Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bizonyíték arra, hogy...

Mi a bizonyíték arra, hogy nem egy szimulált világban élünk?

Figyelt kérdés

Istennek vagy így vagy úgy léteznie kell hiszen más magyarázat nincs a világ keletkezesere. A semmiből nem lesz egyszercsak szerves élőlény valamint mindent vkinek teremteni kellett hogy legyen. Miért nincs magyarázat a világ teremtesere vagy keletkezesere?

Az sem elképzelhetetlen h ez egy virtuális világhoz hasonló szimuláció vagy program amit valaki kívülről figyel.



2020. máj. 26. 21:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy ha Pascal mondta, akkor igaz is? Csak mert számtalan más ember mondott más vallásról is ilyesmit.


"Istent mégsem fogod megismerni, ha nem nyitott a szíved. :("

Ezt csak és kizárólag úgy tudom értelmezni, hogy "csak akkor fogadod el ha benyalsz mindent elsőre és mind mást figyelmen kívül hagysz"

2020. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem is vizsgáltad meg a kereszténységet,sem a bizonyítékait. Pascalt példának hoztam, mint logikusan gondolkodó embert.
2020. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

A kereszténységnek egyetlen egy bizonyítéka van: egy könyv amiből eredezteti magát. Semmi más. Ebben is hasonlít a többi vallásra, ők is saját magukból magyarázzák önmaguk.


Igen Pascal a korának egy nagy fizikusa volt, de ebből nem tudom, hogy miért következik, hogy akkor biztos a hitben is igaza volt. Ez a kereszténység atomfegyvere, hogy híres emberektől idézgetnek vallásos szövegeket. Csak amíg ezeknek az embereknek a természettudományos állításainak igazságát könnyedén le tudjuk ellenőrizni a vallásos meggyőződésüket semmivel sem.


Egyébként épp nemrég írtam egy másik kérdés alá, hogy ha a kereszténység meg a tudomány ilyen jól megfér akkor talán nem 2-3-4-500 évvel ezelőtt élt kutatókat kellene idézni hanem mondjuk mostaniakat. Hányan vannak az utóbbi 100-150 évben akik letettek valamit az asztalra és közben fennen hirdették a vallás igazát?

2020. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Planck, Eins­te­in, He­i­sen­berg, vagy a ma­gyar No­bel-dí­jas Szent-Györ­gyi Al­bert.

Mondtam neked, hogy léteznek bizonyítékok, a beteljesült próféciák, magad is megvizsgálhatod, ajánlottam könyvet, amely alapján egyenként végigveheted.

2020. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"Einstein??"

- majd mutasd már meg, hogy ő hol volt keresztény úgy, hogy nem azt az egyetlen kontextusából teljesen kiragadott idézetet hozod tőle.


Szent-györgyi egyáltalán nem foglal állást semmilyen vallás mellett, ezt saját maga mondja el: [link]


Planc: "Planck was a member of the Lutheran Church in Germany. He was very tolerant towards alternative views and religions."

- Ez alapján nem mondhatjuk épp fundamentalista kereszténynek


Én is mondtam neked, hogy minden más vallásban vannak beteljesült próféciák és hogy százával vannak könyvek amiket végigvehetsz és mind megmagyarázza, hogy na az aztán az igazi. De ez téged nem érdekel, mert el van határozva, hogy csak a Dér Katalin által írt könyv az igaz.

2020. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
:) ha nem hiszed járj utána
2020. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Természetesen bizonyíték még a szemtanúk bizonysága, hogy Jézus feltámadt, és az arról szóló beszámolók. A tanítványok a mártírhalált is vállalták a feltámadás melletti tanúságtétel miatt. Plusz a sír üres volt, a zsidó ellenfelek közül senki se tudta felmutatni a holttestet. Az evangéliumok mindegyik írója tanúskodik, hogy saját maga, vagy vele kapcsolatban álló apostol a csodák és feltámadás tanúja volt.


No ha ehhez még hozzávesszük Jézus hibátlan karakterét és magas szellemiségű tanítását , akkor egyre több bizonyíték adalék áll össze. Illetve ugye a beteljesült előképek (!) és próféciák.


Jézusról és a kora keresztényekről nem keresztény források is beszámolnak, ld. 12-17. oldal

[link]

2020. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Épp a modern kor tudományos felfedezései adnak bizonyítékot az értelmes tervezettségre.

[link]


Flirmans Karl mikrobiológus, Indiana Egyetem


„A modern biológia bebizonyította, hogy a sejtek evolúciós úton nem keletkezhettek, és a teremtésről beszélnek.”


Bloom Harold, ismert evolucionista

„Még a legkisebb fehérjének is spontán keletkezése abszolút lehetetlen.”


Hart Michael matematikus, csillagász

„A legegyszerűbb ismert szervezet, mely képes önálló létezésre, körülbelül 100 gént tartalmaz. Annak a valószínűsége, hogy egy konkrét gén százból (10 milliárd év alatt) spontán módon keletkezzen: 1 : (2 a 100.-on). De annak a valószínűsége, hogy egy időben ugyanott 100 gén keletkezzen, lényegesen kisebb.”

[link]

2020. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Flirmans Karl mikrobiológus, Indiana Egyetem"

- kár, hogy a google egyetlen találot sem ad a publikációira. A nevére rákeresve összesen 45 találatot kapok, amiből az első pár pont az általad linkelt keresztény honlap.


"Bloom Harold, ismert evolucionista"

- ööö... ismert evolucionista, mi? Gondolom még te sem hallottál róla soha a büdös életben, annyira ismert. Mert ha azt mondod, hogy Darwin, vagy Dawkins, Hitchens, Attenborough vagy Sagan akkor azt mondom, hogy na ők híresek. Róla a google azt hozza, hogy író, semmilyen evolúcionista dolgot nem.


"Hart Michael matematikus, csillagász"

- róla csak rövid cikkeket találtam pl, hogy a fehér felsőbbrendűség híve volt, az USA-t fehér, fekete és latin államokra akarta bontani, a ku-klux klán egyik főmágusával közösen publikált és hogy genetikai alapon osztályozta az embereket.



Bravó! Csodálatos példái a tudománynak.... meg annak, hogy a keresztények mindent beszopnak és még egy 3 perces google keresésre sem hajlandóak.

2020. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
54%
Ok, a személyeknek valóban nem néztem utána (jó hogy felhívtad rá a figyelmem), viszont az idézetekben szereplő gondolatokkal egyetértek, tanultam én is biokémiát, dns-ről, stb. Az everystudent-es cikk is tök jó.
2020. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!