Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt Józsefnek és Máriának...

Volt Józsefnek és Máriának nemi kapcsolata Jézus születése után?

Figyelt kérdés
24József pedig, amikor felébredt álmából, úgy cselekedett, ahogyan az Úr angyala parancsolta neki: magához vette feleségét, 25de nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát, akit Jézusnak nevezett el.

2019. dec. 24. 10:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
41%

Antikatolikus érvekre itt a válasz:


[link]

2019. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
29%

Remélem, érzékeled, hogy ez az szint, mintha megkérdeznéd, hogy Donald kacsa az epizód vége után elmosta-e a tányérját, amiből a filmvásznon evett.


Ha a szentkönyvírók lelkivilágából következtetünk, akkor ilyen gusztustalan dolog a további forgatókönyvben sem várható. Ha pedig élő, létezett, húsvér emberekként fogod fel a történetet, akkor minden bizonnyal igen, sőt, még előtte is kellett, hogy... persze ezzel nem kötelező egyetérteni.

2019. dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Látom kicsit elszabadult a fantázia. Az idézet azon sora ihlette a kérdést, hogy:


"de nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát, akit Jézusnak nevezett el"


Tehát azután érintette?

2019. dec. 24. 12:21
 4/33 anonim ***** válasza:
50%

A korai keresztények szerint nem, hogy 1-2 évezreddel később ki mit gondol bele, az pedig megint más.


"25de nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát, akit Jézusnak nevezett el."

Ez nem jelenti azt, hogy később volt köztük nemi kapcsolat, pusztán annyit, hogy Mária szűzen szülte Jézust, József nem fizikai apja Jézusnak, csak nevelőapja.


Pl. mondhatom azt, hogy sose nyúltam droghoz, amíg gimibe jártam. Ez nem jelenti azt, hogy azóta drogoznék, mert azóta se próbáltam.

2019. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
23%
Igen, érintette. Zsidó házaspár volt, a törvények rájuk is vonatkoztak. A Biblia világos:addig nem érintette. De utána, Isten a zsidóknak adott törvényei alapján volt vele szexuálisan is. Mivel Mária Istenfélő zsidó nő volt, ezért nem tehette meg, hogy nemet mondjon a férjének vagy a férje ne érintse őt. Nem írja a Biblia, hogy rájuk nem vonatkoztak a törvények.
2019. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
32%

"de nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát, akit Jézusnak nevezett el"

Tehát azután érintette?"


A magyar fordításban valóban lehet kétértelmű a szövegrész. De néhány példa: ugyanez a görög nyelvtani szerkezet van abban a mondatban, hogy "Ezért Mikolnak, Saul lányának nem született gyermeke, AMÍG meg nem halt." Miért, utána már született?

Vagy Jézus azon mondatában, hogy "S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig." Érthetem úgy is, hogy csak a világ végéig lesz velünk utána már nem. De nyilván ez nem igaz.

Tehát ez a rész nem támasztja alá, hogy utána biztosan érintette. Mert nem is ezt akarja hangsúlyozni, hanem azt, hogy Jézus születéséig nem érintette - ezzel alátámasztva, hogy a gyermek a Szentlélektől van.

2019. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
30%

7# gyenge érvek.

"Ezért Mikolnak, Saul lányának nem született gyermeke, AMÍG meg nem halt." Miért, utána már született?"


A test halála után nem lehet szülni, tehát a időhatározó már más dimenzióba helyezi a lelkét, viszont József addig nem érintette Máriát, míg az meg nem szült. Utána pedig igen, mert a test maradt élő, és maradtak ebben a dimenzióban, ebben a világban. Itt nincs szó a test haláláról.


"Vagy Jézus azon mondatában, hogy "S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig." Érthetem úgy is, hogy csak a világ végéig lesz velünk utána már nem. De nyilván ez nem igaz."


Itt pedig a világ pusztulása utáni időkről beszél, és erről pedig azt írja a Biblia, Hogy ez a világ elmúlik. Utána pedig ismét más lesz, nem az, ami ma van. De József és Mária még mindig maradt ebben a fizikai világban, Isten adta törvények alatt.

2019. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Es mi errol a reszletes kereszteny katolikus allaspont?

merthogy legyen gyerekuk nem volt, de

de megis csak ferj es feleseg voltak vagy sem? Ugy eltek mint apaca es szerzetes?

nem hazastarsakkent? csak "szex" nem volt koztuk? de mit csinaltak egyutt? Csok vagy hasonlo?

mert igy ez "erdekhazassag" volt akkor csak

2019. dec. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%

#9

Érdekes, én pont protestánstól olvastam, hogy József már idős volt, amikor Máriát elvette. Ezen protestáns álláspont alapján miért ne élhettek volna mind a ketten tisztán?

Egyébként #1 hozzászóló által megosztott linkben vannak az ősegyház idejéből származó idézetek, tehát ők egyértelműen kiálltak akkor Mária örök szüzessége mellett.


Az, hogy Máriának több gyermeke született, csak a protestánsok válasza a katolikusok Mária-tiszteletére, alapja igazából nincs.

2019. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 KZitus ***** válasza:
42%

Szia

Ahogyan a verset idézted, "nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát,...". It nem azt írja, hogy nem érintette a férje ameddig meg nem szülte a fiaIT. Csak Jézusról van szó....

Máté ezt írja Máriáról az anyjáról:"Még beszélt a sokasághoz, amikor az anyja és a testvérei megálltak odakint, mert beszélni akartak vele. Ezért valaki ezt mondta neki: „Nézd! Anyád és a testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” Máté 12:46,47

Krisztusnak több féltestvére volt, fiuk és lányok is, az evngélium szerint. Máté 13:55, 56

"Nem az ács fia ez? Az anyját nem Máriának hívják, és a testvéreit Jakabnak, Józsefnek, Simonnak és Júdásnak? És a húgai nem mind itt laknak velünk? Akkor hogyan képes ez az ember minderre?”

Ezek a versek is miond erre utalnak: Márk 3:31; Lukáca 8:19; János 2:12; Cselekedetek 1:14; 1Korintusz 9:5; Galata 1:19.

A bibliatudósok többsége elfogadja az arra vonatkozó bizonyítékoknak a halmazát, hogy Jézusnak legalább négy öccse és két húga volt, akik mind József és Mária édesgyermekeiként születtek Jézus csoda általi megszületése után.

2019. dec. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!