Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A farizeusi lélek és gondolkod...

A farizeusi lélek és gondolkodás mód okozta Jézus vesztét?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 16:35
 1/4 uyscuti ***** válasza:

Az biztos , hogy a farizeusok ( és velük együtt más vallásos személyek ) helytelen gondolkodásmódja szerepet játszott abban , hogy halálra ítélték. A János evangélium 11: 47,48 így szól : ,, Egybegyüjték azért a papifejedelmek és a farizeusok a főtanácsot , és mondának : Mit cselekedjünk? mert ez az ember sok csodát mivel. Ha ekképen hagyjuk őt , mindenki hinni fog ő benne : és eljőnek majd a rómaiak és elveszik tőlünk mind e helyet , mind e népet." ( Károli).

A 12 : 10 , 11 pedig : ,, A papifejedelmek pedig tanácskozának , hogy Lázárt is megöljék, mivelhogy a zsidók közül sokan ő miatta menének oda és hívének a Jézusban."( Károli). Az evangéliumok arról is beszámolnak , hogy a vallásvezetők sikeresen meggyőzték a sokaságot , hogy Barabás szabadon engedését és Jézus halálra ítélését kérje. Még a Márk 15:10-ben van egy érdekes részlet Pilátusról : ,,Mert tudja vala , hogy irigységből adták őt kézbe a főpapok."( Károli).

2020. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:
54%

Szia

Hozzájárult...

2020. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pelgrim ***** válasza:
59%

Felületesen szemlélve igen, de valójában nem. A farizeusi lélek és gondolkodás módnak szerintem csak annyi szerepe volt, hogy megteremtette a körülményeket látszólagos vesztére.

Jézus egyáltalán nem vesztett, szerintem teljes mértékben sikeres volt. Ő a népek, az emberek öntudatának felemelését, fejlesztését látta feladatának. Vállalkozása sikerének érdekében hajlandó volt akár a legnagyobb áldozatot is hozni, amire egy ember képes lehet. Színeváltozása alkalmával megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele ő tovább fog élni, akkor képes volt vállalni a megalázást, a szenvedést a gyötrelmes halált a kereszten.

Képzeljuk csak el tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni. Tudatuk akkor a magasba szökkent egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre!

2020. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egy tévedés, hogy Jézus "okozta a vesztét"! Jézus ui. nem csak meghalt, hanem fel is támadott! Vele akkor tették a legnagyobb jót, amikor az ellenségei keresztre feszítették! Ezt maga mondta: "Hát nem ezeket kellett elszenvednie a Messiásnak, hogy bejuthasson az Ő dicsőségébe"!


A sátán is ott bukta a csatát, amikor kivégeztette Jézust. Mondjuk így is vagy amúgy is elbukta volna, mert ha nem ölik meg, akkor mindenki megtért volna, és csak ezért nem ölték volna meg.

Tehát a sátán már ott elbukott, amikor az Isten vállalta, hogy leszületik a földre, mint egy egyszerű ember Jézusként.


"Nincs olyan Isten, akinek embervér kell! A kereszthalált teljesen félremagyarázzák azok, akik úgy gondolják, hogy az Én Atyám nagypéntek után más lett, mint amilyen nagypéntek előtt volt.


Ha abból indulsz ki, hogy Istenben nincs változás, még árnyéka sincs a változandóságnak, akkor megérted, hogy a végtelen szeretet, AKINEK lényegéhez tartozik az, hogy mindig mindent odaad, és az a MINDEN nem kevesebb, mint ÖNMAGA, akkor megérted azt is, hogy abban az önző világban, ahol a hatalmasok mindig mindent elvesznek azoktól, akiktől elvehetnek, akkor nyilvánvaló, hogy ha a mindent adó a mindent elvevővel találkozik, akkor a mindent adó mindent odaad, a mindent elvevő pedig mindent elvesz attól, aki mindent odaad.


Atyám és Én, mi örültünk volna a legjobban, ha Én földi életem végén ágyban és párnák között halhattam volna meg! De a gyűlölettel átitatott föld nem bírja elviselni a kikezdhetetlen szeretetet! Ezért mondhatta, hogy nemcsak Én, de ti sem tudjátok megúszni a keresztre feszítésnek valamilyen formáját, ha Engem vállaltok, követtek, mint utat, tehát ha az Általam elgondolt komolysággal vállaljátok a szeretet megélését. Vagyis azt az új parancsot, hogy úgy szeressétek egymást, ahogy Én szerettelek titeket.


A keresztáldozat ma közismert teológiája nem Tőlem származik! Istennek nem embervér kell, hanem az, hogy Engem elfogadjatok! Azt viszont nem rejthetem véka alá, hogy aki engem elfogad, az azt fogja megtapasztalni, hogy a világ Fejedelme, tehát a Sátán, embervért kíván az engem elfogadótól. Tehát nem az Isten, hanem a Sátán kívánja ezt, aki gyilkos volt kezdet óta! "

Jézus; A HANG - könyv 1945

2020. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!