Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ézsaiásnál ezt olvasom: "Ki...

Ézsaiásnál ezt olvasom: "Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat. " Ésa.46,10 Keresztények tudnátok ezt pontosítani, hogy akkor most mit is jelent meg Isten?

Figyelt kérdés
Hogy mire számítsunk a jövőt illetően?!

2020. máj. 10. 12:50
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
47%

A modern bibliakutatás alapján azt szakaszt nem Ézsaiás írta, ugyanis a 40-55. és az 56-66. fejezeteket elvitatják tőle a szakértők. A (46,10) szakaszt tehát egy "deutero-Ézsaiás" nevű ismeretlen prófétanak tulajdonítják.


Semmi olyanra ne számíts. Ha megnézed a proto-Ézsaiás szakaszt (1-39. fejezet), a 13. fejezetben a próféta azt jósolta, hogy Babilont a médek fogják elpusztítani. Nos, ez egy pontatlan jóslat volt, ugyanis i.e. 539-ben Méd Birodalom már nem létezett, mivel beolvadt az Óperzsa Birodalomba. Sőt, a médek és a babiloniak éppenséggel társak voltak, hiszen i.e. 612-ben együtt foglalták el, és rombolták le Ninivét.


A Biblia nem jóskönyv.

2020. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
68%

Még valami: ateista vagyok.


Viszont a Bibliát a normális keresztények sem kezelik jóskönyként.


Talán az egyetlen jóslat, amibe a keresztények hisznek, az Jézus 2. eljövetele. Annak viszont napját, óráját nem mondja meg a Biblia.

2020. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

#1 Nem gondolom, hogy a Biblia ne lenne pontos amikor azt mondta, hogy a médek és a perzsák foglalták el Babilont. Csupán azért balgaság lenne pontatlannak tartani mert a méd Dáriusz személye még ismeretlen. Számos dolog korábban ismeretlen volt, mint Belsazár személye is - a Szentírásnak mégis igaza volt vele kapcsolatban. Igen a Biblia nem jóskönyv, de mégis beteljesedett próféciák vannak benne. Egyébként a jóskönyvek ha már így említetted nem Istennel hanem az okkultizmussal hozhatók kapcsolatba.

Nem hiszem, hogy egy keresztény csak J. K. második eljövetelét kezeli eljövendő eseménynek hiszen számos más jel is van amire odafigyel az idők jeleivel kapcsolatban.


"Még valami: ateista vagyok." - Nekem nem baj...

2020. máj. 10. 14:54
 4/50 anonim ***** válasza:
45%

ezekben a versekben arról olvashatunk, hogy Isten nem hagyja kétségek nélkül az embereket. Ezért ismerteti mindenkivel a szándékát, és vannak dolgok amiket azért rendel el előre, hogy azok megvalósuljanak, igy szavatolja annak a megvalósulását.

Ez azt jelenti, hogy feltett szánékai megvalósulnak, amit senki és semmi nem tudja megváltoztatni.

Ezért minden próféciát, amit leiratott maradktalanul megfog történni, vagy beteljesedni.

Ilyen pl, amikor elmondta, hogy "vessző sarjad Isai gyökeréből". Ez Dávid királyra utal, akinek a vonalán megszületett a messiás.

A megfelelő időben minden úgy, és akkor történik, ahogy Isten szeretné.

Mivel ez a jövőt is magában foglalja, minden olyan kijelenés amit igért valóra válik.

2020. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
52%

#3


Te Dániel könyve 5. fejezetéről beszélsz, ahol a szerző a médeket és a perzsákat teszi meg a szerző a Babilon elfoglalóinak a méd Dáriusszal az élen.


Én azonban Ézsaiás könyve 13. fejezetéről beszéltem, ahol a szerző Babilon pusztulásánál csak a médeket emlegeti, ami szerintem pontatlan


Jóslat vagy prófécia, nekem ugyanaz... Nem hiszem, hogy vannak a Bibliában előrejelzések, de ha te hinni akarsz abban, hát ahogy gondolod.


Azért írtam, hogy ateista vagyok, mert a kérdés eredetileg keresztényeknek szólt, csak én is hozzászóltam. Elnézést, ha nem kellett volna.

2020. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
23%

"ékírásos táblák: Nabú-naid-krónika szerint annak az évnek a tisri havában (szeptember–október), amelyről bebizonyosodott, hogy Nabú-naid uralkodásának az utolsó éve (i. e. 539), Círusz megtámadta a babiloni seregeket Opisznál, és megverte őket.

A felirat alapján megállapíthatjuk, hogy Babilon i. e. 539. tisri hó 16-án esett el, Círusz pedig 17 nappal később, markesván 3-án ment be a városba.

Ezt maguk a Történészek is igy ismerik el.

2020. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
43%

"az egyetlen jóslat, amibe a keresztények hisznek"


Hogy a "kereszténység" miben hisz, azt a vezetőik által hiszik.

A keresztény ember, Aki Jézus követője, Hiszi és vallja, összhangban a Bibliával, hogy minden úgy történt, és történnik fog, ahogy Isten a kezdetektől szándékozott megvalósitani az elhatározását.

Ez pedig nem csak Jézus eljövetele, hanem minden ami ezzel együtt jár.

2020. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:

#6-7


Beszélek egy kicsit a próféciákról. A kommentem vége felé majd elmondom, hogy szerintem egy hívőnek hogyan kell viszonyulni hozzájuk.


Nos, az ekírásos agyagtáblák, és Ézsaias jövendölése ellentmond egymásnak. Az a próféta akinek Ézsaiás könyve 13. fejezete tulajdonítható, pontatlan volt, mert a médek által várta Babilon meghódítását. Épp az ellenkezője történt: a babiloniak és a médek összefogtak Ninive ellen.


Az a próféta viszont, aki Ézsaiás könyve 40-55. fejezetéért felelős, már helyesen nevezte meg Círuszt, ami nem meglepő, hiszen a kortársa volt. Jó rálátása lehetett az akkori történelmi helyzetre. Nyilvánvaló volt, hogy az Újbabiloni Birodalom gyengül, a perzsák pedig jönnek fel, szóval kiszámítható volt hogy Babilon el fog esni Círusz csapata által. Ez olyan, minthogy ma is lehet arra következtetni, hogy Kína lesz a világ vezető hatalma, és az USA leszorul az első helyről.


Másrészt elfogultnak tartalak. Hiszen te is a vezetőid által hiszed el a dolgokat. Neked is vannak vezetőid, akik megmondják, mit hogyan értelmezz, ráadásul amennyire észrevettem, elég szigorúan. A Katolikus Egyház rugalmasabb, mert a Jelenések esetében nincs egzakt magyarázat.


Visszatérve a próféciákra:


A próféták Izrael történelmi tapasztalatai alapján prédikáltak. Amit megtanultak a történelemből, az alapján szemlélték a jövőt, vagy a múltat (pl. a szimbolikus teremtéstörtet esetében). Tehát Ézsaiás 13-nál azt tudhatta a próféta, hogy Babilonnak egyszer vége lesz, viszont a részleteket pontatlanul adta meg. Ezért fontos, hogy a Bibliát ne jóskönyként olvassák a hívők, hanem kinyilatkoztatásként, ami a lényegi mondanivalót mondja el.


Persze én, mint ateista, vallástudományi szemszögből szemlélem a Bibliát.


Üdv!

2020. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha egy fél verset kiragadsz a teljes Írásból, akkor az valóban pontosításra szorul.

Olvasd el pl a fejezetet hozzá, és érteni fogod.

Ez nem a jövőbe látásról szól! Valami felmérhetetlenül többről!

2020. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
34%

"A Katolikus Egyház rugalmasabb,"


Vajon Isten hogy tekint az ilyen "rugalmasságokra".

Mert a szándéka, és a szava hitelessége forog kockán.

Ehhez epdig nem kellett a "vezetőimnek" szigorúan beflyásolnia, Isten szava elég szigorú ezen a téren, hogy nem "rugózik" ide-oda.

2020. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!