Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában vannak olyan...

A Bibliában vannak olyan utalások, amelyek arra vonatkoznak, hogy az emberi élet egyfajta álom vagy halál? Plusz lent.

Figyelt kérdés

Ha vannak ilyen részek, légy szíves, kapcsolódó idézeteket is írj - vagy a számát!


Nagyon köszönöm!



2020. jún. 5. 06:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Vannak. Pl az ezernyi alkalom, amikor arról beszélnek, hogy az általunk tapasztalt létezés halvány töredéke a teljes létezésnek. Mi még nem vagyunk olyan szinten, hogy végtelen erőforrás legyen minden részünk. E síkon van romlás így halál is, ami a részünk. Ez is több ezerszer szerepel a bibliában.
2020. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Talán kiérezhető ez a gondolat a I.Timóteusz 6:18,19 -ből, ahol arról olvasol, hogy Pál inti "e világ gazdagjait", hogy tegyenek jót és adakozzanak stb, mert ezzel "biztos alapot gyűjtenek a jövőre és elnyerik az igazi életet" (Szent Istvén Társulat ford) , Károli "örök életet" ír , az Egyszerű Fordítású Biblia pedig úgy adja vissza, hogy:"...megragadják a valóságos életet"

Ha felületesen olvassuk, következtethetünk úgy, hogy akkor ez a jelenlegi élet nem az igazi (akár álom, akár halál is lehet) , de persze nem erről van szó.

Más hasonló idézet nem jut eszembe.

2020. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!
2020. jún. 5. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Nincs.
2020. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

#4 Ott a pont.


#1,#2...What the... 0.o"

2020. jún. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4, 5. Akkor az "Ébredj fel, aki alszol, támadj fel a halálból és felragyog neked Krisztus" például mi?

Sajnos nekem most csak ez az egy jut eszembe. Arra számítottam, hogy a Bibliában jártasak majd segítenek több idézet megadásával.

Minimum 1 tehát szerepel a könyvben, de amúgy több is, csak sajnos azokat nem tudom fejből.

2020. jún. 28. 07:36
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Az a szellemi halálra vonatkozik.
2020. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Theophilus ***** válasza:
100%
Ezt pedig cselekedjétek, tudván az időt, hogy ideje már, hogy az álomból felserkenjünk, mert most közelebb van hozzánk az üdvösség, mint amikor hívőkké lettünk.Róm. 13,11
2020. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Máté8.21. Egy másik pedig a tanítványai közül mondta neki: Uram, engedd meg nekem, hogy előbb elmenjek és eltemessem apámat.

Máté8.22. Jézus azonban (ezt) mondta neki: kövess engem és hagyd a halottakra, hogy eltemessék halottaikat,



"Gyermekem! Nagyon bölcsen gondolod, ha úgy gondolod, hogy amit ti halálnak mondotok, az valójában inkább kilépés a halálból, mert a földi élet mulandósága joggal és jobban megérdemli halál szót, mint az örökélet. Amit viszont tudnod kell ezzel kapcsolatban, az az, hogy az örökéletben nincsenek meg azok a feltételek, melyek nélkül megfelelő lelki, szellemi fejlődés nem valósulhat meg a földre születendők számára.

A földi élet egy nagyszerű lehetőség-szertár arra, hogy majdan az örökéletben megtaláljátok azt a boldogságotokat, melyre teremtve vagytok. Pontosan azon a helyen vagy, ahol be tudod tölteni feladatodat. És pontosan olyan szellemi adottságokkal rendelkezel, melyekre építheted örökéleted alapjait. Az alapozás nagyon fontos. Hosszú távon csak akkor tartható értelmesnek az életed, ha a földi jelent úgy tudod felhasználni, hogy baráti kapcsolatot alakítasz ki a halál gondolatával.


Az soha ne legyen komoly probléma számodra, hogy gondolkodásod eltér az átlagtól. Annak viszont döntőnek kell lennie, hogy Hozzám méred magadat, vagy sem. Ostoba kísértésnek kell elkönyvelned azt, ha méltatlannak tartod magad arra, hogy Hozzám Jézushoz mérd gondolataidat, szavaidat és cselekedeteidet. Éppen ez a feladatod. Ez juttat el oda, hogy nem leszel körülményeidnek játékszere. Figyelned kell ugyan arra, hogy ne lógj ki a sorból, de nem ez a legfontosabb. A legfontosabb az, hogy Velem szinkronban maradj. Ehhez viszont nagyon jól kell ismerned Engem. Ez pedig nem megy spontán, csak úgy, magától.


Ma országotokban és külföldön egyaránt sok szellemi irányzat tűzte zászlajára nevemet. De csak a NEVEMET. Tanításom és életem harmonikus egybecsengését alig ismerik. A Biblia különböző szent íróival, főleg Pállal akarnak magyarázni, értelmezni Engem. Ennek következménye a sok szekta, a nagy összevisszaság, mely a kereszténységen belül mutatkozik. Ha rászánsz pár hónapot arra, hogy csak az evangéliumaim alapján próbálsz értelmezni, megérteni Engem, akkor kívülről és belülről egyaránt olyan FÉNNYEL fogsz átjáródni, mely nemcsak megvilágosítja előtted életed útját, de erőt is áraszt beléd, hogy Engem ÚT-ként fogadj el. Ez az Én vágyam! Ezért jöttem, és ezért jöttél te is a földre. "

Jézus; A HANG - könyv 375

2020. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utóbbiakat is!
2020. jún. 29. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!