Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért az emberiséget...

Isten miért az emberiséget kínozza, miért nem a Sátánt?

Figyelt kérdés
Olyan könnyű egy Istennek az embereket sújtani. Mégiscsak az Ördög az igazi ellensége, nem mi. Minket csak felhasználnak a dedós játékaikban. Nézik, ahogy szenvedünk. Vallásokat találtak ki, sőt Isten találta ki, és el is intézte hogy különböző nyelvek legyenek, hogy az emberek egymás ellen menjenek. Hogy legyenek háborúk. Egyes embereknek direkt hatalmat adott, hogy elnyomhassa a népet. -Ki uralkodjon a Föld felett?- És mindössze ezért szenvedünk, mert ők ketten, Isten meg Sátán, aki az ő nagy hatalmú fia, mint tudjuk. Elintézhették volna egymás között a szánalmas, dedós vitakérdésüket. Ti mit gondoltok erről? Most nem kell nekilátni ötszáz bibliai szöveget bemásolni, mint ahogy szoktátok, ismerem a bibliát a tartalmával együtt. Csak azt szeretném, ha őszintén válaszolnátok, hogy ti mit éreztek, gondoltok ezzel kapcsolatban?
2020. ápr. 7. 20:40
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

"Ha az ember halandóvá válhatott"

Mindig is az volt.

Erről már beszéltünk itt.


"akkor egy mindenható Istennek igazán nem okozhat gondot a Sátánt is belenyomorgatni egy romlandó fizikai testbe"

Elvileg nem - de gyakorlatilag mégsem sikerült.

Erről is beszéltünk már sokat.

2020. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
0%

A Sátán kilètèt röviden itt megnèzheted.


[link]

2020. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
22% - os, elég volt már belőled. Jó lenne ha nem kommentelnél többet a kérdésemhez, mert megvolt a lehetőséged, és nem kaptunk tőled semmi érdemleges gondolatot, Sem kielégítő magyarázatot. A feltett kérdésem teljesen jogos, és ahogy Reachel is írta, Sátán nem szenved, sőt élvezi az életet. Az emberek szenvednek Sátán helyett is. Úgy lenne igazságos ha maga Sátán is szenvedne, és csakis így lenne igazságos az Isten. Rengeteg gyerek kegyetlen betegséggel szenved. Ők mit követtek el? Ja, mert Ádám meg Éva. Hát ezt meséld be magadnak 22 százalékos, mert minket ez nem érdekel. Jogosan vádoljuk Istent. Sőt, a gonosz embereknek hosszú életet ad, a jó emberek hamar feldobják a talpukat. Ezen kár vitázni, nincs igazságosság, és ennyi. Itt a pont.
2020. ápr. 9. 22:21
 34/53 anonim ***** válasza:
0%

Kèrdező: Èn ha hozzászólók az a baj ha meg nem az is baj.

Ez az èn vèlemènyem ami a feleletet illeti,ès gondolom minden keresztèny a feleletében a bibliat veszi alapul.

Az,hogy valaki állitja(állitolag),hogy keresztèny ès az Istenèt imádás helyet gyalázza,ez nem összeegyesztethető.

Vagyis nem èrtem neked mi a keresztèny ès mi nem?

Amúgy mindenkinek a maga dolga,Isten szabadakaratra teremtett mindenkit.


Apropó,neked nelegyen belőlem eleged,mert kiírtal egy kèrdèst ès èn feleltem biblia szerint,így a helyes.

Ha mègis hibaztam idèzd,hajlandó vagyok elnèzèst kèrni,ha te tèvedtèl ellenem ugyanugy elfogadom a bocsánatkèrèst.

2020. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
31%

"A Sátán nevet azért kapta, mert ellenálló lett Jehovával szemben."

22%-os: ez az egy mondat elég a leleplezésedhez.

1: a "sátán" az nem ellenálló, hanem ellenzék! Ez a kettő nagyon más!

2: A "Jehova" név akkoriban és még nagyon sokáig nem létezett.

2020. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
22%-os,ameddig nincs egyetlen betű bizonyítékod sem az igazadra,addig ez a vers rád is érvényes lehet,ha megfordítjuk,ugye ezt tudod? Szóval csak ne olyan magabiztosan,mert lehet,hogy épp te nem fogadod el az "egészséges tanítást". És tanítói is kiknek vannak itt közülünk? Kiknek van szüksége arra,hogy valaki helyettük értelmezzen? Nektek,kedves tanúk. Gondolkozz el ezen.
2020. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%

37.Az emberisèg minden tagja beleèrtődik csak az nem aki az Isten szavát figyelembe veszi ès az szerint cselekszik.

Nem tudom mièrt támadsz,èn kivètelt nem irtam,az itèlet az Istenè.

Vagy te mar biztos vagy az itèletben?

Mièrt vèdekezel?

Èn nem vèdekezek.A döntès nem az enyèm.

2020. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
22%-os, már megmondtam hogy tűnj már el a kérdésem alól, prédikálj az utcádban, vagy a kocsmában. A tiednek kell lennie az utolsó kommentnek, nem fogod abbahagyni ugye? Tudom hogy az Isten ügyvédjét játszod itten, de állítsd már le magad! Utoljára szólok!
2020. ápr. 10. 17:49
 39/53 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy ébren vagy.

Azt nem értem miért írsz ki kérdést, ha a válaszolokat elszeretnéd zavarni.

Már a hibád itt kezdődik.

2020. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
0%

38.Kèrdező:

"Tudom,hogy az Isten ügyvèdjèt játszod itten,de állitsd mar le magad!

Utalyára szólok!"


Èn is utalyára küldök egy èletmentő linket.

[link]

2020. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!