Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükségünk Jézus...

Miért van szükségünk Jézus megváltására a bocsánathoz?

Figyelt kérdés

Úgy értem.. Hogy miért volt szükség arra, hogy Isten elkuldje Jézust azért, hogy mi elhessunk?

Isten magától is megtudja bocsátani a bűnöket..


Valaki el tudja magyarázni nekem ezt a témát? Sosem értettem meg igazán..



2020. ápr. 14. 00:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

A bűnbocsánat jelentése a bűn, azaz Isten felé való tartozás elengedése, eltörlése. A görög ἄφεσις [áfeszisz] jelentése elengedés [ti. tartozásé], megbocsátás, felmentés, szabadon bocsátás.A Szentírás szerint az embernek tartozása van Isten felé - a bűn ugyanis voltaképp hűtlenség Isten és az Igéje iránt -, amely tartozást amennyiben nem rendez, kénytelen lesz elszenvedni a büntetést.


Ádám bűne egyetemesen érvényes minden emberre (eredendő bűn), amivel kapcsolatban jegyzi meg a Szentírás: ,,Ímé én vétekben fogantattam, és bûnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt.51,7) Ádám vétke miatt már a fogantatás pillanatától kezdve bűnbocsánatra szorul mindenki (így maga Isten cáfol rá arra a humanista elgondolásra, miszerint az ember gyermekként ártatlan). Az esetek többségében azonban az egyén élete során az öröklött bűnön felül bűnei számát tovább gyarapítja.


A bűn egyenes következménye a szellemi halál (amiből maga a biológiai halál is ered) és Istentől való elválasztottság. A bűnös ember nem szabad, újjászületés nélkül ugyanis a romlott természet újra meg újra a bűn elkövetésére sarkallja az embert, mintegy az ösztönök által indítva, amin uralkodni nem vagy csak nagyon nehezen lehet — tartósan pedig egyenesen lehetetlen.


Isten már az első emberpárnak is a tudtára adja, szükség van engesztelésre (ez az 1Móz.3,20-ból derül ki, abból, hogy az Úr bőrből készült ruhát ad nekik, amihez szükséges volt az állatok levágása), Ádám és Éva gyermekénél, Ábelnél pedig látjuk, ő már véres áldozatot mutat be, ami kedves volt Isten szeme előtt (1Móz. 4,4). A Tórában később hangzik el a kinyilatkoztatás: ,,Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levõ élet által szerez engesztelést.” (3Móz.17,11) A bűnbocsánat tehát engesztelőáldozathoz kötött. Ám az ószövetségi rendtartások áldozatainak valódi bűneltörlő-ereje nem volt, pusztán elfedezte a vétkeket. (Héber-levél 9,9)


Az újszövetségi Kinyilatkoztatás azonban nyilvánvalóvá teszi, minden korábbi áldozat Jézus Krisztus engesztelőáldozatának előképe s mintegy megelőlegező- kegyelemközvetítő-szereppel bír. Jézus Krisztus áldozata azonban a végső áldozat, melynek valódi bűneltörlő ereje van; az a személy tehát, aki elfogadja Jézust megváltójának, bűneitől egészen megtisztul, mintha soha nem is vétkezett volna. Így az Újszövetség, Jézus Krisztus által ember-Isten kapcsolatának helyreállítását kínálja fel az egyén számára. (2Kor.5,19) Megtérést és a víz, valamint Szellem általi újjászületést követően lehetőség nyílik betöltekezni Isten Szellemével, így személyes közösségben élni Istennel

2020. ápr. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez nem ilyen egyszerű, Jézus azzal váltotta meg az emberiséget, hogy feltámadt, ha pusztán csak meghalt volna a bűneinkért azzal még nem váltotta volna meg az emberiséget szerintem, és az igaz, hogy az Úr magától is megbocsájt a bűnbánóknak. Jézus azt mondta akik vele vannak élni fognak, akkor is a meghalnak, és a halála után három nap múlva feltámadt [a keresztény tradíció szerint] kvázi bebizonyítva, hogy a halál nem a vég, megváltva ezzel a halálfélelemben élő emberiséget, azt hiszem az ember eredetileg nem halandónak teremtetett, az Édenből való kiűzés, a bűn miatt lett az emberiség halandósággal súlytva, Jézus pedig elhozta a feltámadás ígéretével az örök életet a Mennyekben [a keresztény tradíció szerint].
2020. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
15%

Azért volt szükség Jézusra, hogy tanítson (elhozza a világosságot). A tanítás arról szólt, hogy Isten előtt nincs bűn. Ha bűntudatunk van, akkor meg kell tudnunk bocsátani magunknak és másoknak (megváltás), hogy véget vessünk lelki szenvedésnek.

Istennek az a célja, hogy jó problémamegoldók legyünk. Hogy megtanuljuk kezelni önmagunkat és a világot -a szeretet, mint bölcsesség- által. Ide tanulni jöttünk, ez az életünk értelme. És nem az, hogy az egó szülte korlátok, törvények között éljünk birkaként.

Hogy mi élhessünk az arról szól: Hogy lépjünk túl az egoimusunkon a birka léten. És találjuk meg a bennünk lévő Istent. A bennünk lévő Isten a szabad szellemiséget jelenti. Ez azt jelenti, hogy nincs lehetetlen mindenki és minden egy (Isten határtalan és végtelen, mindig volt és mindig lesz). Mindenkinek közös a célja (bennünk van Isten, amiből egy van) csak más az életpályánk, feladatunk (lelkünk) és ezáltal az egónk (testünk) is.

Az egó nem rossz dolog. Célja hogy életben tartsa a testünket. Gyorsaságra van szüksége az alkalmazkodáshoz és nincs ideje megvárni a bennünk kifejlődő Isteni bölcsességet. Ezért van az egónak szüksége szabályok alkotásához (törvényekre), hogy a hasonló helyzetekben gyorsabban tudjunk reagálni. Természetesen szükség van az emberek együttélése kapcsán is különböző törvényekre. De tudatában kell lennünk annak, hogy a törvények az emberekért vannak és nem az ember van a törvényekért. És ha vétünk, akkor tudjunk megbocsátani.

A megváltás a bűntudat okozta szenvedés alóli felmentést jelenti. De senki sem tudja megváltani a világot, mert magunknak megbocsátani csak mi tudunk. Ha van bennünk annyi világosság, megértés.

2020. ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%

"Miért van szükségünk Jézus megváltására a bocsánathoz?

Úgy értem.. Hogy miért volt szükség arra, hogy Isten elkuldje Jézust azért, hogy mi elhessunk?


Isten magától is megtudja bocsátani a bűnöket.."


A bűnök eltörléséért vér kell, tökéletes vér. tökéletes pedig csak az Isten. Isten megtestesült és vérét adta. Ezzel sok mindenre tanít Isten. Pl. nem fogja csattintásos elmetrükkel befolyásolni az életünket, hanem teljes értékű partnernek tart, és megtanította, hogy mennyire mocskos a bűn és milyen áldozatot kíván.

Ezenkívül még kismillió dolog van, olvasd el a Bibliát


"Hogy miért volt szükség arra, hogy Isten elkuldje Jézust azért, hogy mi elhessunk?"

Az alapoknál hibás a tudásod. Nem azért testesült meg az Ige, hogy ellehessünk.

2020. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

"A bűnök eltörléséért vér kell"


Szerintem egy jóságos mindenható nem ilyen barbár módon gondolkodna.

2020. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
16%

Manapság már annyi badarságot összemagyaráznak a keresztény felekezetek a Jézusi megváltásról, hogy tényleg ember legyen a talpán aki ezt értelemmel át tudja fogni.


Manapság szinte minden felekezet azt tanítja, hogy Jézus helyettünk tett meg olyan dolgokat, amit egyébként nekünk kellene. Sőt még az Atyát is kiengesztelte, mert nagypéntek előtt nagyon haragudott az emberekre, de miután keresztre feszítettük utána már kiengesztelődött és már nem haragudott az emberekre. Mintha az Atya egy "vámpír" lenne, akinek vér kell ahhoz, hogy meg tudjon bocsátani, ki tudjon engesztelődni. Ezt ált. főleg Pálra hivatkozva vezetik félre a kereszténységet, de valójában Jézus ilyesmiket soha sem tanított!



" A megváltás nem más, mint a csak szeretni tudó Atyaisten végtelen irgalma felétek. Én, Jézus Krisztus az életemmel és halálommal tanítottalak benneteket arra a látás- és magatartásmódra, amely Velem, mint Úttal azonosítható: a bűntelen életre és az irgalmas, szerető cselekedetekre. Aki ebben Engem követ, az meg van váltva, vagyis haza tudom vezetni az örök életbe, és annak üdvössége lesz. Aki Engem ebben nem követ, az elkárhozik. (Jézus; Hang - könyv 4683)


Benned nincs megfelelő értelmezésben a krisztusi megváltás. Olyan megváltás, amilyen a te tudatodban van, olyan a valóságban nem létezik. Én senki helyett nem csináltam meg semmit. Főleg nem csináltam olyat, hogy megváltoztattam volna az Isten szeretetét az emberek felé. Isten földre jöttöm előtt sem szerette kevésbé, sem jobban az embereket, mint földre jöttöm után. Azt talán mondanom sem kell, hisz minden nap tapasztalhatjátok, hogy az emberek szeretetét Istenhez és egymáshoz szintén nem sikerült megváltoztatnom. Sajnos, nem lettetek jobbak azóta, hogy eljöttem közétek. Legalábbis attól nem, hogy közétek jöttem. Furcsa módon olyan emberek vitték gyakran előbbre elgondolásaimat a világban, akiknek eszük ágában sem volt, hogy Engem tűzzenek zászlajukra. Azok pedig, akik hivatalból emlegették nevemet, inkább lejárattak Engem, mint segítettek volna Bennem, Velem és Általam szebbé tenni a földet. (Jézus; Hang - könyv 492)


A MEGVÁLÁS nem más, mint az, hogy elhoztam számotokra azt a mérleget, amely születésetek előtt még ismert volt. Azért hoztam el, hogy ezen a mérlegen mérjétek le a földi életben hozott döntéseiteket. Ezen, és ne máson!

ÖRÖMHÍR, JÓ HÍR! Ez az Én evangéliumom. Ennek lényege az, hogy nincs két mérce. Egy evilági és egy másvilági. Csak MÁSVILÁGI van!, és ezt kell alkalmaznotok döntéseitek meghozatalakor, ha boldogok akartok lenni, ha ki akarjátok védeni a lelki, szellemi, erkölcsi kudarcok rohamát.

A MEGVÁLTÁS nem más, mint FÉNY! De az a FÉNY csak annak segít, annak ad eligazítást, aki rányitja szívének a szemét erre FÉNYRE, vagyis HISZ! (Hang 496)


Én tanítani jöttem közétek, mert boldogtalanságotok forrása vétkes, vagy vétlen tudatlanságotok. Abban mindkettő megegyezik, hogy pótolni kell egy hiányt. Megváltásotok nem más, mint fölkínálása Részemről annak a világosságnak, amely el tudja oszlatni értelmetek egéről a butaság sötét felhőit. Az a megváltott, aki ezt a megvilágosítást, megvilágosodást elfogadja. Semmit nem megy előre életetek, ha erőmet használjátok, de világszemléletemet nem ismeritek. Semmit nem használ sem az egészség, sem a gazdagság, sem a hatalom, ha nem láttok az Én szememmel, ha nem gondolkodtok az Én eszemmel, ha nem égtek az Én Lelkem által. (Hang 780)



A megváltás nem az, amit Velem csináltak, hanem az, amit Én csináltam magammal, vagyis az, hogy teljesen odaadtam magamat nektek. Így teljesen azé vagyok, aki befogad Engem. Aki szeret Engem, azt Atyám is szeretni fogja, ahhoz elmegyünk, és lakást veszünk nála! Ettől kezdve őt baj nem érheti, mert bármi éri, az számára csak jót eredményezhet!


Én elhoztam nektek a MEGVÁLTÁST, de átvenni nektek kell a gondolkodásátalakítás által. E megváltás véglegesült, beteljesedett formáját akkor élhetitek át, amikor második eljövetelemkor felszólítalak benneteket: Emeljétek fel fejeteket, mert elérkezett a ti megváltásotok (Lukács 21:28). Addig a Megváltás folyamat, amelynek egyre nagyobb teret kell adnotok szívetekben. Vagyis annak, hogy nektek jó! De ezt meg is kell tudnotok magyarázni! Elsősorban önmagatoknak, ez a gondolkodásátalakítás, utána másoknak, ez a tanúságtevés. (Hang 1506)"

2020. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Ne aggódj senki sem érti, csak fújják a butító vallási dogmát egyesek.
2020. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"A bűnök eltörléséért vér kell"


Hát szigorú értelemben nem kell,mert egy mindenható,mindenek felett álló Isten,aki többek közt ezt is kitalálta,simán megtehetné,hogy felülírja a törvényeit. Miért pont így találta ki,akkor úgy kérdezem? Miért ezt az egyetlen opciót találta?

2020. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 pelgrim ***** válasza:

Ez így nem is érthető. Nagyon kificamodott magyarázat az, hogy az Atya egszülött fiát küldte volna az emberek közé véres martalékul, méghozzá azért, hogy önmagát kiengeszteltesse és azzal megváltsa a bűnösös embereket.

Jézus aki az emberek, a népek (ön-)tudatának felemelését látta feladatának, valóban megváltotta azokat, akik tanítását komolyan veszik, de nem a bűneiktől, sem azok kövekezményeitől, hanem a tudat szánalmas állapotából. Képzeld csak el tanítványai lelkiállapotát mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni! (Ön-t)udatuk akkor a 'magasba szökkent' egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

Isten nem küldte Jézust, Jézus önként vallalta szerepét és válaszolt a zsidó nép fohászára.

A valóság az, hogy a próféták látták az emberek kiszolgáltatottságát, a szenvedést, és belátták, hogy az embernek több van félretéve minthogy a legjobb esetben egy hosszú, boldog életet élnjen és végül mégis csak arra kényszerüljön, hogy a hanyatlásnak a pusztulásnak adja át magát. Belátták, hogy egy tanítóra, egy erős vezérre, egy tudatos, igazságos valakire van szükseg. Tőlük származik a Messiás, a Megváltó fogalma. Ők voltak azok akik a Messiás eljövetelének ígéretét terjesztették el a zsidó nép tudatában. A nép hitt és bízott ebben az ígéretben, Jézus nagyjaink legnagyobbjának eljövetele volt erre a válasz.

2020. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

"A bűnök eltörléséért vér kell, tökéletes vér."


Ekkora hülyeséget... tehát ha mondjuk a gyerekem hazudott, vagy lenyírta a tollseprőm végét, vagy leeresztette a bicikligumit, vagy kilyukasztotta a labdát, vagy bármi amit mondtam neki hogy ne tegye akkor vagy dögöljön meg (de úgy értem, hogy ne dögöljön meg hanem örökké tartó kínok közt szenvedjen) vagy pedig valaki másnak a vérét kell hozzá feláldozni?


Értem... kérd meg az ápolókat, hogy változtassanak a gyógyszereiden, mert amit most szedsz az nem elég.


Én a saját gyerekeimnek szimplán megbocsájtok.

2020. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!