Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bizonyíték arra, hogy...

Mi a bizonyíték arra, hogy nem egy szimulált világban élünk?

Figyelt kérdés

Istennek vagy így vagy úgy léteznie kell hiszen más magyarázat nincs a világ keletkezesere. A semmiből nem lesz egyszercsak szerves élőlény valamint mindent vkinek teremteni kellett hogy legyen. Miért nincs magyarázat a világ teremtesere vagy keletkezesere?

Az sem elképzelhetetlen h ez egy virtuális világhoz hasonló szimuláció vagy program amit valaki kívülről figyel.



2020. máj. 26. 21:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nem sokat tudhatunk a Teremtőről, hacsak maga meg nem ad magáról jelet. Jézus Krisztus azt állította, személyesen ismeri az Atyát, aki mindeneknél nagyobb. Alátámasztotta magát, kiemelkedő szellemi tanításával és kiemelkedő erkölcsiségével, számos csodával, feltámadásával a halálból, és hogy számos ószövetségi próféciát teljesített be (messiási próféciák).
2020. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%
#11 azt lehagytad, hogy "pont mint egy csomó másik vallás alapítója"
2020. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
12, te nagyon felületesen hasonlítottad össze a vallásalapítókat, hogy mit tettek le az asztalra, voltak e róluk próféciák, és kinek mondták magukat (bizonyítékokkal alátámasztva).
2020. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ellentétben veled, aki aztán nagyon alaposan összehasonlítottad az összes vallást és ez alapján jutottál arra, hogy mindenki hazudik és csak a kereszténység az igazi.
2020. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Nem én találtam ki, Jézus lépett fel a kizárólagosság igényével:

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

"Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön".


No de mire fel jelentett ki ekkora dolgokat magáról?

Megtudhatod, ha el mered olvasni (nyitott vagy az igazságra) Dér Katalin: Próféciák a Messiásról c. könyvét.

2020. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem én találtam ki, Jézus lépett fel a kizárólagosság igényével:"

- a vallások bőven túlnyomó többsége a kizárólagosság igényével lép fel


"No de mire fel jelentett ki ekkora dolgokat magáról?"

- pont azért ami miatt az összes többi


"Megtudhatod, ha el mered olvasni (nyitott vagy az igazságra) Dér Katalin: Próféciák a Messiásról c. könyvét."

- te is elolvashatod az összes többi szent könyv magyarázatát, abból is azt fogja levezetni többezer író, hogy az az egyetlen és igaz.


De hagy tippeljek: valójában egyetlen másik iratot sem olvastál át, nem tanulmányoztad behatóan hanem - mivel ebben a kultúrkörben nőttél fel, és ezt tolták az orrod elé - a kereszténységet fogadod el igaznak. Nahát pont hígy vannak vele a muzulmánok, a hinduk, a zsidók és az összes többi vallás hívei is.

2020. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Felületesen gondolkodol barátom, utánaolvastam a többi vallásnak is.

De nem kell betéve elolvasnom a Koránt ahhoz, hogy megítéljem, hiteles e a próféta aki írta (Mohameddel ellentétben, az Újszövetségnek több szerzője van, többen együttesen tettek bizonyságot egy személyről).


Bárki állíthatja magáról, hogy látomásai, tanításai az Istentől származnak. Jézus és Mohamed egyaránt ezt tette. Hogy eldöntsük, melyiküknek adjunk hitelt, érdemes összehasonlítani őket.


- Jézus erkölcsi tanítása sokkal magasabb, mint Mohamedé (nem szólít erőszakra)

- Jézus élete, magaviselete kiemelkedően erkölcsös, míg Mohamedé nem (utóbbi erőszakkal, karddal terjesztette a hitét, a fogoly nők megerőszakolását engedélyezte, stb.)

- Jézus feltámadt, Mohamed egyszerű halandó volt

- Jézus csodákat tett, Mohamed nem

- Jézus próféciákat teljesített be, Mohamed nem


Mi igazolja tehát Mohamedet, hogy tanítása az Istentől származik? SEMMI.


Fontos tudni, hogy a Korán szerint Jézus nem Isten Fia, hanem csupán egyike a prófétáknak, „Istennek nincsen fia”. Nem halt meg a kereszten, hanem mást feszítettek meg helyette. Jézus kizárólag a zsidókhoz küldetett, míg Mohamed, az utolsó próféta, az egész emberiséghez. Jézus kereszthalálának nincsen jelentősége. Mindezekből látszik, hogy a két vallás nem származhat ugyanazon forrásból.


1 Ján.

2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

2020. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"felületesen gondolkodol barátom, utánaolvastam a többi vallásnak is."

- Ezt már rengetegszer hallottam keresztényektől, de mindig benne van az, hogy "én már tudom mi az igazság, a többit csak azért olvasom, hogy elborzadjak"


Ezen kívül, szerintem ott a probléma, hogy többszáz vallás van a világon. Te most kiemelted az iszlámot, de az összes többit ismered? Csak mert úgy beszélsz, mintha mindegyiknél feljebb állna az a vallás, amelyik saját magáról azt állítja, hogy az a legjobb.


Nekem volt egyszer egy munkatársam aki azt állította magáról, hogy ő a legjobb a szakmában, közben meg csak nagy volt a szája. Jézus is azt állítja magáról, hogy ő a legkirályabb, de... vannak még páran akik erre a címre pályáznak.

2020. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Idézek Dér Katalin könyvének előszavából:

„A 17. században élt matematikus, filozófus és teológus, Blaise Pascal, aki felnőttként lett kereszténnyé, eredeti foglalkozásának megfelelően olyan vallást keresett, amely ellenőrizhető.(..)így ír erről: „Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról.”

2020. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk, helyes hozzáállás is kell hozzá, hiába fogod majd fel, hogy kizárt a véletlen egybeesés, Istent mégsem fogod megismerni, ha nem nyitott a szíved. :(

„És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.” Ján. 8,32

2020. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!