Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak...

Mièrt mondta az Őrdög Jèzusnak az alábbit Lukács.4:6?

Figyelt kérdés
Lukács.4:6"Ezután ezt mondta neki az Ördög"Neked adom mindezt a hatalmat ès ezek dicsősègèt,mert èn kaptam meg,ès annak adom,akinek csak akarom"

2020. jún. 11. 20:51
1 2 3 4
 21/31 tgt ***** válasza:
26%
Ennek a történetnek akkor van értelme, ha a sátán igazat mondott, ha valóban rendelkezik minden hatalommal ezen a világon, és mindezt Jézusnak adná, de Jézus mégsem csábul el. Ez így szép. De ha a sátán hazudott volna, és nem is rendelkezik minden hatalommal, és ezt Jézus is tudja, akkor ez az egész történet értelmetlen és érdektelen. Akkor nem jelent semmi visszautasítani egy ilyen ajánlatot.
2020. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
51%

"De a sok biblia vers ami bizonyitja,hogy a Sátán a világ istene,nem igaz?"

Nem, legfeljebb csak a tiéd. Én Pál apostollal együtt vallom:

"nekünk mégis egy az Istenünk: az Atya, akitől minden származik, s akiért mi is vagyunk, egy az Urunk, Jézus Krisztus, aki által minden van, s mi magunk is általa vagyunk"

Ha te a sátánt tekinted istenednek és uradnak, akkor tégy így, ebben inkább nem követlek.


Sőt azt is elhiszem Krisztusnak, amit mondott, nem hazudtolom meg, mint te, miszerint:

"Jézus odament és azt mondta nekik: »Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön."

2020. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

22.Te a biblia verseket egymással szembe fordítód,hogy igazat szerezz magadnak,holott minden biblia vers igaz.

De,hogy az Isten szavát szembe állitod az Isten szavával,ez mar egy hamis filozófia amivel akar gyalázzuk Istent.

Ezzel nem vagy egyedül mert e világ istene ezt műveli az Ö világába.

Mièrt van szüksèg Armagedonra,ha Isten nincs kit megsemisitsen?

2020. jún. 12. 21:13
 24/31 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom mi az az armagedon, de tagadod Jézus szavát, amit magáról mondott, vagy sem? Egyértelmű amit idéztem Tőle.
2020. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

24."Nem tudom mi az Armageddon"

Az Isten bosszuállásának napja,ami közel van,ès ekkor kötőztetik meg Sátán 1000 èvre.

Leírni hosszu,így be linkeken.


[link]

2020. jún. 12. 22:12
 26/31 anonim ***** válasza:

"ès ekkor kötőztetik meg Sátán 1000 èvre"

Ezt nm értem, ha Krisztus 1914 óta uralkodik, mint mondjátok, akkor hogy-hogy nincs a sátán megkötözve még? Együtt uralkodnak?

"sten bosszuállásának napja,ami közel van"

Honnan tudod, hogy közel van, ha Krisztus szerint senki se tudja mikor lesz, csak Isten?


Jehovás linkek meg nem érdekelnek, nem olvasom el egyiket sem.

2020. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A Mátè 24 rèsze a világvège jeleit felsorolja,úgy mint a többi evangèlium,Jelenèsek könyvèt is stb.
2020. jún. 12. 22:30
 28/31 A kérdező kommentje:

24."De tagadód Jèzus szavát"

Nem tagadom Jèzus szavát,sőt megerősítem.

Csak annyit,hogy "Jèzus legyőzte a világot",sőt a halálával,de a aktív vègrehatás nem èrte el az idejèt.

Ugyanis az Atya azt mondta"ülj az èn jobbomon míg az ellensègeidet lábad alá teszem".

Ez èvszázadokon átmenő folyamat,ez nem kardcsapásra megy,mert az emberek el kell döntsèk ki mit vállaszt a világ uralmat,vagy,Krisztus királyságát.

A Krisztus Királysága mennyire bèkès ès jó fèlelem nèlkül,a világ uralma nem kell bemutatni mert a szemünk előtt van.


Itt van egy kedves bejegyző Pèter aki pld az 1914 kètli,hogy a Király ha uralkodik 100 ève,mièrt nincs változás?A Mátè 24 szerint van ha a jeleket nèzzük.

De ez ahogy írtam nem egy kardcsapásra megy,mert a társadalmat a királyság irányába beállitani,hogy a jelek is látszodjanak az emberek viselkedèsèből amit nem is tudnak,arra idő kell.


Pld.A jelekből egy kevès:földindulás,főldrengès,nemzet-nemzet ellen,ország-ország ellen,járványos betegsègek,döghalálok Márè.24.egèszen.

Jó azt mondod,eddig is voltak ezek!Milyen mèrtèkben? (lásd a statisztikát).

Így lehet èszrevenni,hogy ki uralkodik a jó vagy a rossz.

Igen,a rossz uralkodik csak az Ő viszonylagos helyzetèben,rövid ideig.

2020. jún. 13. 09:09
 29/31 anonim ***** válasza:

"Csak annyit,hogy "Jèzus legyőzte a világot",sőt a halálával"

Nemde 2000 éve volt Krisztus halála?


Mit ír a Biblia, mikor ment fel Krisztus és ült az Atya jobbjára?

2020. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

29.Az idökről,bibliai kronologiárol több irnivaló van,így belinkelek a tèmával kapcsolatosan egy linket.


[link]

2020. jún. 13. 14:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!