Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi gyülekezetén...

Jehova Tanúi gyülekezetén belül hogy vannak sorrendben az egyre magasabb megbizatások, "tisztségek"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például a Vezető Testületnek van a legnagyobb feladatköre, mert a világméretű munkát kell frlügyeljék. De hogy vannak az egyre kisebbedő feladatkört betöltő személyek tisztségei?

2020. ápr. 4. 14:40
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
45%

Vidiripi


"A megbízatásnak nincsen jelentősége Jehova népe között, ezért nem érdemes róla "beszélni"."


Azért annyira csak van jelentősége hogy a megbízatás az feltételhez kötött!

Egyébként a feltételekről Isten Szava is ír!

Persze az Őrtorony szervezetben vannak PLUSZ FELTÉTELEK is!


"A kiadványokhoz dijmentesen lehet hozzájutni, nem kereskedelmi tevékenységre készültek."


Már teljesen díjmentesek az Őrtorony szervezet kiadványai! De volt idő amikor még pénzbe került ,de az nagyon régen volt!

2020. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
51%
Minél nagyobb manipulátor valaki, annál magasabb "tisztséghez" jut.
2020. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Nem vallási vitát szeretnék! A mai összejövetelen is az egyik téma az volt, hogy igenis itt mindenki testvér. Nem nagyobb hatalmuk van egyeseknek, hanrm felelősségük. A felkentek osztályát azért is nemvezik hű és értelmes rabszolgának. A rabszolgamunka a legfáradalmasabb és a legtöbb felelősség társul hozzá.

Viszont senki nem dicsekszik a beosztásával. A felkentekről meg sokan nem is tudják hogy azok. Nem illeti különösebb tisztelet a vezetőséget, hanem ugyanakkora mint bárki mást.


Az én kérdésem a használatos beosztások megnevezései és feladatkörei. Nem alárendeltség, hanem nagyobb frladat és felelősségkör. Engem ezek érdekelnek

2020. ápr. 5. 13:19
 14/36 Prókátor ***** válasza:
82%
Ez a gyakorló kérdés volt? Ezután jöhetnek a további kérdések, amiknek egy lehet csak a lényegük: mindenki hallott lesz örökkön örökké, aki nem vallja az ördögtorony tanait? Vagy netán tudomással bírsz róla, hogy az oldalt a jehovisták működtetik és ez a chatjük? Más magyarázatot nem találok logikusnak a kérdésedre, hiszen mint mondod, te is jehovista vagy, tehát (ha annyira igaz és nyílt, ferdítés és félrebeszélés mentes a szektád) a gyülekezeted vezetőit kellene kérdezned!
2020. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"A mai összejövetelen is az egyik téma az volt, hogy igenis itt mindenki testvér."


Akkor miért ezen az oldalon teszed fel a kérdésedet? Ha egyébként is jársz Királyság terembe akkor miért nem ott kérdezel? Vagy nem kaptál választ a kérdéseidre és azért kényszerültél ide az oldalra? Nem értem hogy miért pont itt kérdezel.

- Teljesen logikus ha jársz összejövetelekre akkor azokat az embereket kellene megkérdezned akik ebben a feladatkörben végzik a feladataikat!

De ahogyan írtam korábban is PLUSZ FELTÉTELEKNEK kell megfelelnie annak aki ilyen tisztségeket akar betölteni!

Jehova tanúinál még kereszteletlen hírnök is csak az lehet aki megfelel bizonyos feltételeknek. Aki meg eldöntötte hogy megkeresztelkedik annak még egy kérdés csomagra is válaszolnia kell!

2020. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Először is azért kérdem itt, mert nem járhatunk a fennálló helyzet miatt királyságterembe, ezért online tartunk összejöveteletek. És iylen kérdésekkel nem zavarnék egy vént, ezért itt tettem fel. Ha élne nagytatám, tőle kérdezném meg, mert ő Körzetfelvigyázó volt. Nem kellett semmi különösnek megfelelni vagy "csomagokra felelni" hanem hűségesnek kellett lenni Jehovához.Nem sok ember mert volna azt csinálni a kommunista időben, mint ő vagy a társai (a padláson nyomtattak kiadványokat és a börtönökbe juttatták be. Ugyanilyen dícséretet érdemelnek természetesen más olyan személyek is, akik szintén veszéjt vállaltak a hitükért: Iuliu Hossu görögkatolikus püspök, rengeteg unitárius lelkész, stb.)
2020. ápr. 5. 20:25
 17/36 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Először is azért kérdem itt, mert nem járhatunk a fennálló helyzet miatt királyságterembe, ezért online tartunk összejöveteletek. És iylen kérdésekkel nem zavarnék egy vént, ezért itt tettem fel."


Hát sajnálom hogy olyan tisztséget betöltő tanúk vannak a te lakhelyeden akikhez nem fordulhatsz ilyen kérdésekkel!

Hiszen ők a legilletékesebb személyek. És ha teszem azt olyan elképzelésed van hogy egyszer szeretnél valamilyen tisztséget betölteni akkor pont hogy azt a személyt kellene kérdezned aki tölt be ilyet vagy töltött be ilyen tisztséget!

Egy ilyen lényeges kérdésben mint a felelősség és pont azt nem kérdezed vagy kérdezheted akinek a munkája szerves része a felelősség! Ez nagyon is probléma. Ha nem fordulhatsz bizalommal egy vénhez aki elvileg egy megbízott pásztor akkor bizony abban a közösségben nagy bajok lehetnek! A tanítás az egy dolog. (mondjuk azzal is nagy bajok vannak) De hogy ilyen fontos kérdésben nem fordulsz vagy fordulhatsz a vénhez/vénekhez! Na ez már tényleg rendkívül komoly probléma!

2020. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Vidiripi!

Egy szóval sem mondtam ilyesmit, ez a te agyad szüleménye, te magyaráztad bele, hogy nem fordulhatok hozzájuk bizalommal.

Én azt mondtam,nem zavarom az ők most nagyon is megterhelő munkájukat (mert otthonról kell mindent intézzenek a karantén miatt) fenntartani egy ilyen nem túl lényeges, kíváncsiságból fakadó kérdéssel.

Nem tudom milyen vallású vagy, de biztos te sem kérdesz meg egy papot vagy egy lelkészt, hogy az érsek után melyik rang következik, vagy hogy milyen sorrendben haltak meg a tanítványok.


Ami a tisztségeket illeti, ez nem úgy van, hogy valakinek ilyen ambíciói vannak. Először is nem AKAROK bármilyen posztot betölteni. Ha elég hű és zorgalmas leszek és majd kineveznek, elfogadom. De itt mi nem a nagyobb beosztásokat hajkurásszuk.

2020. ápr. 5. 21:53
 19/36 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Ha jársz gyülekezetbe, akkor bátran buzdítalak arra, menj fel a jw.orgra, és a keresőbe írd be a téged érdeklő témákat, mint pl. gyülekezeti vén, vagy körzetfelvigyázó....és ott mindent megtalálsz a róluk szóló leírásból.

Elküldöm neked a linket, itt utána nézhetsz, pontos információt kapsz róluk: [link]

pontosabbat, mint itt néhány sorban....

2020. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egy szóval sem mondtam ilyesmit, ez a te agyad szüleménye, te magyaráztad bele, hogy nem fordulhatok hozzájuk bizalommal. Én azt mondtam,nem zavarom az ők most nagyon is megterhelő munkájukat (mert otthonról kell mindent intézzenek a karantén miatt) fenntartani egy ilyen nem túl lényeges, kíváncsiságból fakadó kérdéssel."


Akkor fordulj hozzájuk bizalommal! Nem agyszülemény! Otthonról kell mindent intézzenek? És még is szerinted mit intéznek? Hát nem az a dolguk hogy a közösség tagjaival foglalkozzanak. Ha te úgy érzed hogy nem fordulhatsz hozzájuk mert fontosabb dolguk van a közösség egyik tagjánál. Akkor bizony a probléma az nálad van!

Miért van ilyen érzésed hogy nem "zavarhatod" őket ,egyikőjüket sem?

És épp ez az hogy többen vannak. Hacsak nem egy aprócska közösségről van szó. De akkor meg a tenni való is kevesebb! Viszont akkor is a fő feladatának az kellene hogy legyen hogy az emberekkel foglalkozzon és ne mással.

Cselekedetek 20:28



"Nem tudom milyen vallású vagy, de biztos te sem kérdesz meg egy papot vagy egy lelkészt, hogy az érsek után melyik rang következik, vagy hogy milyen sorrendben haltak meg a tanítványok."


Olyan vallású vagyok hogy bizalommal fordulhatok a gyülekezetem vénjeihez. Volt hogy azért hívtam fel hogy megkérdezze egy igehelyet mert nem jutott eszembe! De volt hogy felhív hogy megkérdezze mi van velem ,mivel elutaztam és nem mentem az igehirdetésre. (természetesen tudta hogy elutaztam mert mondtam neki hogy nem leszek ott)

De igen én megkérdeznék egy papot vagy egy lelkészt ha úgy gondolom hogy ő tud választ a kérdésemre.

Hiszen a munkájuk szerves része az hogy beszélgetnek az emberekkel! Jézust talán nem kérdezték a tanítványai?

A vénekre vonatkozóan! Ézsaiás 32:1-2


"Ami a tisztségeket illeti, ez nem úgy van, hogy valakinek ilyen ambíciói vannak. Először is nem AKAROK bármilyen posztot betölteni. Ha elég hű és zorgalmas leszek és majd kineveznek, elfogadom. De itt mi nem a nagyobb beosztásokat hajkurásszuk."


Te kérdeztél! Pedig azt írod hogy idézem: "Én csak nemrég mélyültem el az Igazságban."

- Nem rég mélyültél el és már is ilyen dolgokkal foglalkozol? Érdekes és egyáltalán nem szokványos! A hitben fiatalok egyáltalán nem ilyesmikkel szoktak foglalkozni! Szóval te egy kakukktojás vagy!

Azt írod hogy nem úgy van hogy valakinek ilyen ambíciói vannak! És te ezt honnét tudod?

Megjegyzem nincs abban semmi rossz ha valaki úgy érzi hogy szeretne ilyen szolgálatot végezni majd idővel. Te pláne nem azt "hajkurászod" hiszen most kerültél oda szóval még ha ezt is hajkurásznád akkor is évekre vagy egy ilyen tisztségtől.

És csak hogy tud más egyházaknál sem működik ez másképp! Ott sem úgy lesz valakiből vallási tisztség viselő hogy 1 éve hívő lett és kész!

2020. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!