Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a mormon? Jó? Rossz?

Mi az a mormon? Jó? Rossz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 21:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Attól hogy szekta,nem azt jeleti hogy rossz is...gyülekezetet jelent különben a szekta,csak egyesek dobálóznak ezzel a szóval és rossznak állítják be,holott nem az!Meg a sok primitív ember kitalál kínjukban róluk csúnya meséket,ahelyett hogy meggyőződnének róluk hogy milyenek,mert arra sem képesek hogy egy kicsit nyitottak legyenek a világra...nemhogy tiszta szívűek legyenek!

Én tudom...csupa jószívű emberek járnak oda,amilyenek sajnos nincsenek a világi életben:( Ők azok az emberek akik nem fognak téged becsapni és kihasználni(a többség..)!!!

Ennyit akartam mondani.

Szép napot!

2011. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

:)

Nézd meg őket,meglátod körülfognak rajongani önzetlenül segíteni fognak,bármi legyen a problémád,és nem erőltetik a vallásukat,tényleg csak ismerteteik..ennyi.Normális emberek normális élettel..:)

Nem vagyok mormon,de szívesen járok hozzájuk,mert tele vannak szeretettel és megfertőznek boldogságukkal!!!!

:-)

2011. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

JÓ.


Bővebben: www.jezuskrisztusegyhaza.hu honlapon olvashatsz róluk.


Röviden a kommentekről:

1. Nincs poligámia.

2. Nem szekta, hanem egy elismert és világszerte elterjedt keresztény egyház. Jézus Krisztus Egyháza.

3. Sok tévedés el róluk a köztudatban, ezeknek nem szabad bedőlni, hanem utána kell járni.

2011. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

A South park rész a legjobb :-)

"Joseph Smith aranytáblákat talált damm damm damm damm, amiket rajta kívül azóta sem látott senki damm damm damm damm "

:-D

2011. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 ivilicious ***** válasza:
ha nincs poligámia, akkor a sister wives az mi???
2013. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 NegI98 válasza:
47%

Nekem az a véleményem hogy mivel TI ÁTLAGOS PRIMITÍV embeerek azt írjátok hogy ez egy Szekta ami egy nagyon nagy hülyeség. És ez nem is vallás ez egy ÉLETFORMA! ÉS EZ IGAZ!

A KÉRDEZŐNEK ÍRNÁM EZT: NE HIGYj A TÖBBIEKNEK ÉN ATEISTA VOLTAM MEGKERESZTELKEDTEM ÉS JOBB LETZT AZ ÉLETEM!

2013. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 HAbigail válasza:
A mormon vallás kifejezetten jó.Mindenkinek csak ajánlani tudom ,hogy beszéljen a misszionáriusokkal ha azok oda mennek hozzá.Csalódás nem fog érni senkit. :)Évek óta ismerem a vallási nézeteiket és idén május 17.-én meg is keresztelkedtem.(eddig római katolikus "voltam" és már csecsemő koromban megkereszteltek)
2014. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
53%

Ezer éves kérdés, ezer éves válaszok, talán már senki nem is olvassa őket. Azért én mégis leírom a véleményem erről.

Elég sajnálatos dolog, hogy a legtöbb ember néhány interneten elolvasott cikk, vagy innen-onnan hallott sztori, pletyka alapján skatulyázza be őket. És egyetértek néhány előttem szólóval, sokan negatívan szektának állítják be őket. Kattant, elmebeteg, bolond embereknek tartják őket és még sorolhatnám. De kérdem én, mégis miért? Akik így vélekednek róluk, talán soha nem is volt sok közük mormonhoz, vagy eleve utálattal fordulnak feléjük, mert be mertek hozzájuk kopogtatni, vagy le merték szólítani őket az utcán. Merthogy "jehova, mormon, egyre megy.. az összes csak rád akarja erőltetni a vallását..."

Sajnos vannak ilyen elvakult, beszűkült látókörű emberek, akik eleve elutasítják az ilyesmit. Neked viszont, kedves kérdező, és mindenkinek, aki érdeklődik a mormon vallás iránt, szívből ajánlom, hogy menj el egyszer a gyülekezeti házukba. Akár csak egy angolórára, ami teljesen ingyen van, nehézségi szintet is tudsz választani, és minden kötelezettségtől és vallástól mentes. Garantálom, hogy az első pillanatban magával ragad a személyiségük, viselkedésük! Hihetetlen jó emberek, tisztelettudóak és önzetlenek, akik tényleg nem akarják rád erőltetni a vallásukat. Nyilván, mivel ők ebben hisznek és emiatt vannak Magyarországon, be akarják neked is mutatni majd, mert ők ezt tartják helyesnek! De ha azt mondod nem, nem fognak sem megutálni, sem lenézni vagy kitagadni :) Én is járok már hozzájuk egy ideje, (nem keresztelkedtem meg náluk, gyerekkorom óta római katolikus vagyok, bár nem gyakoroltam soha) ha meg tudom oldani, akkor angolórákra is, de általában külön beszélgetésekre. Még nem volt olyan, hogy ne fülig érő mosollyal jöjjek ki tőlük :) Az első, ami belépéskor fogad, a közvetlenség, a végtelen szeretet és a boldogság, amit észrevétlenül is rád ragasztanak :) Szóval ne higgy az ilyen sztereotípiáknak és rosszindulatú pletykáknak, amíg nem jártál náluk, vagy csak beszélgettél velük! :) Szép napot!

2015. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 milano0406 válasza:
zia. Igrolum egy mai kèrdès... Nekem van, punkosdi mormon baptista jehova katolikus reformatus evangelikus zsidó barátom illetve haverom is. A szekta, szot rettenetesen elitélem. Èn MPE vagyis Pünkösdi vagyok. A katolikusokkal rengeteg nezet elltèrèsem van. Szerintem ezt magadban kell eldönteni mit szeretnèl, èn a 0ünkösdi gyüliben èrzem magam jól itt találtam meg amit lerestem,elötte ateista nèzeteket vallotam,igaz elvileg katolikus vagyok, van egy vèlEMenyem a katolikus egyhàzról... Ebbe most nem szeretnèk belemenni. A lènyeg ha te ott jól èrzed magad, meritkezz be,ès èlj jarj isten utján. Bèkessèg :-)
2015. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 milano0406 válasza:
Bocsánat közben, dolgozom ès gyorsan irtam 😂
2015. dec. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!