Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett Istennek megbünt...

Miért kellett Istennek megbüntetnie azzal az egész emberiséget, hogy örökké fog aludni, aki már meghalt? Hiszen Ádám és Éva csinálta a hülyeséget amit nem kellett volna! Én nem csináltam semmi rosszat! 21/F

Figyelt kérdés
Amúgy én Hiszek Istenben, Jézusban, Túlvilágban, Mennyben is. :) De a repülő spaggeti óriás szörny nem érdekel.

2020. máj. 3. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

"egész emberiséget" ??


Szíveskedjél minket, a sváb/arab/zsidó kultúrán és valláson kívül álló milliárdokat nem önkényesen belevonni ebbe a vadidegen történetbe. Köszönöm.

2020. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen. Az egész emberi fajt.
2020. máj. 3. 21:25
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Ha igy lenne, akkor nem kezd bele ennek megoldásába, és nem kellett volna a Fiának megváltó halált halnia.

De mivel az utódok nem tehetnek erről, ennek érdekében hozta ezt az elrendezést.

Akik pedig ennek megfelelően élnek és elfogadják ezt, azok feltámadásaban részesülnek. Vagy is nem fognak örökké "aludni"

Sajnos azt, hogy nem csináltál semmit, az nem teljesen igaz. Már eleve a szüleinktől nem kaptuk meg a tökéletesség teljességét. Igy akár tetszik, akár nem, nem tudunk úgy élni, hogy nem követünk el hibákat.


Túl világ pedig nincs. A menny Pedig Isten életközege.

Isten az embert a Földre hozta létre. Ez az életközegünk és nem más életet szánt nekünk. A halálunk után pedig nem megyünk sehova, hogy éljunk valamilyen formában.

Jézus halála a Tökéletes ember elvesztett tökéletességét vásárolta vissza az utódoknak. Nem egy más életközegben való életet.

2020. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy nincs Túlvilág te? Utolsó... Nincs bizonyíték hogy lenne, vagy nincs. Te ateista vagy, én pedig hívő.
2020. máj. 3. 22:18
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Tévedsz kedves Kérdező.

Nem vagyok ateista.

Honnan tudom? Isten szavából a Bibliából.

közel 30 éve szolgálom a Biblia Istenét.

2020. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Te abban hiszel, én pedig ebben. Van Túlvilág, és Menny is. Számunkra is. De rád a Pokol vár.
2020. máj. 3. 23:11
 7/14 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


Már rengetegszer leírták itt, hogy Isten, Ádám és Éva engedetlenségét büntette meg, amely a tökéletlenséghez vezetett, ami azt jelentette számukra, idővel megöregedtek és meghaltak. Mivel másat nem, csak a tökéletlenségüket tudták átadni az utódaiknak, másat nem, hát ezt az örökséget kell cipelnünk, még egy rövid ideig.

Viszont nemcsak a te(tökéletlen) igazságérzeted működik, de az Isten tökéletes igazságérzete is. Ezért küldte a Fiát a földre, hogy megszabadítson a bűn "átkától" minket

Nem fog örökké "aludni" aki meghalt! "Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek:..." János 5?28,29

Ezután a halált örökre megszünteti Isten. „A halált és a hádeszt pedig a tűz tavába vetették. Ez jelenti a második halált: a tűz tava. Továbbá akit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt is a tűz tavába vetették” Jelenések 20:14, 15.


"Én nem csináltam semmi rosszat!" - sajnos mi, Ádám leszármazottai nem tudunk bűntelenül élni. Ezért is volt szükség Krisztus engesztelő áldozatára a mi bűneinkért is. Persze más az a "rossz", amit az ember gondol annak, és más az, amit Istennevez annak. Az a lényeg, mit nevez Isten rossznak, és az elsődleges rossz, akár csak Ádám esetében is, ha nem engedelmeskedünk Neki. Ugyanis ezt kéri tőlünk, ez lenne részünkről jó cselekedet, ami az életünket jelentené, ahogyan arról Jakab írt: "Aki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak” Jak 4:13–17.

2020. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Már legalább hatszor volt itt ez a kérdés.

Miért nem olvasol vissza, ahogy az oldal is kéri?

2020. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

"De rád a Pokol vár."


Milyen jó, hogy a szerető alkotónk, nem hozott létre ilyen gyalázatos dolgot.

Nem mondtam, hogy ne higgy benne, azonban Isten nem ezzel a szándékkal hozta létre a Földet, és a rajta élő embereket.

Ha Te igy gondolod, jogod van hozzá. A pokol pedig Istenre szégyent és gyalázatot hozo aljas hazugság, és hiresztelés.

A halál soha nem volt tervében senkivel kapcsolatban, az életet nem ezért hozta létre. És szándékában áll, megoldani ezt a problémát, ezért halt meg Jézus.

2020. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Én nem hiszek istenben, így engem nem is tud megbüntetni.
2020. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!