Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők akik ezekben hisznek!...

Hívők akik ezekben hisznek! Szerintetek Isten az ateistákkal mit fog csinálni a halál után? Miről fog beszélni vele? Gondolok itt Hawking, Darwin stb..

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Mi az hogy akik ezekben hisznek? Mit takar az ezekben kifejezés?

Szerintem Isten ugyanúgy bánik az ateistákkal mint a hívőkkel.

2020. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
A kereszténység a szeretetre és az elfogadásra épül. Ezért az ateisták a pokol örök tüzében fognak szenvedni amíg csak lehet.
2020. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem hogy a hit számít az elbírálásnál...

Az irgalmas szamaritánus története, pont arról szól hogy ilyen alapon ne ítéljünk el senkit.

2020. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Ők ilyen városon kívüli koldusok lesznek nyomor negyedekben. A híresebbeket és a tudósokat meg nyilvánosan kivégzik elrettentésnek.
2020. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

Szia

Ha megbánja még az utolsó pillanatban is, akkor van esély neki a megbocsátásra és majd a teljes üdvösségre.. de valószínű Purgatóriumba kell majd mennie..

(mint katolikus írom).

2020. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Megbánni? Azt, hogy egy piarista tanár úgy vágott orrba poénból, hogy 40 percen át nem állt el a vérzés?

Vagy azt, amikor a másik piarista tanár vas rúddal verte azt, aki osztálykiránduláson nem feküdt el 9kor?

Vagy azt a tesi tanárt, amelyik francia kulccsal verte azt, aki nem tudott megfelelni a szintfelmérőnek?


Esetleg azt bánjam meg, hogy amióta nem vagyok katolikus berkekben jobb ember lett belőlem?


Nem bánom. És ha az Isten előttem fog állni számon kérem rajta.

2020. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

6-os te miyen suliba jártál?

Én piarista voltam kecsón, és esszméletlen jófej tanáraim voltak.

Az a tanár akitől a legjobban féltünk, a tekintélye miatt, (sosem emelt kezet senkire), az éretségin a fél világot átturta, hogy segítsen nekünk, csak mert a vizsgabizotság elnöke alulpontozott, és nem vette figyelembe, hogy kinek miről van felmentőpapírja.

A legszigorúbb, de az egyik legjobbszivű tanár volt, és pap.


Nem voltam keresztény akkor sem, és azután sem, de nagyon örülök, hogy oda járhattam, mert eszméletlen jó tanáraim voltak, és nagyon sokat tanultam, az életről is ott...

2020. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 világvége1 ***** válasza:
5%
Isten nem beszélget azokkal, akik a pokolban vannak. Persze van olyan, hogy valaki jó, de még nem vette fel a kapcsolatot Istennel, és épp ateista, mikor meghal – az ilyen nem megy a pokolba.
2020. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ma 21:13! Akkor szted Hawking aki egyáltalán nem hit semmiben akkor most vajon ő hol van? Vajon mennyire lepődött meg a halál után? Mit gondolsz?
2020. jún. 7. 21:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Saga of Björn c. kisfilmet ajánlom figyelmébe!
2020. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!