Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Van itt olyan aki néha...

Hívők! Van itt olyan aki néha sír is a halál miatt? És legalább hisz, és reménykedik hogy létezik Teremtő Isten, és túlvilág? Hogy fogadod el az elmúlást?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint a túlvilág és Isten csak vágy álom, és csak a halál miatt " találtuk ki " és nincs szükség Istenre a világhoz. És így túlvilág se sincsen. Akkor ez most igaz? Én próbálom magamat nyugtatni, de ez nem segít, mert ugye lehet, hogy pont ez miatt találtuk ki... Kort és nemet nem írok, mert lehet, hogy már idegesítő ez a sok kérdés nektek :/ de nagyon ritkán félek. Főleg könnyezek. És bármikor meghalhatok, főleg szívroham miatt, vagy gamma kitörés miatt. És nem nézek sok horror filmet, és nem is az miatt jött ki ez.

2020. jún. 12. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Hát ez tényleg borzasztó dolog.

Most aztán csak két megoldás van:

1: Felnősz.

2: Elhiszel valamilyen megnyugtató mesét.

2020. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért, te nem hívő? A 2 megoldásban látszik. Hogy fogadod el a megsemmisülést? :/
2020. jún. 12. 09:52
 3/14 anonim válasza:
Ne félj, lesz valami nem veszel el örökre! Én hívő vagyok és inkább attól félek, hogyha meghalok rossz lesz a családomnak. Nem lesz rossz dolgod a halálban, ha nem kételkedsz benne.
2020. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem amit írtál. Csak ugye te amikor meghalsz, akkor neked mind1, mert már nem a családoddal vagy, és nem is vagy náluk. Hanem lehet, hogy megsemmisülsz. De hiszek a nem bibliai Teremtőben aki nem hagyja, hogy semmivé leszünk! Vagyis van vmi létezés a halál után.
2020. jún. 12. 10:01
 5/14 anonim ***** válasza:

A megsemmisülést pont úgy lehet elfogadni, mint bármi mást.

nagyon sok olyan dolog van az életben, amit nem érhetsz el:

- nem lehet nagy házad, versenyautód, szigeted, országod, stb.

- nem lehetsz akármilyen sikeres, ismert, népszerű.

- nem élhetsz akármilyen könnyen, helyette dolgoznod kell. Nem foglalkozhatsz állandóan a hobbiddal.

- nem fog mindenki szeretni, sőt: lehet, hogy sokan utálnak.

- nem alakul mindig úgy az életed, ahogy szeretnéd.

- lehet, hogy nem lesz gyereked. Vagy ha lesz, akkor nem olyan lesz, amilyennek szeretnéd.

- főleg az életed vége felé lehet, hogy sokat fogsz szenvedni.


...és ehhez már csak egy plusz dolog, hogy egyszer ennek az egésznek vége van.

Ha esetleg jön is utána valami: az már nem ez az életed lesz. Az egy teljesen új élet lesz, és az is lehet, hogy tehelyetted is egy teljesen másvalaki lesz ott. Egy olyan valaki, aki nem anyagi lény, hanem szellemi. Lehet, hogy még emlékezni se fogsz arra, amit itt tettél.


Szóval: mitől félsz?

2020. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Attól félek néha, hogy nem fogok létezni, és többé nem láthatom a világot. Szóval, ha meghalok akkor más valakinek lesz túlvilága belőlem, és én pedig szintén semmivé leszek? " és az is lehet, hogy tehelyetted is egy teljesen másvalaki lesz ott. " vagyis én elalszok örökre, és egy kb klón aki nem én vagyok az lesz majd a túlvilágon? Nagy szemétség lenne sztem.
2020. jún. 12. 10:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Senki nem ígérte neked, hogy itt a Földön fogsz örökké élni a saját testedben.

Azt ugye tudod, hogy itt 1 milliárd év múlva felforr a víz, hacsak az akkori emberiség nem tesz valamit ellene?

Onnan kezdve itt nem nagyon lesz élet. Emberi élet már előtte sem, 70 fokban.

2020. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom. Olvasok ezekről is dolgokat. 5 milliárd év múlva a Nap vörös óriássá változik és talán a Földet elnyeli bla bla stb... És a globális felmelegedés, jég olvadás, állatfajok kipusztulása stb... De lehet, hogy vannak párhuzamos univerzumok, és oda születünk újjá talán. De inkább az örök létezés, mint a vég. Csak kíváncsi vagyok, hogy vajon nem lesz uncsi? Vagy pedig a " lelkünk " számára az idő és az unalom fogalom megszűnik?
2020. jún. 12. 10:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Erről már írtak itt elég érdekes dolgokat.

Én se nagyon tudom elképzelni, hogy mit lehetne örökké csinálni, mikor ezer milliárd év múlva ez a világ is szétfoszlik, amiben most élünk.

2020. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De inkább az örök létezés, mint a vég nem igaz? Jó lenne még 2150-ben is élni ha lesz még emberiség.
2020. jún. 12. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!