Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Isten megbocsájtja,...

Vajon Isten megbocsájtja, hogy már többször is visszaestem ugyanabba a bűnbe?

Figyelt kérdés

Nincs párom, pedig szükségem lenne egy srác társaságára, Istennek mindíg imádkozok azért, hogy találjak egy rendes keresztény srácot, akivel kölcsönös a szimpátia.

Sajnos többször már visszaesek abba a hibámba, hogy maszturbálok, most is csak 2,5 hónapig voltam ,,tiszta". Vajon még megbocsájt nekem Isten?

Több kitartásért is imádkozok, de úgy tűnik megint gyenge voltam.



2019. ápr. 21. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem
2019. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha azt mondta Jézus, hogy hetvenszer hétszer is meg kell bocsátanunk másoknak, akkor mennyei Atyánk, aki úgy szeret minket, hogy egyszülött Fiát adta értünk, mennyivel inkább megbocsát nekünk. Ha őszintén bánod bűneidet.
2019. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Nyugi, Isten megbocsát. Az a szakmája.
2019. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Ja, a Mikulás meg hozza az ajándékot.
2019. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Nem akarok ünneprontó lenni, de egyébként sem egy srácra volna szükséged, hanem egy szerető férjre.
2019. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Mit szólnál hozzá, ha azt mondanám, hogy egy srác társasága helyett előbb a szentek társaságára lenne szükéged, akik között látsz jó példákat arra, hogy lehet tisztán és Istennek tetszően élni már fiatal korban is (csak feltételezem, hogy elég fiatal vagy). Ebben a világban túl sok olyan kísértés és inger éri az embert, azokat is, akik szeretnének megváltozni, hogy kell egy család, ahol nem bélyegeznek meg, nem keltenek bűntudatot, és türelmesen támogatják a helyes irányú törekvéseket.

Isten megbocsát mindent, sőt már megbocsátott minden bűnt, amit valaha elkövettek az emberek ellene, meg azokat is, amit ezután fognak. Ez részéről egy egyoldalú döntés volt, amihez a másik fél nem szükséges. Ő eldöntötte, hogy nem az adósságainkról szóló vádiratot és ítéletet lobogtatva közeledik felénk, hanem irgalommal és türelemmel. Te is meg tudsz egyoldalúan bocsátani olyanoknak, akik bűnt követnek el ellened, akkor is, ha azok nem békülnek ki veled, hanem az ellenségeid maradnak. Isten megbocsátása nem jelenti azt, hogy mindenki üdvözül, vagy könnyű bejutni az Isten Országába. Ahhoz kétoldalúvá kell válnia a kapcsolatnak, vagyis fel kell ismernie az embereknek, hogy Isten megbocsátása és türelme nem szentamentalizmusból ered, hanem megtérésre hív el.

üdv

Stefán

2019. ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Elég beteg dolog ez az önmegtartóztatás.
2019. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Istennek nincsenek törvényei, csupán a magunk és mások szeretete a fontos. A bűn azaz egyház kitalációja. Csak az egyház törvényei ellen vétettél.

Rajtad áll, hogy meg tudsz-e bocsátani magadnak. És mennyire vagy megbocsátó másokkal szemben.

Az egyház érünk van. Ha mindenki meg tudja bocsátani, mindenkinek a maszturbációt. Akkor az egyháznak is kénytelen elfogadnia.

Alapból Isten áldása a boldogság. Ha ez téged boldoggá tesz. Az azt jelenti Isten áldását adja rá.

2019. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Hàt...sajnàllak!


Tipikus példàja vagy azoknak vallàskàrosultaknak, akiket a kereszténység az àllandó bűntudatkeltéssel termelt ki. Ezért utàlom ezt a vallàsos maszlagot, mert ezt csinàlja az emberekkel



Amúgy csak megsúgom, hogy nem attól leszel "tiszta", ha nem nyúlsz a puncidhoz, hanem attól, ha értelmes àllampolgàrként élsz. Ahhoz meg vallàs sem kell. Ezt az egész vallàst hagynod kellene a fenébe, mielőtt teljesen bekattansz tőle. Lényegében nem is te irànyítod az életedet, hanem a vallàsi vezetők, akik titokban lehet kiverik a farkukat.

2019. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

Az Isten irgalmas ás megbocsátó Isten, Jézus óta ez egyértelmű.

A bűn pedig az, amikor valaki tudva és akarva Isten akarata ellen tesz.


A Te esetedben nem lehet azt mondani, hogy "akarva" teszed, mert nem akarod és mégis megteszed, mert még nem tanultál meg uralkodni, vagy űgy is mondhatnám, hogy jó és egészséges irányban "kiélni" a fajfenntartási ösztönödet.


Ez egy olyan megkötözöttség benned, amelynek leoldása Jézus Krisztussal lehetséges, mert pontosan a szexualitás az ami kegyetlenül levizsgáztat bbennünket, hogy a szeretetünket önző módon, vagy önzetlenül (másokért élés) éljük.



"

Istenem! Tudom, hogy a szexualitás nem ellenkezik az Általad elgondolt ember természetével, hanem nagyon is helyen van, ha Általad elrendelt módon működik.


Igen. Az emberalatti állat világa jól mutatja, hogy az élet folytonosságát biztosító erő mire képes. Egyik legnagyobb kitüntető gesztusom felétek éppen az, hogy a fajfenntartási ösztönt nem foglaltam le Magamnak bennetek, hanem rátok bíztam, hogy használjátok belátásotok szerint felelősséggel. Átadtam e téren nektek a kormányzást, mely egyben felelősséget is jelent. Miért? – Mert a földön az emberi élet nem automatika. Mert szeretetetek önző vagy önzetlen volta talán semmiben sem nyilvánul meg jobban, mint ebben.


Valaki akkor lesz érett személy, ha egyértelműen képviseli ezt: SEMMINEK SINCS SEMMI ÉRTELME ÖNMAGÁBAN. Mindennek a CÉL ad értéket és értelmet. Nincsen közömbös lődörgés. Sokkal fontosabb az, amiért tesztek valamit, mint az, amit tesztek! Amiért tesztek, azért Én minősítelek benneteket. Amit tesztek, azért esetleg mások minősítenek benneteket.


A szexualitásnak előnye, hogy könyörtelenül levizsgáztat benneteket önfegyelemből. Veszedelme pedig az, hogy aki megölni akarja magában ezt a vágyat, az beteggé teszi magát, mert eleve megtorpedózza a kovász-só szerepvállalását. De az is megbetegedést jelent, ha valaki nem vállalja azt, hogy emberközelben éljen, ha valaki csak akkor érzi magát biztonságban, ha olyan körülményt alakít ki magának, amilyen körülményt Én nem szántam embernek.


Boldogok a tiszta szívűek, mert látják Istent! Az ehhez vezető útnak neve pedig: önfegyelem."


"Amit pedig a szexről kérdezel, arról te is tudod azt, amit mindenki tud: a fajfenntartás ösztöne minden egészséges emberben működik. Aki nem eszköznek, hanem célnak állítja maga elé ennek az ösztönnek kiélését, az maga is tudja, hogy árt önmagának.


Semmiféle helytelen cselekedetnek nem adhat létjogosultságot az, hogy sokan csinálják. A szex elbírálása nem szavazás kérdése, és nem nézőpont kérdése. Az önigazolás magas iskoláját mutatja be ma e téren a világ. Kétségtelen, hogy az önfegyelemnek, az önuralomnak talán az egyik legnehezebb vizsgáját itt kell kiállnia. Amíg valaki nem azt tartja természetesnek, hogy elbukik, hanem azt, hogy újra és újra talpra áll, addig nincs komoly baj. De csak az elbukásról szabad lemondani. A talpra állásról soha!


Kétségtelen, hogy házasságban e téren sokkal nagyobb tétről van szó. Aki házasságban él és megcsalja házastársát, nemcsak elbukik, de árulóvá is válik. Ezért hívjátok ezt házasságtörésnek. "

Jézus; A HANG - könyv 718

2019. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!