Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Somló Tamás temetési képeit...

Somló Tamás temetési képeit nézve van akin kipa, van akin fekete kalap van. Ez mitől függ, hogy ki mit vett fel? Ha egy keresztény elmegy egy zsidó temetésre, annak is kötelező ezeket felvenni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 22. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem látok minden fejen, úgyhogy biztos nem volt kötelező.
2016. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 PresidentEvil ***** válasza:
A kipa nem kötelező viselet, csak egy népszokás, viszont fedett fejjel illik/kell megjelenni, ez lehet kalap, sapka, bármi, ami nem ízléstelen.
2016. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es jól írja.


Sok ultra-ortodox és haszid is strájmlit ,vagy kalapot vesz fel (ami alatt természetesen van kippa is ,de van amikor nem vesznek alá kippát).


Egyébként nyilván vallásos zsidók voltak azok az emberek. Egyébként ,ha zsidó temetésre megy valaki nem feltétlenül kell felvenni bármi fejfedőt. Amikor a dédnagyapám sírjánál voltam -aki ortodox volt- akkor nem vettünk fel az apámmal fejfedőt.

De ha zsinagógába vannak akkor nagyon illik ,de voltam a Dohány utcaiba egyszer és láttam olyanokat akik nem vettek fel semmit ,hát...


Tömören ennyi.

2016. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!