Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mi a véleményetek...

Keresztények mi a véleményetek arról ha valaki 30hoz közel, felett is szüz még mert vár az igazira de még nem talált rá?

Figyelt kérdés
Megviseli az embert a magány. Lehet hogy sosem talál rá a párjára így sosem tapasztalja majd meg a testi örömöket? Elég szomorú hogy vágyna rá de nem élheti meg a házasság örömeit. Mit gondoltok?

2020. máj. 10. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Szia

Nagyon tiszteletre méltó állapot amiben vagy, és hogy kibírtad mind eddig a várakozást. Amit tudok neked tanácsolni, hogy várj türelemmel. Isten meg fogja neked adni a jutalmad ezért a magatartásodért. Semmit se lehet erőltetni, Isten munkálkodik folyamatosan az életedben és mindent úgy végez el, hogy a javadat fogja szolgálni. Én 21 éves vagyok (lány) és akárhány kapcsolatom volt (összesen 4), mind kudarcot vallott, mert nem Isten adta nekem őket, hanem a saját fejem után menve meg sem kérdeztem a véleményét, hogy ő ez az igazi amikor kapcsolatban voltam. Ebből is láthatod, hogy jobb a te eseted, mert az ezekkel járó fájdalmat nem kellett megtapasztald, plusz bűntudat sem kell nyomja a lelked. Várj türelemmel mert elfogja az Úr küldeni azt az embert, aki a számodra a legjobb mert ő ismer téged a legjobban. Bízz benne és a jutalom csodálatos lesz! Garantálom.

2020. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Bízz bennem... Ha nem jársz sehová, nem adod az életjeledet, akkor nem is lesz senkid! Ha nem vagy valami szép, ápolt és érdekes még lehetsz.
2020. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Valamit változtatnia kellene, mert így macskás néni lesz!

Pl. nem "várni az igazira", hanem aktívan tenni érte!

2020. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Na most tényleg nem szeretnélek megbántani, de komolyan érdekelne, hogy ez a "várom az igazit" a gyakorlatban hogy működik szerinted?


Ülsz otthon magányosan, és várod, hogy valaki becsenget, és közli, hogy ő az igazi? Tényleg nem értem.


Ha nem így van, elnézést, de hogy a magányt emlegetted, nekem valahogy ez a kép ugrott be.


Ha keresgélsz és nem találod, én csak azt tudom mondani, hogy szerintem nincs olyan, hogy "igazi". Emberek vannak, akik találkoznak, szimpatikusak egymásnak, összemelegednek, úgy látják, hogy egyformán gondolkodnak, tudnak egy irányba menni, és működik a kémia is, hát megpróbálják együtt.


Aztán vagy bejön, vagy nem. De ha nem is próbálkozol, jó esélyed van rá, hogy tényleg egyedül maradsz. Senki nem fog küldeni neked egy társat bebiztosítva, hogy ő az "igazi"

2020. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek mit kellene tennem? Elég konzervatív vagyok, régebben jártam társaságba, de miután észrevettem hogy nem tetszem a férfiaknak eléggé magamba zárkóztam.

Mindig azt hittem fiatalabb koromban hogy majd megtetszem valakinek és ha hasonló a gondolkodásunk összeházasodunk, de szép nem vagyok hogy ez megtörténhessen és emiatt süt rólam a negativitás.

2020. máj. 10. 16:11
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező.


Számtalan olyan Nő van, aki "nem szép".

Édesapám egyszer azt mondta:

"szép tányérból nem lehet jól lakni ha üres"

Ehhez még maga Isten szava is hozzá teszi a részét, amikor a Példabeszédek 31. fejezetében arról ir, hogy hiába való a szépség, aki helyes életet él az szerez magának Istennél is, és másoknál dicséretet.

Nem vagy egyedül ezzel, ezért ne keseredj el. Sőt még fiatal vagy, bármi megtörténhet.


Az egyik testvér a gyülekezetben özvegy lett a negyvenes évei elején. Néhány év választotta el, az ötvenes éveitől, amikor az egyik Testvér a gyülekezetben udvarolni kezdett neki, és feleségül vette. Hidd el, egyik sem a külső szépségéről hires.

2020. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Továbbra is járj/vagy újra jár társaságba, alakíts ki érdeklődés alapján baráti kapcsolatokat, nyiss az emberek felé, és akivel összeilletek, meg fog találni.

Nem hiúság, de egy egészséges önbecsülés, önbizalom ne Isten ellen való vétek.

2020. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 HaEv ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Ismerek olyan embereket, akik 30-hoz közeliek és még érintetlenek.

Vegyes a dolog. Akinek nem a pártalálás a központi témája, hanem képes barátságokra és élvezni az életet, megtapasztalni a szexen kívüli testi örömöket is - az képes enélkül is kiegyensúlyozott életet élni.

Természetesen az nehéz, hogy gyorsan kiderül, hogy még érintetlen és brutális csúfolkodó hadjárat céljtáblájává válik, ezért szeretnének néha megszabadulni ettől.

Én úgy döntöttem, megszabadulok tőle. 28 évesen úgy döntöttem, nem várom tovább az igazit, de nem vesztettem el a szüzességet. Tudom, kinek adtam. Hogy jól döntöttem-e? A szexet túlértékelik, ahogy a párkapcsolatot is.

Nem azt mondom, hogy nem értékes, csak sokkal többet de főleg mást várnak tőle emberek, mint amit valójában képes nyújtani.

A párkapcsolat és a szex nem akkor van a helyén az életünkben, amikor az a központi téma, és az alapján ítélünk meg embereket, hogy ez milyen mértékben van benne vagy nincs az életükben. Tud dobni az életünkön egy valódi és nem kényszerből vagy függőségből vagy menekülésből létrejött házasság, de az őszinte, tiszta barátságok is. Amikor egy barát testvérré születik a nyomorúság idején...

És még valami, amit nem bírok kihagyni: rühhellem, amikor lesajnálják azokat az embereket, akik igenis kitartanak és várják az igazit a brutális és undorító verbális zaklatások ellenére is, hogy szegénykék, de szomorú nekik... Az a sajnálatra méltó és beteges, aki megengedi magának, hogy így bánjon a várakozókkal!

Te kérdeztél!

2020. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Ismerek pár embert, akik megtapasztalták a testi örömöket ugyan, de magányosak maradtak és nincs önbecsülésük sem. Van olyan is, aki szexfüggő lett, olyan szinten, hogy prostituáltakhoz jár.Szerintem még szűznek lenni is sokkal jobb, mint ilyennek.

Nincs jobb alap egy házassághoz, mintha van önbecsülésed, és megőrzöd magad tisztának. Ha jársz valamilyen gyülekezetbe, idővel találhatsz olyan társat, aki értékelni fog. Jársz valahová?

2020. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Azért az önbecsülést egy 50 éves szűznek már elég nehéz megőriznie.

Aki pedig úgy gondolja, hogy neki nem kell keresnie, hanem elég csak várnia, az szégyellje magát.


A kérdezőnek 𝐦𝐨𝐬𝐭 van itt a legeslegutolsó alkalma a házasságra. Csakis és kizárólag egy olyan férfival, aki azonnal gyereket akar, úgyhogy most már nincs túl nagy választék!

És 𝐍𝐄𝐊𝐈 kell keresnie, mert ilyen férfi nem fog csak úgy előugrani a bokorból!

2020. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!