Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény medálnak vagy...

Keresztény medálnak vagy szent ereklyének lehet bármilyen gyógyító ereje?

Figyelt kérdés
A Szent Grálnak van természetfeletti jelentősége?

2020. ápr. 18. 16:08
1 2
 11/19 tgt ***** válasza:
0%
Tárgyak tisztelete illetve halott emberek különböző testrészeinek a tisztelete ellentmond az Ószövetség és az Újszövetség tanításának is.
2020. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%

Hiba azt gondolni, hogy bármilyen tárgynak is csodatevő ereje lenne. Isten volt az, aki a tárgyak által gyógyulást idézett elő.

[link]

Ha bővebben érdekel az ereklyékkel kapcsolatos téma.

2020. ápr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 KZitus ***** válasza:
36%

#7

Féligazságokat írsz...., azt állítod:"Érdekes,hogy állításotok szerint bárki,aki nem tanú,az nem keresztény. A Biblia mégis azt mondja,hogy nem a te dolgod ezt megítélni..." - évtizedek óta tanú vagyok, de még soha senkiről nem mondtam azt ki, "aki nem tanú, az nem keresztény", mivel nem a mi dolgunk megállapítani ezt! Erre ott van Jehova és Jézus Krisztus. De hogy többek között mit mond erről a Biblia, Malakiást (3:16-18) szeretném idézni: "Akkor azok, akik mélységesen tisztelik Jehovát, beszélgettek egymással, mindegyik a maga társával. Jehova pedig figyelt, és hallgatta őket. És emlékkönyvet írtak őelőtte azokról, akik mélységesen tisztelik Jehovát, és azokról, akik elmélkednek a nevén.

Ezt mondja a seregek Jehovája: „Enyéim lesznek azon a napon, amelyen különleges népet hozok létre. Könyörületes leszek velük, mint ahogyan az apa könyörületes a fiához, aki engedelmeskedik neki. Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.” - figyeld meg kérlek, mit mond Isten, mi kell ahhoz, milyen tulajdonság, hogy a népéhez tartozhassunk.

Nos ezt, ma vagy elfogadja, elhiszi valaki vagy sem. Isten még ebben sem befolyásolja, nem kényszeríti - mindenki szabadon választat.

Már csak azért sem neveznék valakit kereszténynek, vagy az ellenkezőjét SEM állítanám, mert ez sem az ő, sem az én megmentésemhez nem szükséges. Mindenki abban hisz most még, amiben akar. De egy teljesen bizonyos, Isten minden szava, ígérete valóra válik, ez is: "Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is. Aki a testével összhangban vet, romlást fog aratni a testéből, aki viszont a szellemmel összhangban vet, örök életet fog aratni a szellemből." Galácia 6:-8

2020. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

#13

Ahhoz képest 24%-os hittársad rendszeresen azt mondja mindenkire, hogy nem keresztény, aki nem tagja felekezetednek. Amikor írtam, hogy a korai századokban mennyi sok ezer keresztény életét adta hitéért, vagy akár manapság is sokan bizonyos országokban, egyszerűen annyival elintézte, hogy nem keresztények. Még cinikus gúnyból idézőjelbe is tette a keresztény szót.

2020. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Jogos. Persze,most Zitus próbálja rámfogni,mintha én valami hazug vádaskodó lennék,ahelyett,hogy inkább a saját hittársát okosítaná,mikor bizonyos jelzőkkel illeti a keresztényeket.

De Zitus,ha szerinted tévedek,akkor kérdezek valamit,egyszerű igen-el vagy nem-el válaszolj: Elismeritek,hogy lehet valaki keresztény a Jehova tanúin kívül? Hiszitek,hogy más is feltámad veletek,aki nem tartozott közétek? Ezekből rögtön kiderül,hogy ki állít itt hamisat.

2020. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Csak a tisztánlátás végett,hogy tájékozódj a saját felekezeted körül,ahelyett,hogy ész nélkül szórod mindenkinek,hogy mennyire téved. Nem kell messzire menni,gondolom a 24%-os olvasod te is,mivel szoktatok egymás kommentjeire reagálni. Csak nézd meg,hogy beszél a nem tanú keresztényekről. Sőt,konkrétan olyan tanút is olvastam már itt,aki szerint csak ti vagytok becsületesek,mindenki más a világon,keresztény vagy nem,az biztos iszákos,vagy dohányzik,vagy drogozik,vagy erkölcstelen életet él. Lementettem ezeket,ha továbbra is állítod,hogy alaptalanul mondom,akkor megmutatom,olvasd el magad. Szerintem nem velem kell kezdeni a kioktatást.
2020. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 KZitus ***** válasza:
35%

#15


"De Zitus,ha szerinted tévedek,akkor kérdezek valamit,egyszerű igen-el vagy nem-el válaszolj: Elismeritek,hogy lehet valaki keresztény a Jehova tanúin kívül?" - kérlek próbálj meg szöveget értelmezni, de az is előfordulhat, el sem olvastad a #13-as kommentemet, ott benne erre a kérdésedre a válaszom.


" Hiszitek,hogy más is feltámad veletek,aki nem tartozott közétek? Ezekből rögtön kiderül,hogy ki állít itt hamisat." - igen, hiszem, azért, mert a Biblia ezt ígéri. Ha nem írná nem lenne alapom ezt hinni, de írja! Íme:

„Reménységem lévén az Istenben, hogy . . . lesz feltámadásuk a halottaknak, mind igazaknak, mind hamisaknak” CSELEKEDETEK 24:15.

Mindig a Bibliának kellene hinni(Isten jobban tudja nálunk), nem emberi magyarázatoknak. Ha figyelembe vennéd pl. a Biblia tanácsát, az az aranyszabályt:"„Mindazt. . ., amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük” MÁTÉ 7:12, egészen más hangszínen szólnál itt az emberekhez.

2020. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Jégszív ***** válasza:

Természetesen!

A PLACEBO hatás itt is érvényes.

2023. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Jégszív ***** válasza:

#17.

Bibliatudásod lenyűgöző.

Ha viszont a tankönyveid tartalmával lennél ennyire jóban, sokkal többre mennél!

2023. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!