Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Péter tagadása (Lk 22, 54-62)...

Péter tagadása (Lk 22, 54-62) alapján szerintetek milyen a kapcsolat Péter és Jézus között?

Figyelt kérdés

Lukács evangéliuma 22. fejezet

Péter tagadása.


54Elfogták és a főpap házába vitték. Péter messziről követte. 55Az udvar közepén tüzet raktak és körbe ülték. Péter is közéjük ült. 56Egy szolgáló meglátta, hogy ott ül a tűznél. Szemügyre vette, aztán megjegyezte: „Ez is vele volt.” 57De tagadta: „Asszony, nem is ismerem.” 58Nem sokkal ezután egy másik vette észre: „Te is közéjük tartozol” – szólt neki. Péter tiltakozott: „Ember, nem tartozom.” 59Alig telt el egy óra, másvalaki bizonygatta: „De igen, ez is vele volt, hiszen galileai.” 60„Ember – tagadta újra Péter –, nem tudom, mit beszélsz.” Még ki sem mondta, máris megszólalt a kakas. 61Az Úr megfordult, s rátekintett Péterre. Péternek eszébe jutott, mit mondott neki az Úr: „Mielőtt ma megszólal a kakas, háromszor megtagadsz.” 62Kiment és keserves sírásra fakadt.



2020. máj. 19. 20:45
 1/7 MBbpg ***** válasza:

Szerintem elég jó volt a kapcsolat. Péter azt mondta, hogy nem tagadná meg. Miután megtagadta, eszébe jutott amit Jézus mondott, és keservesen sírt. Sokan nem csináltak volna semmit, sokan elgondolkoztak volna és rosszul érezték volna magukat, Péter viszont keservesen sírt! Megtagadta Jézust, de megbánta és nagyon sajnálta!

És ugyebár később mártír lett - megtagadhatta volna a hitét, de nem tette.

2020. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Házi feladat? :) Szerintem ez nem a kapcsolatukról szól, hanem arról, hogy Péter nagyszájú volt, de akkor még éles helyzetben berezelt. De azért útja végén mégis bátran életét adta Jézusért (aki tudta előre ezt is). Szerintem ez a történet tanítás arra, hogy más az elmélet és más a gyakorlat, és hogy ne ítélj magas lóról, amíg nem vagy benne. A magukat Jézushoz nagyon közelállónak gondolóknak is mindig van hová fejlődni.
2020. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Olyasmi, csak nem tudom mit kellene írni.


Én először arra gondoltam, hogy ő tényleg nem akarta tagadni Jézust, de az ''életbenmaradási ösztön'' erősebb volt (Mert ha erősíti, hogy vele van, stb, akkor rá is hasonló sors várt volna). Evólúciós késztetés, hogy a veszély bármilyen módon el akarjuk kerülni. Ez is olyasmi, mint hogy nem lehet éhenhalni, úgy hogy ott az étel előtted, csak nem akarsz enni, mert az ösztönök közbeszólnak.


De ezt csak nem írhatom... Vagy ha írom is, úgyis kell mellé valami más.

2020. máj. 19. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Péter ilyen őszinte, nagyszívű, de heves jellem volt, több bibliai történetben, ami a szívén, az a száján.

Hiába mondja nekik többször Jézus, hogy ő nem földi, politikai király, és hogy meg kell halnia, de feltámad, a tanítványok mind teljesen kétségbeesnek, szétszélednek, később be is zárkóznak félelmükben. (Pedig előtte mind fogadkoztak.) Kicsit úgy érezhették magukat, mintha Jézus cserben hagyta volna őket, miközben ez pont fordítva volt.

"Ettől fogva kezdett Jézus nyíltan beszélni a tanítványainak arról, hogy Jeruzsálembe kell mennie, sokat kell szenvednie a vénektől, főpapoktól és írástudóktól, meg kell öletnie, de harmadnapon fel kell támadnia.

Péter ekkor félrevonta őt, és feddeni kezdte: Isten mentsen, Uram, ez nem történhet meg veled! Ő pedig megfordulva ezt mondta Péternek: Távozz tőlem, Sátán, kísértesz engem, mert nem Isten akaratára ügyelsz, hanem az emberekére."

"Miután elénekelték a zsoltárokat, kimentek az Olajfák hegyére. És akkor így szólt hozzájuk Jézus: Mindnyájan megbotránkoztok bennem, mert meg van írva: „Megverem a pásztort, és elszélednek a juhok.” De miután feltámadtam, előttetek megyek Galileába. Péter ezt mondta neki: Ha mindenki megbotránkozik is, én akkor sem. Jézus így szólt hozzá: Bizony mondom neked: te még ma, ezen az éjszakán, mielőtt másodszor megszólal a kakas, háromszor tagadsz meg engem. Ő azonban annál inkább mondta: Ha meg is kell halnom veled, akkor sem tagadlak meg. Ugyanígy beszéltek a többiek is."

Plusz az emmausi történet ehhez (bár nem péteres, csak hogy mi lehetett a közhangulat): "Ő pedig így szólt hozzájuk: Miről beszélgettek egymással útközben? Erre szomorúan megálltak. Majd megszólalt az egyik, név szerint Kleopás, és ezt mondta neki: Te vagy az egyetlen idegen Jeruzsálemben, aki nem tudod, mi történt ott ezekben a napokban? Mi történt? – kérdezte tőlük. Ők így válaszoltak neki: Az, ami a názáreti Jézussal esett, aki cselekedetben és szóban hatalmas próféta volt Isten és az egész nép előtt; és hogyan adták át főpapjaink és főembereink halálos ítéletre, és hogyan feszítették meg. Pedig mi abban reménykedtünk, hogy ő fogja megváltani Izráelt."

2020. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

valószinüleg az első alkalommal az, hogy felismerték mint Tanitványt, összezavarodott. S máris távozott is onnan. Az is oka lehetett, hogy a körülmények váratlanul érték, nem volt felkészülve. Azért mondjuk meg őszintén, hogy Péter abba csöppent, hogy az igazságot kiforgatták, a büntelen Jézust bűnözőnek kiáltották. Nyilván a váratlan fordulat, kizökkentette Jézust a helyzetéből. Megbénitotta az emberektől való félelem.

Jézus nagyon is ismerte mindegyik tanitványát, és azoknak a stilusát. De sem Péterről, sem másokról, Júdást kivéve, nem feltételezte a szándékosságot. Mindegyikőjükkel igazi testvéri kapcsolatban volt.

2020. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jav:"kizökkentette Pétert a helyzetéből"
2020. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán harmadszor is megkérdezte: »Simon, János fia, szeretsz-e engem?« Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte őt: »Szeretsz-e engem?«, és azt felelte: »Uram, te mindent tudsz, te tudod, hogy szeretlek!« Ekkor így szólt: »Legeltesd juhaimat!"


Ez alapján elég jó kapcsolatuk lehetett, ha Pétert bízza meg külön az Egyház vezetésével.

2020. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!