annak ellenére, hogy viszonylag alacsony a szint, amit egy csodának az elismeréséhez támasztanak (lásd még a Fatima hoaxot), ezek a jelenések még náluk sem ütötték meg a minimumot.

2020. márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

"Összefoglalva, egyértelműen hoax, a Vatikán nem véletlenül nem fogadja el, annak ellenére, hogy viszonylag alacsony a szint, amit egy csodának az elismeréséhez támasztanak"

Egyáltalán nem alacsony a szint. Pl. a szentté avatási pereknél sem véletlenül húzódik sokszor évtizedekig.

A lourdes-i jelenés 1858-ban volt és hivatalosan 1891-ben ismerte el a pápa. Fatima is 13 évvel a jelenés után lett elfogadva. A legtöbb csodának nyilvánított eseményt "visszadobják", hogy valószínűleg nem természetfeletti eredetű.

Egyébként az üdvösséghez nem szükséges ezek elfogadása. Ha valaki különösebben nem hisz a fatimai vagy lourdes-i jelenésben, attól még nem fog elkárhozni. Krisztusban és az evangéliumban kell hinni. A csodák csak segíthetnek hitünkben megerősödni, mikor látjuk Isten közvetlen munkáját a világon.

2020. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 követ62 ***** válasza:
24%

Én hiszem, hogy ott volt jelenés, mint ahogy az összes többi Mária jelenésnél.

Csak abban meg biztos vagyok, hogy egyik helyen se Mária jelent meg, hanem Sátán.

Mária ugyan is a föld alatt alszik és várja a feltámadását. Csak úgy mint az állítólagos szentek közössége.

2020. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!