Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném gyakorolni is a...

Szeretném gyakorolni is a vallást, csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Igazából hiszek Istenben már gyerekkorom óta, nagymamám baptista volt, tatám katolikus, másik ágról reformátusok, de ők nem gyakorolták igazából azon az ágon nem is nagyon voltak vallásosak a nagyszülők. Így engem gyerekkoromban meg sem kereszteltek, hogy majd ha eljön az idő én döntsek.

Mint mondtam hiszek Isten létezésében, de a vallások közti különbségeket nem tudom úgymond hova tenni. Mert ugye vannak más vallások is a világban.

Pl. ugye vannak a hindu, buddhista vallások is, és most fura a kérdés, de honnan tudhatom hogy melyik az igaz?

főleg, hogy a kereszténység és a zsidóság alapja is a Biblia, a kereszténységnek is sok ága van.

Szóval kissé ez még nem tisztázódott le bennem.

Viszont egyre idősödök és szeretnék elmélyülni benne, de így nincs is nagyon viszonyítási alapom.


27 F



2020. ápr. 19. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Olvass utána akár a neten, hogy melyik felekezet mit tanít, olvasd a Bibliát, aztán csak összeáll. Ha már van valami elképzelésed, lelkészekkel, papokkal is beszélgess.
2020. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Van Bibliám de az enyémnek nagyon érthetetlen a nyelvezete :/
2020. ápr. 19. 22:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy új fordítású Bibliát.
2020. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
"Van Bibliám de az enyémnek nagyon érthetetlen a nyelvezete :/" Pontosabban????
2020. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, Károli fordítás.
2020. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
"melyik igaz?" minden vallás és hit egy út, ami elvezet istenhez. Olvass utána a különböző vallásoknak. Ha majd megint lehet templomba járni, menj el többféle misére. Azt a vallást válaszd, amelyikkel legjobban tudsz azonosulni, amit legjobban magadénak érzel.
2020. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

Személy szerint, mit várhat el egy ember a Teremtőjétől?

Ezt a kérdést fel tetted már magadnak?

Mert Én igen.

Személy szerint arra gondoltam annak idején, hogy az életadó, tájékoztasson mindenről, és választ kapjak az életben felmerült kérdéseimre.

A világban levő "vallások" közül, csak egyetlen egy könyv ad tájékozatást Istenről, tulajdonságairól, szándékáról.

Egyetlen egy könyvben emliti meg, hogy Ő hozta létre a világegyetemet, a Földet, és mindent ami ezekben van.

Azt is elmondja, hogy milyen módon kell neki tetsző életet élni, vagy is gyakorolni, a neki járó imádatot.

Az életben felmerült kérdésekre is egy könyvben találtam választ, mint pl:

Miért van ennyi gonoszság, miért kell meghalnunk, vajon az élet csak ennyi volna? És ezekhez hasonló kérdések.


A Kutatásaim során ebben az ekönyvben kaptam válast minden élethelyzetre, megoldásokat a gyermek nevelésre, a házasságban való helyes életre, a pénz beosztásra, a munkahelyhez való hozzáállásra, az emberekkel való helyes kapsolatra, stb.

Ez a Könyv pedig a Biblia.


Személy szerint, valami hasonló módon kezd a kutatást, Isten személyéről és elvárásairól

2020. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
7 és a Biblia mellett elolvastad a Koránt, Talmudot stb. stb is.?
2020. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

tényleg sok vallás van és tényleg nem tudni melyik igaz, egyikre sincs bizonyíték. A kereszténységben a tanítások fogtak meg és, hogy Istenre egyként és Mindenhatóként tekint.


Azért van szerintem ennyi különböző ága, mert Istent nem gyülekezetből vagy egyházból lehet megismerni, ezért azt sem lehet mondani egyikre sem, hogy aki oda jár, az üdvözül, hanem mindenkit egyesével fog megítélni Isten. Ez olyan, minthogy nem a bőrszín dönti el azt, hogy ki milyen ember, ezért nincs egy tökélete bőrszín, amibe csak jó emberek tartoznak. Egy egyház is akkor lesz szerintem rossz, amikor már nem arról van szó, hogy egy társaság összegyűlik, hanem egy intézmény lesz belőle.

2020. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazából ez a 7-es és 8-as komment mutatja az én kérdésemet is.

Ha A ember ide születik Magyarországra

B pedig mondjuk Szaud-Arábiába, és itt azért hiába globális a világ meg minden de, ha hívők az A ember keresztény a B pedig iszlám.


És nem lehet tudni látatlanban melyik az "igaz", ugye mind a két vallás a sajátját a másik fölé helyezi.

És nekem az a magán véleményem, hogy egy ilyen komoly kérdésben, hogy pokol vagy mennybe kerül az illető, nem dönthet az hogy hova születik.

Ugye van az a mondás, hogy az ellenségünk között is vannak jó emberek...


Mert ugye ezek a kulturális dolgok azért bonyolultabb kérdések, mint hogy valaki úgy éli az életét hogy lop és hazudik vagy pedig tisztán.

2020. ápr. 19. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!