Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus zsidó volt?

Jézus zsidó volt?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 20:24
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

30-as, az érveid gyakorta hiányosak, s a fentiekben sincsen igazad. "Természetesen" Jézus magát, és követői Őt, a Megígért Messiásnak tartották, és róla jövendöltek az ószövetségi próféciák.


De "természetesen" ez az a kérdés, amiben nem fogunk dűlőre jutni a Messiás (második) eljöveteléig, mert ez már hit kérdése is. A hitviták kora pedig lejárt pár évszázada...


Ráadásul, minthogy sem az eredeti kérdés (amit a kérdező feltett: zsidó volt-e Jézus?), sem a kettőnk közti vita (zsidó irányzat volt-e a kereszténység eredetileg?) NEM ERRŐL SZÓLT, azt hiszem, fölösleges is volt itt most ebbe belemenni.


A vallási intoleranciád ismételt bizonyításán kívül ez sokra nem fog vezetni...


Azt javaslom, MOST hagyjuk abba a vitát, ameddig még a KÖSZÖNET szavával tudjuk lezárni (s ez részemről őszinte volt). Én tiszteletben tudom tartani a te hitedet - próbáld meg te is tisztelni a másokét!

2020. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 tgt ***** válasza:

Vallási intolerancia? Te miről beszélsz?

Neked is van egy véleményed, és nekem is van egy véleményem. Ez a két vélemény nem egyezik. A különböző véleményeinket ütköztettük ezen a fórumon. Nem sikerült egyetértenünk. Mi ezzel probléma?

Én nem sértegettelek téged a vita során, te viszont engem annál inkább. De semmi gond, még így is sokkal udvariasabb voltál, mint a legtöbb hívő keresztény, akikkel itt vitatkozni szoktam. Köszönöm én is a tartalmas beszélgetést.

2020. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ha "sértegettelek", sajnálom, nem ez volt a célom. Ha mégis sikerült, annak a kereszténységemhez semmi köze nincsen, esetleg a temperamentumomhoz, emberi jellemvonásaimhoz.


Óvva intenélek attól, hogy így általánosíts (az is az intolerancia jele lehet).


Hívő embert semmivel sem lehet jobban sértegetni, mint a hitén keresztül, az tehát másodlagos, hogy személyemben sértegettél-e. Ha egy ember számára legfontosabb dolgokat, a hitét, értékrendjét, meggyőződését sérted meg, az a személyeskedésnél akár sokkal súlyosabb sértés is lehet...


Ezért hasztalan hitvitákat folytatni a 21. században, sokkal hasznosabb egymás hitét elfogadva, tisztelettel viszonyulni egymás értékrendjéhez. Részemről ez alapból adott, de elvárt is, nyilván.


Azzal nekem sincs semmi bajom, hogy nem értünk egyet, sőt, külön élvezet az embernek a sajátjától eltérő értékrendű, szempontú, felfogású emberekkel eszmét cserélni - ha adott a kölcsönös tisztelet.


Részemről adott. Minden jót neked!

2020. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!