Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény élhet önmagáért...

Egy keresztény élhet önmagáért? (Önzésnek számíthat ez?)

Figyelt kérdés
Vagy inkább másokért kell élnie ebben a világban?

2020. máj. 20. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem. II Kor. 5:14, 15 alapján gondolom így.
2020. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem
2020. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem tudunk úgy élni, hogy minden egyes percünkben másokért tegyünk, de talán Isten nem is várja el. Viszont nem szabad, hogy az önzés elhatalmasodjon rajtunk, hogy magunkat másokon átgázolva állítsuk középpontba.
2020. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Jézusért élni, és mivel Jézus parancsolta, hogy szeressük egymást, ezért a Jézusért élésben benne van az embertársaink iránti szeretet is. A "Szeresd magadat mint felebarátodat" parancs alapján, úgy gondolom, jó dolog magunkat is szeretni, vagyis magunkhoz kedvesnek, megértőnek, türelmesnek lenni.

Az önzés a bűn, amikor a saját vágyainkat, saját akaratunkat, saját tervünket, saját kényelmünket akkor is Istené helyezzük, amikor Isten mást akar, mást parancsol. Az ilyen helyzetekben kell az önmegtagadás, hogy megtagadjuk a saját egónk által küldött késztetést, és Isten parancsát helyezzük a magunk akarata elé. A Biblia szerint ezt az önmegtagadást napi szinten kell gyakorolnunk, hogy Jézus tanítványai lehessünk vagy tanítványának megmaradjunk. Jézus tanítványának lenni pedig azt jelenti, hogy követjük őt, azaz nap mint nap tanulunk úgy élni, ahogyan ő élt.

üdv Stefán

2020. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem arra vagyunk teremtve, hogy önmagunkért éljünk, az ember alapvetően társas lény, a szeretetet pedig nem lehet úgy beteljesíteni, hogy csak magunkkal foglalkozunk. Lehet persze csak saját magunkért is élni, de úgy gondolom, nem ez a követendő. Amúgy introvertált vagyok és szükségem van az egyedüllétre, de ez nem azt jelenti, hogy le...om az embereket, sőt, szívesen törődöm velük.
2020. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tgt ***** válasza:
55%
Se nem önmagáért, se nem másokért, hanem valahol a kettő között. Egyensúlyban.
2020. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ...Laci ***** válasza:

Először meg kell tanulnunk szeretni önmagunkat és elfogadni önmagunkat. (A szó jó értelmében.) Ehhez kell egy jó család már az elején.

Itt viszont nem állhatunk meg, hanem meg kell tanulnunk másokért élni úgy, hogy magunkat is el tudjuk felejteni.


(Erre nem lesz képes az, aki nem tudja magát szeretni és elfogadni, csak korlátozottan. Ezért kell sok szeretetet kapnunk szüleinktől. Így kialakul az az önbizalom, ami felruházhat azzal az erővel, hogy ne akarjunk mindig magunkra gondolni.)


Szándékosan nem hoztam összefüggésbe a fentieket a Keresztény gondolkodással, mert szerintem ez annál is általánosabb kérdés.

2020. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ismerek vallásos remetét. Szerintem nem rossz, mert minden napját Istennel tölti.
2020. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Egy igazi istenszolgálatnak része, hogy önmagadat is szolgálod. Mindenkinek a jóját kell nézni, a mindenkibe maga az egyén is beletartozik.
2020. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!