Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek mennyire...

A keresztényeknek mennyire szörnyű belegondolni hogy Jézus szörnyű kín halált halt a kereszten?

Figyelt kérdés

Van róla egy csomó film ami Jézus kín halálát ábrázolja pl a Passió stb ,de egyik sem muttatja be a valóságot ,mert a valóságban ezerszer kegyetlenebb és szörnyűbb megalázóbb volt Jézus keresztre feszítése mint ami a filmekben van.


Jézust meztelenül feszítették keresztre ezzel is megalázva és a csuklójába verték a szögeket több órán keresztül szenvedett.


Nektek vallásos embereknek ez fájó rossz érzéssel tölt el?

Sajnáljátok Jézust?



2020. jún. 10. 21:25
1 2
 1/11 tgt ***** válasza:
75%
Hát persze.
2020. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Iszonyatosan bánom, hogy megnéztem a "Passsió"t. Nem engedtem volna több szempontból sem, hogy ilyen filmet forgassanak Jézus életéről, nem csak a "horrorisztikus" jelenetek miatt, hanem a mondani valója szempontjából sem.


Jézust pedig nem mesztelenül feszitették meg, mert ebben a dologban, soha nem vették le az akkoriban szokásos alsó nemüt amit hordtak. Egyébként is törvényvolt arra, hogy valakinek nem lehet a szemérmét felfedni, mert azzal bünt követett volna el.


Milyen érzéssel tölthet el valakit, ha azt látja, vagy tudja, hogy egy mindenki számára vigaszt, reményt nyújtó személyt, aki csak jót tett az emberekkel, alaptalan, és hamis vádakkal ok nélkül halálra itélnek, és kegyetlen módszerrel hagyják, hogy haláltusát is átéljen.

TE mit éreznél, ha szembe találnád magad egy ilyennel? Talán érdektelenül, érzések nélkül lépnél tovább?

Miközben azt is tudod, hogy ez, a Te javadat fogja szolgálni, ha elfogadod, hogy ezzel az elrendezéssel lehet Téged kiszabaditani a halál fogságából.

Személy szerint, mély belső fájdalom az ami átjárja az embert, mint amikor egy anya is elveszti a gyermekét. Ez keveredik a haraggal, azok iránt akik ezt a gyalázatot tették, és gyilkosságot követtek el, ártatlan ember ellen.

Ugyanakkor, egyfajta hála, és köszönet Nekikés az Atyjának, akik Vállalták, hogy az embereknek helyre álljon az Istennel való békés kapcsolata, és az a Remény, hogy nem marad minden igy. A halál, a betegség, és egyéb ma még létező szomorúság, amit az embernek át kell élnie, megszűnik.

2020. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2020. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy elsőre kicsit durva, de a mondani valója a fontos.
2020. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem a Passió című filmet. Mert pont, hogy a teológiai mondanivaló veszik el benne. Egy kivégzést látunk, ami lehetne akárkié. Legalább is nekem ez volt érzésem ezzel a filmmel kapcsolatban.

A Ben Hur (nyilván a régi, nem az újraforgatott) Jézus-ábrázolását sokkal szebbnek, hitelesebbnek, mélyebbnek tartom.

De a kérdésre válaszolva: nyilván belegondol az ember amennyire tud, bár a keresztre feszítésről nincs személyes képünk. Drága volt a mi megváltásunk ára. Nagypénteken ezért nincs is szentmise, egész más a liturgia, viszont nagyon mély szimbólumokkal. Ezen a napon Krisztus halálára emlékezünk. Ugyanakkor nem kell megállni a keresztnél, mert Jézus feltámadt, legyőzte a halált.

2020. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor látom ma is,ahogy emberek gúnyolódnak rajta...pedig érdemes lenne belegondolni,hogy ha létezett és ez mind tényleg megtörtént,akkor egy ember kínhalálán vihorásznak. Ja,tényleg marha vicces. Én még egy filmes karakter halálán se tudok röhögni. Szerintem komoly bajokra utal,ha valaki más halálán poénkodik.
2020. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálnám hogy valaki így haljon meg, shogy sajnálom az összes múltban és jövőben az összes szenvedést, amit bármilyen síkon bármilyen élőlény átél.., de ez nem váltiztat a tényen, hogy jézus nem volt megfeszítve.
2020. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer majd csinálok egy filmet, amiben végre igaz formájában fog szerepelni jézus. Egy bölcsként, aki bölcsebb, mint 10 legbölcsebb ismert ember egyben.
2020. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
#7 Igaz. Jézus próféta volt. Allah pedig elragadta mielőtt meghalt volna és mást tett a helyébe.
2020. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Én láttam nagyapámat, ahogy a rák felfalta elevenen; több mint egy éven át tartott az agóniája. Az utolsó hónapokban olyan fájdalmai voltak, hogy egyfolytában ordított. Semmilyen morfium nem volt képes csillapítani a kínjait. Az utolsó heteiben 40 kilóra lefogyott csontváz feküdt az ágyban, és már arra sem volt ereje, hogy üvöltsön fájdalmában.


Ez mindennapos eset, a rák ugyanis rendkívül gyakori öregkori betegség. Egy kivégzés, legyen az bármilyen borzalmas is, ehhez képest smafu. "A keresztrefeszítés sima ügy. Legalább a szabad levegőn vagy."


Keresztrefeszítéskor az áldozat megfulladt, amikor kiverték a lába alól a támaszt, mert ebben a testhelyzetben nem lehet rendesen levegőt venni. A történet szerint Jézus kegyelmet kapott, mert végül egy római katona oldalba szúrta. Így nem kellett neki fulladásos halált halnia.

2020. jún. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!