Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Péter apostolnak miért kellett...

Péter apostolnak miért kellett megmagyarázni az alábbiakat? Miért mondták rájuk hogy rèszegek?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 11:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Apcs 2:15 Mert nem részegek ezek, amint ti állítjátok; hiszen a napnak harmadik órája van;

Apcs 2:16 Hanem ez az, ami megmondatott Jóel prófétától:

Apcs 2:17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.

Apcs 2:18 És éppen az én szolgáimra és az én szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban az én Lelkemből, és prófétálnak.

Apcs 2:19 És teszek csodákat az égben odafenn, és jeleket a földön idelenn, vért, tüzet és füstnek gőzölgését.

Apcs 2:20 A nap sötétséggé változik, és a hold vérré, minekelőtte eljő az Úrnak ama nagy és fényes napja.

Apcs 2:21 És lészen, hogy mindaz, aki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

2020. máj. 23. 11:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szövegből úgy tűnik, hogy a prófétálás miatt gondolták részegnek őket, mint amikor valaki be van rúgva és sok hülyeséget beszél.

"prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak"

De meg is magyarázza Joel próféta által.

2020. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Valószinüleg azért, mert amikor elkezdtek idegen nyelveken beszélni, úgy nézett ki, mint ha érthetetlenül motyognának, mint akik ittas állapotban nem tud rendesen beszélni.
2020. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%
Valószínűleg azért, mert úgy néztek ki a tanítványok, mint a részegek.
2020. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!