Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e vallásosnak nevelni...

Helyes-e vallásosnak nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyam úgy nevelt, hogy a keresztény vallás ugyanolyan alap dolog az ember életében, mint az evés/ivás. Mint akinek soha eszébe sem jutott, hogy talán nincs Isten, vagy hogy más vallás a helyes. Apám viszont nem tartotta magát vallásosnak, és belém sem akarta nevelni azt. Azt mondta hogy nem zavarja ha az leszek, de az az én döntésem legyen idősebb koromban, hogy szerintem van e kiben hinni és ne az övék. Szerintetek melyik volt a helyes?

2020. ápr. 30. 01:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
62%

Hmmm érdekes kérdés. Anyuykám viszonylag vallásos, apukám meg full ateista. Mindkét tesóm normális suliba járt, de engem beirattak egyházi általános iskolába. Vallásos nem lettem, de sok extrát tanultam és nagyon tetszettek az ünnepek. Karácsonykor kapott egy kis extra hangulatot a templomi színjátszás, kórust is szerettem, szóval elég játékosan állt ehhez a suli.


Egy bizonyos szakra szerettem volna járni gimiben, ami egy szintén egyházi sulinak volt az egyik szakja a közelünkben, így elmondhatom, hogy 12 év hittantanulás után is ateistának tartom magam, de gyerekként élveztem ezeket a marhaságokat.

Amit nem szerettem, hogy már akkor nyíltan fideszes volt az egyik tanár és simán engedték a templomban is a fideszes papnak nyomni a rizsát, a gyerekeknek. Ez elfogadhatatlan. A honismeret tanár meg jobbikos volt meg gárdista, és azt is elnézték, mert akkora nagymagyar minden egyházi ember.

2020. ápr. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
6%
A vallásos nevelés a helyes. Ha nem neveled rá, akkor nem lesz vallásos.
2020. ápr. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem aberrált dolog belenevelni. Nem jó. Hagyni kell hogy megtalálja az utat.

Tudom nem a legjobb párhuzam és biztos le leszek pontozva, de egyszerűen nekem erről néha az jut eszembe, hogy vannak szülők, akik naponta pakolják fel a kèpeket az internetre a gyerekükről,születèsüktől fogva és bele sem gondolnak, mi lesz a gyerekkel később. Mit fog hozzá szólni? Úgy kezdi el az életet hogy nem dönthette el mit osztanak meg róla, kb Az egész élete a nyilvánosság előtt van és semmi beleszólása nem volt. Ráadásul hiába nem veszik figyelembe, de ezeket a képeket főleg ha nyílvanos akár pedofílok is nèzhetik. Nem azt mondom, hogy ne rakjanak fel kèpet , de kb az egész èletet dokumentálni? Ès feltenni? Úgy hogy ami felkerül az internetre, soha többé nem lehet letörölni. Lehet hogy te azt hiszed le lett törölve, de valójában az oldalon fennmaradt és bizony rossz kezekbe is kerülhet. Nem vagyok paranoiás, nekem is vannak kèpeim, ezek csak tènyek.

Na jó nagyon eltèrtem a tèmától, nem jó párhuzam. De a lényeg a saját akarat kérdése.

Én úgy nevelnèm a gyerekemet, hogy ha hisz Istenben akkor létezik, ha nem hisz akkor nem és mindenkinek saját magának kell eldöntenie. Aztán válasszon egyházat ha úgy boldog.

2020. ápr. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

#első válaszoló.

Én sem vagyok keresztény, hiába anyám annak nevelt volna. De ateista sem, sajátos elképzelésem van "istenről", és nem vallási alapok :)


#második válaszoló.

Ha viszont a vallás téved, akkor nem az lesz a helyes nevelés, nem? Akkor?


#hármas válszoló.

Érdekes párhuzam :D nem agyaltam azon, hogy gyerekre milyen hatással lehet ha megosszák mindenkivel az életét online. Kiskorában nem érti mi az, később meg ő is azt fogja csinálni

2020. ápr. 30. 02:39
 5/39 anonim válasza:
97%

Nem kell annak nevelni, de lehetőséget kell adni, hogy ismerje a vallásokat.

A lányom családi nyomás miatt meg lett keresztelve. Én nem akartam, de mivel nincs jelentősége belementem. Suliban lett egy Jehova osztálytársa(az anyja és a lány is olyan mint a kígyó). 8 évesen át akart keresztelkedni a gyerek... Egyszer volt náluk és telebeszélték a fejét. Persze nem engedtem,de nem is tiltottam. Azt mondtam ha nyolcadik végén is így gondolja majd akkor jó. Persze pár hét múlva már el is felejtette.

2020. ápr. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%

Nekem habár megvannak keresztelkedve és volt egyházi esküvőjük, nem vallásosak a szüleim, nem imádkoznak, nem járnak templomba, de azokat ünnepeket megtartják, amik élvezhetők egy gyerek számára. Mindezek ellenére a társadalmi nyomás miatt minden gyereknek kötelező volt első áldozásog a hittan, hogy majd lehessen templomi esküvőnk... De persze már akkor is szidva volt előttünk a lelkész és az egyház, szóval még ha élveztem is a hittan órákat, a műsorokat, az otthon hallottak miatt a végére teher lett és utána nem is mentem. Szerintem ilyen erővel hagyhattak volna "hitetlennek", jobb lett volna nekem, nekik nem, mert mit mond majd a szomszéd meg a mittudoménki.

Saját gyerekekre biztos nem erőltetem majd rá úgy, hogy én nem vagyok vallásos, nem mutatok példát. Ugyanakkor a keresztény elvek tetszenek, úgy hogy fogok belőle meríteni és megtanítom majd neki, hogy szeresse felebarátját, ne lopjon, stb.

2020. ápr. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
37%

Majd ő eldönti, de azért 2020ban már szerencsére nem akkora divat a vallásosság, mint régen, amikor sokkal tudatlanabban voltak az emberek, és kellett valami, amibe kapaszkodhattak. Modern világban élünk, én semmi értelmét nem látom annak, hogy ott ülnek vasárnap reggel az emberek a templomban, a húsvéti kaja sem lesz jobb attól, hogy átcipelik a fél világon, hogy megszentelhessék. Hiszek valamiben, de az nem konkrétan Isten.

Én meg sem vagyok keresztelve, nem is bánom, a gyerekem sem lesz, ha esetleg majd felnőttnek úgy dönt, hogy ő akarja, legyen, de én nem fogok egy elvakunk, látatlanba kapaszkodó, 40 éves szüzet nevelni belőle.

Szerintem apud látja jól.

2020. ápr. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
35%

*elvakult

Korán van még...

2020. ápr. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
74%

Ez számomra tényleg olyan, mintha nem dönthetné el, mi akar lenni, akkoris ügyvéd lesz

Nem vagyok hívő, legalábbis az egyistenhit nekem durva, nem vagyok megkeresztelve, nem neveltek vallásosan, a gyerekeimmel sem teszem ezt. Ha majd maguktól akarják, azt mondom, rendben, nem fogom tiltani.

2020. ápr. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
Ebben a kérdésben, hogy helyes vagy sem. Ha felmerül benned ilyen, akkor a válasz az, hogy ne neveld vallásosan, hiszen te magad nem vagy az. Egy hívőben fel sem merülhet a kérdés, egyertelmu szamara, hogy a hitét is tovabb adja a gyerekenek.
2020. ápr. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!