Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak...

Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak az alábbit Lukács.4:6?

Figyelt kérdés
Lukács.4:6"Ezután ezt mondta neki az Ördög"Neked adom mindezt a hatalmat ès ezek dicsősègèt,mert èn kaptam meg,ès annak adom,akinek csak akarom"

2020. jún. 11. 20:51
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Èrdekes,Jèzus igèretre tiltakozott vagy nem?
2020. jún. 12. 06:43
 12/31 A kérdező kommentje:

10. 1Jánis.5:19."Tudjuk,hogy Istentől vagyunk,de az egèsz világ a gonosz hatalmában van"


2.Kororintus.4:4."Akik között ennek a világrendszernek az istene megvakitotta a nem hívők elmèjèt,hogy ne lássák annak a dicsősèges jó hírnek a fènyèt,amely Krisztusrol szól,aki teljesen olyan mint Isten"


János.14:30."Nem sokat beszèlek mar veletek,mert jön a világ uralkodója,ès nincs hatolma felettem"


Most mar tisztábban látszik,hogy ki a világ uralkodója.

2020. jún. 12. 07:34
 13/31 anonim ***** válasza:
52%
Jó, meggyőzted magadat, de talán nem is kellett. Akkor ez megint csak egy kamu kérdés volt részedről, hogy reklámozd a jehovista tanítást?
2020. jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Jézus viszont azt mondta, hogy az Ő országa nem evilágból való. Azt mondta, hogy a legkisebbekből lesznek a legnagyobbak. Amikor a Sátán azt mondta Jézusnak, hogy nekiadja a világot, akkor arról volt szó, hogy Jézust azzal kísértette, hogy fizikai dolgokat kap, mint a világ irányítása, hatalom. Az Istennek szolgálás nem ezt jelenti.
2020. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Èn csak idèztem a bibliábol,nem kell hinned,ezzel úgysem vagy egyedül.
2020. jún. 12. 11:18
 16/31 anonim ***** válasza:
69%

A világot Isten teremtette és a teremtéskor az emberre bízta.


"És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." 1 Móz. 1,28


Sátán viszont megkísértette az embert aki elbukott. Sátán az ember bukásának a következtében "e világ fejedelme" Ján. 12,31 lett. Az emberek többsége mind a mai napig Sátánt választja:


"...és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának." Ján. 3,19


Sátán az ember bukása és az emberek választása révén formál jogot a földre! Mivel a világ Sátánt követi és nem Istent ezért követői szemében Sátán "e világ Istene" 2 Kor. 4,4 lett. De a világ valódi Ura Isten. Aki a teremtésen és a megváltáson keresztül továbbra is jogot formál a Földre és az elbukott emberiségre!


Üdv: Gábor

2020. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

A Sátán önmagát kinevezhette a világ istenének, de ettől még nem lesz az. Ő azért hívja magát így, mert vitatja Isten fennhatóságát.


Ha például van egy király, akinek a fennhatóságát valaki nem ismeri el, akkor amaz mondhatja, hogy ő az igazi király. De ettől még nem válik szükségszerűen azzá. Sőt, ha valaki az igaz királyhoz hűséges, nem ismerheti el a másik igényét.


Szerintem Istenbe való hithez hozzá kell tartozzon, hogy nem fogadjuk el a Sátán követelését az uralkodásra. Jézus itt épp erre szólít fel, amikor a parancsolatot idézi: Isten a valódi uralkodó. A Sátán úgy kísért, mint egy forradalmár, aki előre beígéri, hogy kinek mi jut majd, ha ő győzött.


Jézus azért nem azzal jön, hogy "hazudsz", mert soha nem ezzel jön, ha valaki képébe hazudik, legyen az farizeus vagy épp Júdás. Jézus a haugságra mindig igazsággal felel, pozitív állítással. Mert azzal, hogy csak annyit mondunk, "ez hazugság", még nem állítunk, csak tagadunk.

2020. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

#17

Csak az a kérdés, hogy a kérdező, vagy még sokan, miért a sátán fennhatóságát ismerik el, s nem Krisztusét? Hiszen Krisztus nagyon világosan megmondta, hogy minden hatalom az övé a mennyben és a földön, sőt az is írva van, hogy hajoljon meg Krisztus előtt minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban is. Hogy mondhatja magát hívőnek bárki, aki Krisztus hatalmát elvitatja, hiszen ezzel pont azt csinálja, amit a sátán, s így Isten helyett a sátán követője lesz. Nagyon szomorú.

2020. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 KZitus ***** válasza:
45%

#18


Valóban Krisztus kapott meg minden hatalmat, és még egyéb nagyobb dolgot, mint a többi angyal (Királyságot is....)

De amikor megkapta, egy ideig várnia kellett a hatalma gyakorlásával. Honnan tudhatjuk ezt? A Zsoltárok 110:1 verse ezt írja ezzel kapcsolatosan:"Ez Jehova kijelentése az én Uramhoz: „Ülj az én jobbomon, míg ellenségeidet a lábad alá nem vetem.” Tehát várnia kellett az Isten jobbján egy ideig. Ugyan erről írt Pál apostol is: Héberek 1:13

"Melyik angyalról mondta pedig valaha is: „Ülj az én jobbomon, míg ellenségeidet a lábad alá nem vetem.”

Azt gondolom, nincsen elvitatva Krisztus hatalma, de ha széjjelnézel a világban, az naponta bizonyítja neked, hogy Krisztus még nem gyakorolja hatalmát az egész földre kiterjedően. Viszont csak idő kérdése, és teljesen bizonyosan megteszi. Már nagyon rá vagyunk szorulva mindannyian erre, hiszen nyögünk ennek a sátáni világnak a terhei alatt...a sok igazságtalanság, méltánytalanság, betegség és halál, gyász miatt. A természeti katasztrófákról már nem is beszélve.

2020. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

18."Nagyon szomorú"

Ebben igazad van!


De a sok biblia vers ami bizonyitja,hogy a Sátán a világ istene,nem igaz?

Az,hogy a világ háborúk ès forradalmi gyilkosságok nèlkül csak 18 percet volt,a 20 ès a 21 században.Ez a föld,neked azt mutatja,hogy az Atya ès a Fia uralja a világot?

Az emberek közőtt nem kapsz 1% ot akik egymást tisztelnèk,mindenik a másikat becsapja külömböző gonosz gondolatokat felhasználva.

Ezèrt vannak a fenti biblia versek,hogy a Sátán a világ uralkodója.Jèzus mondta"Íme jön a föld istene de èn bennem nincs semmibe"

Így Sátán a világ uralkodója az Ő viszonylagos helyzetèben.


Te az Atyát ès a Fiat ilyen rossznak gondolod,hogy a fenhatoságuk alatt ilyen gonoszságok legyenek.


Armageddonkor fejeződik be Sátán viszonylagos uralkodása,akkorra be tudja bizonyítani,hogy kèptelen az uralomra.

2020. jún. 12. 19:22
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!