Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak...

Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak az alábbit Lukács.4:6?

Figyelt kérdés
Lukács.4:6"Ezután ezt mondta neki az Ördög"Neked adom mindezt a hatalmat ès ezek dicsősègèt,mert èn kaptam meg,ès annak adom,akinek csak akarom"

2020. jún. 11. 20:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megkísértse
2020. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az Ördög rendelkezett ezzel a hatalommal akkor Ö a világ Istene?
2020. jún. 11. 21:47
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem ő a világ Istene
2020. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Akkor mègis mièrt mondja,hogy a hatalom az övè?
2020. jún. 11. 21:57
 5/31 anonim ***** válasza:
0%

"Titeket nem gyűlölhet a világ, de engem gyűlöl, mert én arról tanúskodom, hogy a cselekedetei gonoszak." János 7:7


Ha szétnézel a világba, akkor látod, hogy a gonosz irányítja. Nem akarok olyan klisé szöveggel jönni, hogy "nézd meg milyen gonoszak az emberek", de elég szétnézned a politikusok között és a háttérben.

2020. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Sátán azt mondta, "..mert èn kaptam meg,..." tehát csak egy időre kapta meg, és Krisztus éppen azért jött a földre, hogy azt a hatalmat elvegye tőle. De nem akkor amikor Sátán ajánlotta a részére (jó nagy árat kért érte), inkább akkor, amikor az Atyja adja neki, ahogyan arról a Biblia több helyen beszámol.

Zsoltárok 110:1–4

" Ez Jehova kijelentése az én Uramhoz: „Ülj az én jobbomon, míg ellenségeidet a lábad alá nem vetem.” - amikor Krisztus a földön volt, még nem jött el annak az ideje, hogy Krisztusé legyen a hatalom.

De itt már igen, és ennek eredményét is:

Jelenések 12:9–11

"Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt. Hallottam, hogy egy hang ezt mondja hangosan az égben:

„Isten most hozta el a megmentést, ereje diadalmaskodott, a királysága létrejött, és Krisztus hatalomra jutott, mert ledobták testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt. És legyőzték őt a bárány vérének és az üzenetnek köszönhetően, amelyről tanúskodtak, és készek voltak feláldozni a lelküket."

Sajnos itt a föld közelségében még gyakorolja kegyetlen hatalmát, de már nem sokáig, mert „Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa” 1János 3:8.

2020. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

A sátán a hazugság atyja, te neki hiszel, vagy Istennek?


"Jézus odament és azt mondta nekik: Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön."

Talán nem a sátánra kellene hallgatnod kérdező, hanem Krisztusra.

2020. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy a Hazugság Atyja igazat beszél?
2020. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7,8.Termèszetese ès határozottan Jèzusnak hiszek.

De amikor az Ördög felajálta Jèzusnak a világot ès annak dicsősègèt,Jèzus nem azt felelte,hogy:Mièrt akarod nekem adni hisz az Atyámè ès az enyèm.Ezzel elismerte,hogy az Ördog igazat mond ès az Ördög a sajátját igèrte Jèzusnak.

Nem mondhatta volna Jèzus,hogy hazudsz,nem a tièd?

Ezèrt hiszek Jèzusnak.

2020. jún. 12. 06:02
 10/31 anonim ***** válasza:
70%

Jézus ezt válaszolta (mint ember): Meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj.


Nekem nem tűnik úgy, hogy igazat adott neki. Te hol olvasod?

2020. jún. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!