Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném gyakorolni is a...

Szeretném gyakorolni is a vallást, csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Igazából hiszek Istenben már gyerekkorom óta, nagymamám baptista volt, tatám katolikus, másik ágról reformátusok, de ők nem gyakorolták igazából azon az ágon nem is nagyon voltak vallásosak a nagyszülők. Így engem gyerekkoromban meg sem kereszteltek, hogy majd ha eljön az idő én döntsek.

Mint mondtam hiszek Isten létezésében, de a vallások közti különbségeket nem tudom úgymond hova tenni. Mert ugye vannak más vallások is a világban.

Pl. ugye vannak a hindu, buddhista vallások is, és most fura a kérdés, de honnan tudhatom hogy melyik az igaz?

főleg, hogy a kereszténység és a zsidóság alapja is a Biblia, a kereszténységnek is sok ága van.

Szóval kissé ez még nem tisztázódott le bennem.

Viszont egyre idősödök és szeretnék elmélyülni benne, de így nincs is nagyon viszonyítási alapom.


27 F



2020. ápr. 19. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%

8.


Mivel nem tudok Arabul, nem mondhatom, hogy olvastam a Koránt. Viszont mivel érdekel az igazság, nyilván utána jártam a korán tartalmának, eredetének is.

Csak úgy, mint a Talmud eredetének és mondani valójának.

Egyébként pedig vannak Ismerőseim Arab származású körökből, akik abban a "vallásban" hisznek és élnek.


Egyébként pedig két féle Talmud létezik.

Ezek mind kiegészitésként szolgálnak a Héber iratoknak, vagy is nem a Biblia Héber részéhez tartoznak, mivel viselkedési formákat és hagyományokat tartalmaznak.


Jézus pont ezért itélte el Őket, mert a Zsidó Rabbik már többre becsülték a Talmudot, vagy is a hagyományokat, mint Isten szavát. És ezzel, vagy éppen ez miatt hágták át, Isten törvényeit.

A Talmud, arra tanítja az embereket, hogy paragrafusokban gondolkodjanak, ahelyett hogy Isten igazságosságát és szeretetét is figyelembe vennék. Ezért ridegen tartatták be a hagyományaikat irgalom nélkül. Jézus rámutatott ezekre, és arra, hogy Isten irott szava és az amögötti alapelv a fontosabb, és nem az emberek a Rabbik és irástudók személyes szájhagyománya.

2020. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

"minden vallás és hit egy út, ami elvezet istenhez."


Ha ez igy volna, akkor bizony Jézus és a Biblia nem arra tanitana, hogy egy igazság van

2020. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"És nem lehet tudni látatlanban melyik az "igaz", ugye mind a két vallás a sajátját a másik fölé helyezi."


Csak röviden összegezném a tisztább látás végett: Mohamed azt hirdette, hogy hódolj be Isten akaratának, ha pedig a kafir nem akar behódolni akkor erőszakot lehet alkalmazni. Eleinte hitszónok volt majd politikus és hadvezér lett aki zsákmányt rabolt és súlyos adott vetett ki a Dimmikre (könyv népeire) . Bár egy békés iszlám hivő ebbe beleköthet, mert a Korán tényleg hemzseg a valódi ellentmondásoktól. Példa a toleranciára: [Korán 73:10] Hallgasd őket [a kafírokat] türelemmel, és hagyd ott

őket emelt fővel... Példa az erőszakra: [Korán 8:12] Ekkor a te Urad az Ő angyalaihoz szólt és ezt mondta:

"Veletek leszek. Adjatok erőt a hívőknek. Én pedig rettegést fogok kelteni a

kafírok szívében, le fogom vágni a fejüket, és az ujjuk hegyét is.”

Az iszlámban nincs egységes minden emberre vonatkozó erkölcs, a kafirokat rabszolgává tehetik a hivők. Magának Mohamednek is rengeteg rabszolgája volt. Valamint az aposztázia a mai napig halálos bűn. Az iszlám vallás természete hasonló a bibliai ószövetséghez, csak persze jóval későbbi kiadásban. Ez alatt azt értem csak, hogy mindkettő kivülről befelé működik. A hivő a külső érzékein keresztül kapcsolódik mindahhoz ami Istentől van és ez van hatással az életére. Szent iratok, templom/mecset, liturgiák, stb.

Ezzel szemben Jézus azt hirdette: Kövess engem. Miért? Mert Ő az út Istenhez, és az élet és az igazság. Nem voltak rabszolgái és nem volt hadserege hanem minden idejét a tömegek szolgálatára adta. Gyógyitott, tanitott, jótékonykodott, végül pedig az életét adta értünk, hogy mi akik hiszünk Benne örökké élhessünk. Ha azonosulunk Jézussal, akkor a Megváltó újjáteremtő erejébe vetett hit által a szellemünk életre kel és újból élő kapcsolatba kerülhetünk Istennel. Az újszövetségben Isten belülről kifelé munkálkodik. A szellemünkön keresztül változtatja meg az életünket, és igy lehetünk Isten fiaivá, családtagokká, örökös társakká. Az újszövetség nem egy tilalomfa lista, hanem valódi bensőséges közösség Istennel. Ján 4:23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

Ján 4:24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

2020. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ennyire nem mélyültem el az iszlámban, viszont azt tudtam eddig is hogy ők erőszakkal téríthetnek, míg a többi vallás nem. Viszont amit tegnap a kereszténységnél olvastam, hogy ők náluk is volt erőszakos térítés. A zsidó főpapok meg ugye halálra ítélték Jézust. Szóval mind a 3-ban van olyan dolog ami nekem nem tetsző. Viszont a kereszténységnél nem tudom mi volt ez? a keresztes háborúk lehettek?


Ami még személyes vélemény, hogy a kereszténység ugye elítéli a bosszút, illetve van egy olyan mondat a Bibliában, hogy ha a bal arcodon ütnek meg akkor tedd oda a jobbat is. Igazából volt, olyan hogy évekkel ezelőtt "belém álltak" és néhány kisebb verekedésbe benne voltam.

Mára ha ilyen szitut sejtek inkább arrébb megyek, viszont ha tetlegességig fajulna nem hagynám magam. Én azt mondom hogy szemet szemért fogat fogért, de igazából egy nagyon békés ember vagyok. Tisztességes és becsületes.

2020. ápr. 20. 12:39
 15/16 anonim ***** válasza:

"És nem lehet tudni látatlanban melyik az "igaz", ugye mind a két vallás a sajátját a másik fölé helyezi."


Elvéted a lényeget. Mohamed próféta azt állította, hogy ugyan az az isten küldte őt aki Mózest, majd Jézust. Nem lehet úgy kezelni az iszlámot és Mohamedet mint például a buddhizmust és Sziddhártha Gautama Buddhát, vagy mint dzsainizmust és Rishabhanathát.

Az iszlám azt állítja saját magáról, hogy a judeo-keresztény tradíció folytatása, pontosan ezért nem lehet számon kérni a kereszténységen ha a saját kritériumai alapján ítélkezik Mohamed próféta szavahihetősége felett, és a helyzet az, hogy a judeo-keresztény tradíció szemszögéből nézve Mohamed hamis próféta.

2020. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Jézustól mikor kérdezték hogy ki üdvözülhet azt mondta:"embernek ez lehetetlen de Istennek minden lehetséges". Az én véleményem az,hogy Isten nem a padláson van hogy én el jussak hozzá külömböző meditációkkal csakis ő jöhet el hozzánk Jézus Krisztus a mi urunk által. Vallás úgymond két féle van. Biblián alapuló és azon kívül. Ami azon kívül van az az anyagot a világot isteníti amit én nem tudok elfogadni a világ nem tökéletes csak Isten az. Én a Katolikus Anyaszentegyházat tudom csak ajánlani. Az én meggyőződésem szerint többet ér mint a sok millió kersztény "szekta" ami mind az egyházból vált ki. Az egyház két ezer év óta őrzi és változatlanul tovább adja a hitet és a szent hagyományt ami az Egyházi tanítóhivatalnak köszönhető, ami nem sok vallásnál van. Mindezek mellet Katolikus = Egyetemes tehát, igaz és mindenkié. Persze nyilván aki nem tudja gyakorolni vagy nem halott róla de jó ember az még azért nem kárhoztatik el. Az, hogy bűnös-e meg voltak e keresztes háborúk? Persze hogy voltak még most is vannak gyalázatos papok de attól az Egyház szent. Már a kezdetekben is voltak (Júdás) de az emberi gonoszságtol függetlenül az Egyház változatlan. Mindezek mellet az a rengeteg teológiai ismeret meg elmélkedés amit kínál az fantasztikus
2020. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!