Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért az emberiséget...

Isten miért az emberiséget kínozza, miért nem a Sátánt?

Figyelt kérdés
Olyan könnyű egy Istennek az embereket sújtani. Mégiscsak az Ördög az igazi ellensége, nem mi. Minket csak felhasználnak a dedós játékaikban. Nézik, ahogy szenvedünk. Vallásokat találtak ki, sőt Isten találta ki, és el is intézte hogy különböző nyelvek legyenek, hogy az emberek egymás ellen menjenek. Hogy legyenek háborúk. Egyes embereknek direkt hatalmat adott, hogy elnyomhassa a népet. -Ki uralkodjon a Föld felett?- És mindössze ezért szenvedünk, mert ők ketten, Isten meg Sátán, aki az ő nagy hatalmú fia, mint tudjuk. Elintézhették volna egymás között a szánalmas, dedós vitakérdésüket. Ti mit gondoltok erről? Most nem kell nekilátni ötszáz bibliai szöveget bemásolni, mint ahogy szoktátok, ismerem a bibliát a tartalmával együtt. Csak azt szeretném, ha őszintén válaszolnátok, hogy ti mit éreztek, gondoltok ezzel kapcsolatban?
2020. ápr. 7. 20:40
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

Ötös válaszolónak:


Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, a kik gonoszságot cselekesznek,

És bevetik őket a tüzes kemenczébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás.


Mózes V. könyve:

Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kívülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezemből megszabadítson.


Mózes : 27. vers: És ha e mellett sem hallgattok reám, hanem ellenemre jártok:


28.Én is ellenetekre járok búsult haragomban, és bizony hétszeresen megostorozlak titeket a ti bűneitekért.


29.És megeszitek a ti fiaitok húsát, és megeszitek a ti leányaitok húsát.



2 Móz. 34.7

Aki irgalmas marad ezer íziglen; megbocsát hamisságot, vétket és bűnt: de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen.


Az embernek pedig monda: Mivelhogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, a melyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban. 18Töviset és bogácskórót teremjen tenéked; s egyed a mezőnek fűvét. (1Móz 4,12) 19Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszel.


.

2020. ápr. 7. 21:53
 12/53 anonim ***** válasza:

"bele kell születni a Hitbe."


Nem, nem. A hit nem örökölhető. A hitet mindenkinek egyénileg saját magának kell kifejleszteni, ismeret által.

Az életben kapott informáiók által vagy logikusnak és elfogadhatónak tartja, vagy sem Isten létezését.

2020. ápr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
35%

"Elintézhették volna egymás között a szánalmas, dedós vitakérdésüket."

Na de miért intézzék el így, amikor milliós hadseregeket is tudnak mozgósítani?

Az mégiscsak sokkal látványosabb!

Te is játszhatnál csak azzal, ami veled egy idős - de e helyett szoktál játszani egy csomó közösségi játékot is, ami sok embert mozgat meg és sokkal látványosabb.

Nem?

Ne feledd, hogy még az emberiség harcai előtt óriási csaták voltak a mennyekben is.

Na, 𝐚𝐳 lehetett az igazán látványos!

De aztán valamiért áttértek erre a sokkal silányabb csatározásra.

Ők tudják, miért... de nem fogják a kedvedért abbahagyni.

2020. ápr. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
63%

Nem azért vannak háborúk, mert az emberek különböző nyelveken beszélnek. Hanem könnyebb így eladni a tömegeknek, hogy más a nyelvük, vallásuk, ezért ellenség, mint azt, hogy kell nekünk a földjük, mert az termékeny terület/ott olaj van, és hoz ez miért jó a népnek.

Isten egy komplett hülye.

2020. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
34%

"Olyan könnyű egy Istennek az embereket sújtani. Mégiscsak az Ördög az igazi ellensége, nem mi. Minket csak felhasználnak a dedós játékaikban."


Valamelyik zugszekta honlapjára tévedtél, mi? Innen a tévedésed. Olvass Bibliából Pál apostolt, rögtön helyre kerülsz

2020. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

13. Pontosan ez a helyzet :

1Ko 4:9 – Isten szolgái „színházi látványosság” az angyaloknak.

No igen, a mennyben is volt valami hadakozás, végül megunták, és inkább levetették a Földre a démonokat a Sátánnal együtt, hogy hadd szenvedjünk inkább mi.

: Ezért vigadjatok egek, és akik bennük lakoztok: jaj a földnek és a tengernek, mert mert oda szállt le az ördög nagy haragjában.

Szóval nem elég, hogy Isten elátkozott minket, még ráadásul a Sátánt is levetette a démoni csatlósaival együtt. Szóval pontosan úgy van, ahogy én gondolom. Rajtunk szórakoznak és velünk játszadoznak, mivel megtehetik. Ennyi. Ja, igen, aki benyal Istennek, azon segít, de aki nem nyal be neki, azt leXarja.

2020. ápr. 8. 10:30
 17/53 anonim ***** válasza:
85%

"aki benyal Istennek, azon segít"

Ha éppen úgy gondolja.

Ha meg nem, akkor nem.

Kérd számon rajta.

2020. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
# 17. Pontosan! Ha épp úgy akarja. Az olyanokat szereti, akik a porba esdekelnek előtte, mint régen Krisztus előtt. És azt mondják: Ó, Uram, bocsásd meg a bűneinket, stb., stb. Az olyanokat mint Én, biztosan utálja, mert én megkérdőjelezem, vagyis jobban kifejtve nem bízok benne. Mivel a Sátán kezére adott minket, és felhatalmazta őt, hogy tegyen velünk a kedve szerint. Lehet hogy ezért a pokolra kerülök, kínozni fog vagy nem tudom, de akkor is ez a nézőpontom. Amilyen nagy a bűn, olyan nagy legyen nékem a kegyelem! És igenis, számon kérem Rajta! Ki mondta hogy amiket itt írok az nem neki szól???
2020. ápr. 8. 13:13
 19/53 anonim ***** válasza:
88%

Igazából felmerül az is, hogy egyáltalán miért teremtette az embert?

Akkor, amikor éppen elégedetlen volt mindenki mással, és miért pont ilyen gyengére és esendőre?


A másik, hogy a Bibliából azért látszik, hogy a sátánnal nem lehet csak úgy packázni. Isten az embert, ha valami baja van vele, pillanatok alatt eltiporja - de a sátánnal szőrmentén bánik. Nem tiltotta ki azonnal a mennyekből, még a nagy háborúk után sem! Különben hogyan vitte volna bűnbe az embert?

Utána sem adott valami nagy büntetést, és még nem is fog évmilliárdokig.

Majd talán utána.

2020. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
# 19. Pontosan úgy van, ahogy írod. A Sátán az igazi lázadó, de valami okból, nem ölték meg őt csak úgy. Hiszen a Sátán egy nagy tudású, és nagy hatalmú lény volt - és az is -. Sőt ő volt a legdicsőbb és leghatalmasabb fő angyal. Tudta, hogy nem lesz közvetlen és azonnali következménye annak, ha szembeszáll Istennel. Tudta, hogy az Isten majd különleges döntésekre kényszerül ő miatta. Még maga Jézus sem mert a Sátánnak semmit sem mondani, csak annyit mondott, hogy dorgáljon meg téged az Úr. Vajon mennyire hatalmas lehet ez a Sátán, ha még az Isten sem akar vele kesztyűt húzni. Valami nagyon nem stimmel az egész sztoriban. Nekem úgy tűnik, hogy Isten akarata valahol egyezik a Sátánéval. Ezért is nem ölte meg őt azonnal. Arról nem is beszélve, hogy náluk teljesen másként telik az idő. Nekik hatezer év olyan, mint hat nap. Mert ők istenek. Szóval mindenféle szempontból mi emberek isszuk meg ennek a levét.
2020. ápr. 8. 15:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!