Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek volt már olyan, hogy...

Kinek volt már olyan, hogy valaki kicsúfolt téged, csak mert egy " tündér estimese" Istenben hiszel? Hogy és mit reagáltál erre? Én amúgy Istenhívő vagyok. Csak ez rosszul esett magamban amiért így leszóltak...

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 23:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudnak mit szólni erre. Ugyan mit tesznek, felmutatják a Bibliát, ami tele van meseszerű dolgokkal? Most őszintén, szerinted az, hogy a víz borrá változik, meghogy Jézus a vízen járt, szerinted nem tündérmesébe illő, amit gyerekeknek mesélnek este?


Ne reklámozd a hitedet kötekedős emberek előtt, ennyi. Ha meg jehovista vagy egyéb szektáy vagy, akik térítenek, akkor viseld el a kritikát. Ennyi

2020. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy a bibliában én sem hiszek. Inkább az Otthonunk vallásban hiszek. Meg persze a Teremtő Istenben is.
2020. jún. 18. 23:54
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Ez témába vág neked kérdező:

[link]


"Most őszintén, szerinted az, hogy a víz borrá változik, meghogy Jézus a vízen járt, szerinted nem tündérmesébe illő, amit gyerekeknek mesélnek este?"


Szerintem nem.

2020. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi! A leírás érdekes magyarul, de sajnos angolul csak kicsit tudok és magyar felirat pedig nincsen. Így jó ideig nem fogom megnézni! :( de már láttam az Otthonunk, vagy a Ghost, vagy a tranzít a minden6óhoz filmet. Azok sem rosszak.
2020. jún. 19. 00:59
 5/19 anonim ***** válasza:
A net bugyrain van magyar felirat, ha keresi az ember :D
2020. jún. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kössssz :D
2020. jún. 19. 01:01
 7/19 A kérdező kommentje:
Fenébe... Azt hittem, hogy ez egy oldal ahol a film van de nem. :D és amúgy már kerestem magyar feliratot de nem találtam sehol sem.
2020. jún. 19. 01:02
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Engem pl. már szóltak le miatta. Régebben azt hiszem rosszul esett, ma már különösebben nem érdekel. Tisztában vagyok vele, hogy mit miért hiszek, ez nem más emberek véleményétől függ és hiszem, hogy Isten létezik, sőt én a Biblia hitelességében is hiszek. Nem mindent kell belőle szó szerint érteni, kell hozzá háttér tudás, hogy megfelelően értse az ember, de minél többet foglakozik vele valaki, annál jobban összeállnak a dolgok.


"Most őszintén, szerinted az, hogy a víz borrá változik, meghogy Jézus a vízen járt, szerinted nem tündérmesébe illő, amit gyerekeknek mesélnek este?" És ha tündérmesébe illő akkor már meg se történhetett? Ezt sosem értettem. Ha Isten bármire képes, akkor miért ne támaszthatna fel halottakat, tehetne csodákat, járhatnának emberek a vízen? Azért mert nem mindenki tapasztal meg ilyeneket, még nem jelenti azt, hogy lehetetlen. Igazából még abból sem következik, ha azt mondjuk, hogy a "tudomány mai állása szerint lehetetlen", hiszen mivel részleges a tudásunk és még nem értünk mindent, elméletileg bármikor jöhet egy olyan felfedezés, ami már nem zárja ki olyan egyértelműen a csodák lehetőségét.

2020. jún. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Olyankor eszembe jut, hogy voltam valaha én is ilyen ostoba, hogy leszóltam a hívőket, csak utána megtértem. Így leginkább sajnálom őket.
2020. jún. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Jézus nem mondta, hogy elfogadottak, népszerűek lesznek a követői Sátán világában. Fura is volna.

(Máté 5:11) 11 Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok.

(János 15:19, 20) . . .. 20 Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. . . .

(2Timóteusz 3:12) 12 Valójában mindazokat, akik Krisztus Jézus tanítványaként úgy szeretnének élni, hogy odaadóan szolgálják Istent, üldözni fogják.


Ezért kell naponta olvasni Isten szavát, és elmélkedni rajta. Ott minden kérdésünkre választ kapunk.

2020. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!