Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel...

Csak engem idegesít fel rettentően, hogy a kormány a nagy semmire való gyerekpotyogtatást támogatja és az, aki felelősségteljesen vállal gyereket nem kap semmit?

Figyelt kérdés

Az új "ingyen nyelvvizsga és KRESZ a kisgyerekeseknek" dolog miatt merült ez most fel bennem újra.

Szerintem aki normálisan, értelmes ember módjára vállalt gyereket az ezeket megcsinálta (ha szüksége volt rá) már jóval a gyerek előtt.

De ugyan ilyen például az ingyen tankönyv stb. Három gyerek utáni kedvezmények... Aki felelősségteljesen csak egy vagy két gyereket vállalt mert tisztában van vele, hogy anyagilag és a gyerek lelki egészségére való tekintettel ez a felelősségteljes opció számára az nem kap semmit.

Aki felelősségteljesen előbb biztos lakhatást intézett, házat vett, felújított az mondjon le a CSOK-ról. Főleg mert annyi feltétele van, hogy csak néztem. Minden ismerősömnek legalább egy embert le kellett fizetni, hogy megkapják.


Azt már csak félve merem leírni, hogy a társadalom nagy része is támogatja ezt a felelőtlen, elljünk le három-négy magyart mentalitást. Az itteni válaszolókon is fel vagyok sokszor háborodva amikor egy kérdés alatt kifejtik, hogy szerintük semmi baj nincsen a nagy semmire való gyerekpotyogtatással és "majd megoldod, a gyereked szeretete kárpótol". Mikor lesz már divat felelősségteljesen gyereket vállalni és nem támogatni a megélhetési gyerekgyártást?


2020. ápr. 24. 11:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is ellenszenves. Süt az irígység minden sorából.


Mi nem élünk Magyarországon, szóval fogalmam se volt, hogy most van ilyen kresz és nyelvvizsga lehetőség.


Jó tudni, hogy mi nem vagyunk felelősek, mivel se jogsi se saját lakás, mégis vállaltunk babát.

Igaz itt nem divat a saját lakás, és eddigi életünkben is kényelmesen megoldottunk mindent autó nélkül.

Nem mintha pl. jogsira meg autóra ne lenne pénzünk, de persze ez alapfeltétel úgy néz ki. Ha tudtuk volna? :D

2020. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Én nem értem a felháborodásod. Ez a kormány pont nem a felelőtlen gyermekvállalást támogatja, nem a cigányok "megélek a frakam után" mentalitását, hanem a társadalom hasznos tagjainak gyermekvállalását könnyíti meg . Mivel a nemzet fennmaradásának záloga, hogy családonként minimum két gyerek szülessen, ezért minden gyerekes család kap támogatást. És teljesen helyes módon, nem kizárólag alanyi jogon, hanem az elvégzett munka arányában. Pont ezért támogatom, hogy ne a mindenki által követelt családi pótlékot emeljék, hanem nagyon helyesen pl az adóterheket könnyítsék, vagy a hitelfelvétel terheit, hogy azok jussanak támogatáshoz, akik nem ebből akarnak megélni. Három gyerekkel többet teszel a közösbe, több anyagi terhet ró a családra, ezért több támogatás jár. Teljesen nyilvánvaló. És az is helyes, hogy 4-5 többedik gyereknél ez nem így van, mert pont ezzel szűrik ki a megélhetési gyerekgyártókat. Az hogy te mennyit vállalsz a te döntésed.
2020. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
56%
Hamár a kormány idegesít, akkor választhatnál értelmesebb indokot is pl. kivágják a beteg embereket a kórházból (már többen bele is haltak), az utolsó bőrt is lehúzzák a dolgozó magyarról azért, hogy elosztogassák a javainkat határon túliak, mongolok és még ki tudja kik között.
2020. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

A másik meg, hogy anyámék stabil anyagi helyzetben voltak, mindkettő dolgozott, volt saját lakás, szolgálati autó, és becsúszott a 3. gyerek (én). Örömmel megtartottak, mint kései öröm, és vettek egy nagyobb házat. Ekkor apukám munkanélküli lett és egyszerűen nem tudott stabilan elhelyezkedni, így külföldre ment, onnan küldött haza amikor tudott.

Mi stabilan indultunk, megtakarítással, mégis eljutottunk oda, hogy jól jöttek a támogatások, az ingyen tankönyv, és hogy ismerős volt a kisboltos, mert hitelre kellett néha a kenyeret venni.


És egyik szülőm se keresett rosszul, csak az élet nem mindig alakul úgy, ahogy elképzeljük. Erre készülj fel a jövőben.

2020. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%

Honnan tudhatja az ember előre, hogy meddig tart a stabil háttér? Lehetsz te bármennyire felelősségteljes, bármikor jöhet egy krach és máris jól jöhet neked is egy kis állami támogatás.

Ugyanez fordítva is igaz. Aki látszólag a semmire vállal gyereket, szerencsével, kemény munkával sok mindent elérhet.

2020. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%

30 éve még nem számított csóróságnak az, ha véletlenül nem jutott minden gyereknek saját külön szoba. Ma már valamiért az. Pedig anélkül is felnőhet normális emberré egy gyerek. Az egy kényelmi dolog. (Senki nem mondja, hogy nem kényelmes, ha saját szobád van. Csak az nem kell ahhoz, hogy felnőjél és normális ember legyél.)


Ez most csak egy példa volt.


[link]

2020. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon éretlen vagy még. Annak ellenére, hogy van saját lakásom, autóm, 0 hitelem, rendes munkám stb stb, meg igy is ellenszenvesd vagy és b.romsagokat beszelsz
2020. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
74%
Biztos nem csak téged idegesít. Engem például nem idegesít egyáltalán. :) Élem a kis életem és nem mások pénztárcájában turkálok. Ja és nem idegeskedek olyan dolgokon, amiken nem tudok változtatni. Keress valami hobbit. :)
2020. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
82%

Neked sincs még iskolás gyereked, az tuti.

Minden gyereknek ingyen jár a tankönyv.

A többi információd is ennyire téves (pl. Csok) vagy valaminek pontosan utána néztél?

2020. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
76%
Savanyú a szőlő, értjük. Érdekes módon, mi is, a Testvéremek is megkaptuk simán a csokot, és nem fizettünk le senkit.
2020. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!