Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Jézus és Jahve pontos...

Mi Jézus és Jahve pontos kapcsolata? Ki Jézus és az apukája?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Jézus a megtestesült Jahve.
Jézus apukája Jahve. (akaratban azonosak)
Jézus Jahve lázadó gyermeke.
Jézus apja nem Jahve, Jézus az egyetlen Isten.
Jézusnak az igaz Isten az apja, aki nem Jahve.
Jézus csak egy angyal. Jahve Isten angyala.
Csak Jahve számít és Jézus egy megtévedt tanító.
Jézus jelentéktelen, Jahve max egy római katona.
Jézus a sátán rokona. Jahve ellénség.
Egyéb
39 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Jézus pártus herceg,jehova meg egy héber gonosz istenség.
2020. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

Jehova a Teremtő Isten :

Zsoltárok 83:19 (Károlinál, más fordításoknál a 18.vers)


Jézus Krisztus pedig Isten Fia: Lukács 1:35

2020. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 szp72 ***** válasza:
61%

Kedves Jézus 666 a kiírt szavazásaid és hozzászólásaid mindig iszonyúan értékesek és lényegre törőek. Most is csak egy picit pontosítanék.


Jézus Jahve Fia, aki maga is Jahve. Az ószövetségi Jahve alapvetően nem Jézus (hanem csak rejtetten), ezt csak a nagyon buták állítják.


Az "apukája" szóval is van egy kis bajom. Apukája szerintem a kisgyerekeknek van, csak felnőtt korban is megmarad a gyermeki megszólítás. Isten és a Fia között legalábbis a megtestesülést megelőzően alapvetően nincs kisgyermek-felnőttapa viszony.

2020. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Jézus elmondása alapján, a kapcsolat:

(János 14:31) 31 De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, mindent úgy teszek, ahogy az Atya megparancsolta nekem. . . .

(János 12:49) 49 Mert én nem magamtól szóltam, hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta meg nekem, hogy pontosan mit mondjak.

(János 15:10) 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem.

Ezek a kijelentései Jézusnak, ellentmondanak annak, hogy Jézus a megtestesült Isten.

Isten nem jelenti ki hogy Szereti magát, azt sem, hogy amit magának parancsolt azt teszi, azt mondja-.

Jézus a küldött szerepét hangsúlyozta saját magával kapcsolatban. Tanitásban részesült, nem saját magától, hanem az Atyjától.

Jézusnak nem voltak saját kezdeményezései.

(János 8:28) . . .semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem pontosan azt mondom, amit az Atya tanított nekem.

(János 13:16) . . .a küldött sem nagyobb annál, aki küldte őt.

(János 14:28) . . .az Atya nagyobb nálam.

(1Korintusz 11:3) . . .Krisztus feje pedig Isten.

(1Korintusz 15:28) . . .a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek.

A hierarhikus elrendezésben nincs egyenlőség. Még Isten és a Fia esetében sem.

2020. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 qkker1 ***** válasza:
56%

"Kedves Jézus 666 a kiírt szavazásaid és hozzászólásaid mindig iszonyúan értékesek és lényegre törőek. "


Korábban Lucifer666 néven futott, csak megváltoztatta! Akkor sem volt értelmesebb!

2020. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Isten kijelentette: „Én vagyok Jehova. Ez a nevem” (Ézsaiás 42:8)

Jehova Isten a Teremtő, a világegyetem leghatalmasabb személye, Jézus pedig az ő elsőszülött Fia. Jézus volt Istennek az első teremtménye, minden mást közösen alkottak meg. Mivel ő az egyetlen, akit közvetlenül Isten teremtett, jogosan nevezték „Isten egyszülött Fiának” ( Kolosszé 1:15, 16).

2020. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

#6

"Jézus volt Istennek az első teremtménye"


Teremtménye??


Temagad idézed a Bibliából nagyon helyesen:

"Jézus pedig az ő elsőszülött Fia."

"jogosan nevezték „Isten egyszülött Fiának”"


De akit "szülnek", azt nem teremtik.

Egy anya sem teremti a fiát, hanem szüli.


Ez óriási különbség.


Gondold végig ugyanezt édesanyád és saját magad közötti kapcsolatra,

valamint édesanyád és valamilyen alkotása, mondjuk egy torta, egy gyönyörű szobor, vagy festmény, stb. közötti minőségi viszonyra koncentrálva!

2020. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

#6

"minden mást közösen alkottak meg"

maximálisan egyetértek!


Ebből következik, hogy az embert is közösen teremtették,

azaz Jézus is a Teremtőnk.


1Móz. 1:26 "TeremtSÜNK embert a MI képünkre"


Ha azt mondom: "főzzünk ebédet!" és közösen főzünk, az nyelvtanilag azt jelenti, hogy Te is főzted az ebédet, meg én is.

2020. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%

Az első válaszolónak: Jézus Krisztus a kereszténység szüleménye, az igazi megváltó neve Yahusha Ha’Mashiach. Ő az Atya akaratát követte, akinek nem Jehova, nem Jahve, hanem Yahuah a neve. Tudatlanságodban mindent összehordasz, gúnyolódsz, ezzel bizonyítod az ostobaságodat.


“Tehilliym 10:3 Mert dicsekszik a gonosz az ő lelkének kívánságával, és a fösvény megveti és szidja Yahuah-t.”

Tehilliym=Zsoltárok


"Mishlei 17:7 Nem illik a bolondnak az ékes beszéd; még kevésbé a tisztességesnek a hazug beszéd."

Mishlei=Példabeszédek


Yahusha azért jött, hogy megmutassa, milyennek kellene lennie az embernek, hogyan találhatunk vissza az Atyához, hogyan kell élnünk. Így élne itt az Atya. Szükség van a Torah-ra, a törvény betartására. A keresztények ezt kihagyják, így amit csinálnak, nem más, mint képmutatás.

2020. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyébre szavaztam.

Jézus bölcsebb volt, mint a ma élő legbölcsebb ember.

Jhve pedig egy lélekcsoport, akik luciferék előtt irányították a földi rendszert.

2020. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!