Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján gondolják úgy a...

Mi alapján gondolják úgy a tanúk, hogy ők egyfajta kiválasztottak?

Figyelt kérdés
2019. jan. 20. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem hiszem, hogy ezt gondolnák.

Már a koncepció is megbukik, mert az lehet tanú aki az akar lenni, így nem lehet minden tanú kiválasztott.

2019. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak alapján, hogy a gondolat szabadsága megengedi, hogy mindenki annak gondolja magát, aminek akarja.

Minek alapján gondolod te, hogy a Tanuk nem kiválasztottak?

2019. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem igaz ebben a formában.

Azonban a Biblia alapján, Isten egy egységes útmutatásról, és imádatról gondoskodott mindig is mindenki számára, ami nem függ faji, vagy nemzeti hovatartozástól.

(Galácia 3:28) . . .Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben.


A teljes írás alapján, és a próféciák összességét tekintve, az egyetlen imádat azonosítható, a megjelőlt, vagy leírt jelek alapján.

Több ihletet prófécia alapján, az utolsó napokra vonatkozóan, következőknek kell jellemezniük azokat, akik által Isten vezetésről gondoskodik egységesen minden ember számára:

(Ézsaiás 2:2, 3) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.. . .(Ézsaiás 2:3, 4) . . .. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


(Máté 24:13, 14) . . .. 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

(Máté 24:45–47) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik eledelüket a kellő időben? 46 Boldog az a rabszolga, ha az ura, amikor megérkezik, ilyen munkában találja őt! 47 Bizony mondom nektek, mindene fölé kinevezi.

Isten Királyságáról prédikálnak.

(Lukács 4:43) . . .„Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”

Nem alkotják részét ennek a gonosz világnak

(János 17:16) 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

(János 18:36) 36 Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.”

Mély szeretet fűzi össze őket. (Mikeás 4:1–4) 4 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és népek özönlenek oda. 2 Sok nemzet jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 3 Ítélkezni fog sok nép között, és elrendezi hatalmas, messzi nemzetek ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak. 4 Mindenki saját szőlője és fügefája alatt ül majd, és senki sem lesz, aki megrettenti őket; mert a seregek Jehovájának szája szólt.

20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem az Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent, akit nem lát.


Isten a nevéről nevezteti a népét:

(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.

(Cselekedetek 15:17) 17 hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. . . .

Isten Szavaként tisztelik a Bibliát.

(Máté 15:7–9) 7 Képmutatók, találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”

(János 17:16, 17) . . .. 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság. . .

(2Timóteusz 3:15–17) . . .. 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, 17 hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.


Tiszteli Isten nevét: (Máté 6:9) . . .»Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. . .

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, . . .

(Róma 10:13, 14) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon?


Bibliára alapozzák a tanításaikat.

(1Tesszalonika 2:13) . . ., mert amikor az Isten szavát kaptátok, melyet tőlünk hallottatok, nem emberek szavaként fogadtátok el, hanem pontosan akként, ami igazából, Isten szavaként, amely munkálkodik is bennetek, hívőkben.


Elfogadják Jézus Krisztust annak, aki által Isten megmentésről gondoskodik.

(Cselekedetek 4:12) 12 Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk.”

2019. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazából mindenki azt hiszi, hogy kiválasztott.
2019. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mert szerencsétlen vakok. Látod, hogy milyen versek alapján hiszik, pedig azoknak bizony nem ez az értelme. Innen látszik, hogy még a Bibliát sem értik. :(
2019. jan. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Kiváncsian várom, hogy szerinted, mi lehet az értelme?

Kérlek írdmeg, szívesen olvasnám.

2019. jan. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Talán még annyit ehhez, hogy ez a "kiválsztottság" kifejezés alatt nem azt kell érteni, amit sokan gondolnak.

Viszont valakiknek, vagy valamilyen módon teljesednie kell Isten szavának, nem gondolod?

ellenben, minek íratta le volna Isten az utolsó napok egyik jellegzetességeként.


Gondolj bele, hogy úgy kezdődik a prófécia, hogy az utolsó napokban történni fog egy olyan dolog, ami addig csak váratott magára.

Emberek fognak minden nemzetből, Jákob Istenének házához jönni.Kérdezd meg magadtól: Hogyan azonosítható ez a jelenség? Ki Jákob Istene?

Hadakozást nem tanulnak. Vajon kik azok, akik egységesen sehol nem folynak bele háborúkba, illetve nem is tanulják meg azt, inkább vállalják a börtönt?


Ezeknek egységesen, egy csoportot kell azonosítania.

Ugyan is olvasni lehet, hogy más keresztények sem teszik ezt vagy azt....

Valóban, viszont más szempontnak nem felelnek meg.

Isten népére pedig egy időben egyszerre, mindegyik jellemzőnek illenie kell.

Ne feledd, Jézus elismerte, hogy lesznek akik a nevében ilyen olyan dolgokat tesznek majd. Azonban azok, nem az Atya akarata.

2019. jan. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
A kiválasztottságról csak két példát szeretnék említeni. Izrael nemzetét Isten választotta ki, hogy választott népe legyen és részt vegyen szándéka megvalósításában. De mivel nem tartotta be Istenével kötött szövetségét, Isten elvetette őt mint kiválasztott népet. Vagy ott van az apostolok kiválasztása. Őket maga Jézus választotta ki arra, hogy a tanítványai legyenek. Tanította őket, megbízta őket különböző munkával, mint a prédikálás. Jézusnak a három és fél év szolgálatának a végére számos tanítványa volt. Először a tizenkettőt küldte ki kettesével prédikálni, majd a hetvenet. De az utolsó vacsora alkalmával csak tizenegy apostolával kötött szövetséget egy királyságra. Az idő előrehaladtával tovább növekedett a Krisztus követőinek a száma. Pünkösdkor háromezer személyre töltetett ki a Szentlélek (Szent szellem). A gyülekezetek gyarapodtak és létrejött a kereszténység, amit Jézus alapított. Majd jött a hitehagyás és az eredeti kereszténység sok különböző felekezetre szakadt. Napjainkban több ezer fajta keresztény felekezet van a földön, amelyek tanításaikban bizonyos mértékben eltérnek egymástól. De ne feledjük, hogy Jézus egy keresztény gyülekezetet alapított, és az apostolok idejében mindannyian ragaszkodtak az igaz Krisztusi tanításhoz. Azokat akik eltértek ettől, eltávolították maguk közül. A Krisztusi tanítás nem változott. Ott találhatjuk a Biblia lapjain. Szerintem napjainkban azok a Krisztus igaz követői, akik megtartják a parancsolatait és követik az ő nyomdokait. Elfogadják Őt a megváltójuknak és mint közbenjáró által közelednek Istenhez, és elfogadják a Szentlélek (Szent szellem) vezetését. Ezenkívül megkeresztelkednek az Atya, a Fiú és a Szentlélek (Szent szellem) nevében. Nem gondolom azt, hogy a leírtak után elmondhatnánk azt, hogy napjainkban Isten egy új keresztény felekezetet hozott volna létre azért, hogy azt választott népeként használja fel. A keresztény gyülekezet az első században létre jött és megfelelően képviselte mindazt amit Krisztus tanított nekik. Majd a Szentlélek (Szent szellem) mint Jézus Krisztus által megígért segítő megérkezése után ezen a csatornán keresztül kaptak irányítást és vezetést a tanítványok és ez segített nekik abban hogy megértsék mindazt amit Jézustól hallottak és tanultak. Azt se felejtsük el, hogy Jézus is figyelemmel kísérte a keresztény gyülekezeteket. A Jelenések könyve említést tesz arról, hogy Jézus hét kis ázsiai gyülekezetnek küld tanácsot. Napjainkban elég merész dolognak tartom azt kijelenteni egy keresztény felekezet részéről, hogy Ő az Isten választott népe. Jehova Tanúi azt mondják, hogy a hű és értelmes rabszolga osztályon keresztül kapják a szellemi eledelt. De figyeljük meg mit mond a Biblia a Máté 24:45-47-ig. ,Ki valójában a hű és értelmes* rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik az eledelüket a kellő időben?+ 46 Boldog ez a rabszolga, ha az ura ilyen munkában találja őt, amikor eljön!+ 47 Biztosak lehettek benne, hogy mindene fölé kinevezi.' Ha megfigyeljük az idézett szöveget, ott nem egy kijelentést olvashatunk, ha nem egy kérdést és rá egy választ. A kérdés az hogy ki a hű és értelmes rabszolga, aki kiossza a szellemi eledelt a kelő időben, a válsz pedig az, hogy az akit az ura ha eljön ebben a munkában találja. Ezért úgy vélem, hogy egy keresztény felekezet egyes tagjai sem mondhatják el magukról, hogy ők képezik a hű és értelmes szolga. Hiszen minden felekezet oszt ki szellemi táplálékot a tagjai számára, de azt hogy melyik szolga bizonyul hűnek és bölcsnek az akkor válik nyilvánvalóvá, amikor Krisztus mint ítélet végrehajtó eljön.
2019. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minek írjam meg újra, tanú? Az évek alatt már megtörtént többször, de te magasról teszel rá. Csak ismételgeted az ördögtorony hazug tanításait.
2019. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak akkor válna nyilvánvalóvá, akkor hogyan folyna az utolsó napokra írt begyűjtő munka egy egységes imádatba?


S ahogy említettem volt, nem csak az számít, hogy mit teszek Jézus nevében. Hanem az is, hogy a többi azonosítójellel is rendelkeznek a választottak.


Jézust sem egy jellel lehetett azonosítani, hanem az összes jellemzőnek illenie kellett rá.

A szellemi eledel kiosztása pedig, nem csak annyit jelent, hogy leadom az anyagot, hanem meg is tanítja úgy élni az által, hogy Isten népe tisztán vigyen áldozat felajánlást a minden napi keresztény életében.

Isten népét arról lehet azonosítani, hgy nem része a világnak, nem tanulnak hadakozást, egységesek minden országban, egyet beszélnek, egyet tanulnak, és mág sorolhatnám.

Egy keresztény nem kérdőjelezi meg Isten szavát, csak mert emberekkel lett leíratva. Ezt más magát kereszténynek nevező nyiltan megteszi, vajon miért?

S ezekhez hasonló kérdéseket írhatnék arról, hogy egy keresztény mitől látszik annak és nincs megosztottság sem felekezetekre, sem nemzetekre....

2019. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!