Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak...

Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak az alábbit Lukács.4:6?

Figyelt kérdés
Lukács.4:6"Ezután ezt mondta neki az Ördög"Neked adom mindezt a hatalmat ès ezek dicsősègèt,mert èn kaptam meg,ès annak adom,akinek csak akarom"

2020. jún. 11. 20:51
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem akarom azt állítani, hogy a Szentírás hazudik, amikor a Sátánt ezen világ istenének nevezi. Az biztos hogy okkal nevezi így Jézus és Pál is. Én úgy gondolom, hogy a Sátán úgy a világ istene, mint hogy ha az anyagból próbálnád levezetni és meglelni Istent, akkor valószínűleg a Sátánt fogod megtalálni.


Én csak azt mondom, hogy noha a világ valódi Ura Isten, mégis vannak emberek, akik nem őt követik, úgy noha a Sátán lehet ezen (anyagi) világ istene, ebből még nem következik, hogy minden ezen a világon őt szolgálja. Tehát nem szükségszerű, hogy akárki, aki nem szent, a világ pusztulására is törekszik. Nem lesz egy politikus a Sátán bábja pusztán azért, mert dolga van a világgal. Mert ez szerintem könnyen tehet közönyössé azok iránt, akik szenvednek, mert bennük előbb látjuk meg a Sátán szolgáját, mint a szenvedő embert, aki segítségre szorul.

2020. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!